Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Археологи шоковані – в центрі Львова нищать історичні нашарування. Фото

Голова Личаківської районної адміністрації Львова Іван Лозинський, зважаючи на численні повідомлення в пресі та прохання журналістів зупинити ремонтні роботи на вул Пекарській та дати можливість там попрацювати Рятівній археологічній службі, погодився укласти з археологами угоду, щоб провести археологічний нагляд. І учора, і сьогодні археологи та журналісти продовжують знаходити артефакти, які викидають у будівельне сміття.

В центрі міста продовжують ковшами руйнувати історичні нашарування.

У центрі Львова на вул. Пекарській, де триває ремонт інженерних мереж, журналіст радіо «Львівська хвиля» Дмитро Кумар 11 червня виявив викопні рештки тварин, які колись жили на території області.

Дмитро Кумар показує свої знахідки, які він виявив під час брифінгу міського голови Львова на вул Пекарській. Фото - Павло Паламарчук, Гал-інфо.

Чит. також: "На вул. Пекарській замінять колектор, якому 97 років"

Археологічний нагляд на цій ділянці не проводили, адже не було відповідної угоди з Рятівною археологічно службою.


Археологи вже другий день поспіль приходять на Пекарську та підбирають викинуті артефакти.

За словами наукових співробітників РАС, чиновники Львівської міської ради з порушеннями норм, незважаючи на те, що ділянка входить до зони обов’язкового археологічного нагляду, вирішили провести ремонтні роботи без археологічних досліджень.

Сьогодні журналіст Гал-інфо разом із науковими співробітниками РАС відвідав ділянку, де проводять ремонтні роботи, зокрема, ковшами вигрібають землю разом із артефактами, руйнуючи культурні нашарування.

Чит. також: «У Львові під час ремонту вул. Пекарська виявили викопні рештки зниклих тварин»

Археолог Наталія Войцещук зуміла розпізнати між будівельним сміттям уламки кераміки та закам'янілі кістки.

Науковий співробітник РАС Наталія Войцещук знайшла на ділянці матеріал кінця 18 початку 19 століття.


Такі знахідки можуть багато розповісти археологам про історію Львова.

«Тут і фрагменти мисок з поливою, горщики, цегли та вушко глечика. Фрагменти скам’янілих кісток. Це те, що вони вигорнули з порушених культурних шарів. Було б добре тут проводити нагляд і стежити за тим, що йтиме далі, бо вони копають до 2 метрів. Можуть потрапити на давніший матеріал», - сказала археолог.

Археологи не мають права досліджувати ділянку. Все що їм залишається - шукати те, що викидають ремонтники.

Археологи стверджують, що ще є шанс щось врятувати там, де ще не втручалися ремонтники.

Наталія Войцещук каже, що на ділянці все ще можна провести дослідження.

«Якщо є скам’янілі рештки тварин, то час вимірюється тисячами років. Палеонтологи тут можуть зробити справжнє наукове відкриття. Можливо, це була стоянка людей, але поки не проведено дослідження важко щось припускати. Однак ми не маємо права зупиняти роботи. Ми ходимо, дивимось і розводимо руками від того, що тут відбувається. Ми лише можемо зібрати матеріал з поверхні, але розкопувати навіть насипи ми не маємо права», - сказала Наталія Войцещук.

Чит. також: «Ремонт дороги чи знищення історії? Неочікувані сюрпризи на вул. Пекарській. Фото»

Роботи на Пекарській тривають.

Гал-інфо звернулося у міську раду, де нам пояснили, що відповідальними за ремонтні роботи є Личаківська райадмінстрація.

Голова адміністрації Іван Лозинський в коментарі Гал-інфо стверджував, що на ділянці археологічний нагляд був не потрібний, адже копати повинні були лише на 50 см, щоб змінити дорожнє покриття. Заглиблення було лише там, де Водоканал міняв колодязі.

Сьогоднішня знахідка археологів під час огляду ділянки.

«Про знахідку на цій ділянці я дізнався лише учора» з повідомлень у ЗМІ. Ми готові призупинити роботи. Археологи можуть до нас підійти, і ми укладемо з ними угоду на дослідження. Нема жодних проблем, хай прийдуть до нас», - сказав він.

Знахідка журналіста "Львівської хвилі". Фото - Павло Паламарчук, Гал-інфо.

Додамо, що це не перший випадок, коли в історичній частині міста проводять ремонтні роботи, не залучаючи на ділянку археологічний нагляд.

Нагадаємо, як вже повідомляло Гал-інфо, у Львові на вул. Пекарській поміж будівельного сміття просто посеред ремонтованої дороги журналіст радіо «Львівська хвиля» Дмитро Кумар знайшов рештки викопних тварин - тура і бізона. Останній тур на Львівщині загинув на початку 17 століття, а бізон ще раніше.

Як повідомили Гал-інфо у прес-службі РАС, завтра,14 червня, археологи повинні зустрітися із замовниками робіт, щоб вирішити, що робити далі і як вирішити це питання.

Фото: прес-служба Рятівної археологічної служби.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ