Слухай онлайн
Cуспільство

До Львова на Різдво приїхали діти з Донеччини: очікують на різдвяне диво

Сьогодні, о 13.40 на головний залізничний вокзал Львова потягом із Донецька прибули школярі з м. Горлівка. Діти святкуватимуть Різдво в галицьких родинах

Більшість дітей до Львова приїхали вперше. Водночас школярка Мирослава розповіла, що в місті Лева їй вже бути доводилось: «Дуже гарне та старовинне місто. Саме через це знову сюди приїхала».

Пані Юлія, шкільна бібліотекарка, що супроводжує дітей, розповіла, що дуже тішиться з того, що разом з дітьми має змогу святкувати Різдво у Львові. Сьогодні жінка вперше знайомитиметься з Львовом. «Очікуємо якогось різдвяного дива в Львові, чогось зовсім нового та цікавого», – ділиться враженнями пані Юлія.

За її словами, традиції святкування Різдва на Сході та Заході України мають багато чого спільного, однак є дещо таке, що притаманне тільки Львову. «Сподіваємось, це побачити», – зауважила вона.

Додамо, що учні проживатимуть у галицьких родинах в Буському, Городоцькому, Дрогобицькому, Миколаївському, Самбірському та Яворівському районах Львівської області.

Під час перебування на Львівщині гості ознайомляться з українськими різдвяними традиціями та звичаями, будуть учасниками Святої вечері, святкуватимуть у родинах Різдво, колядуватимуть з вертепом, вивчатимуть колядки, щедрівки, різдвяні вітання, відвідають святкові богослужіння та Божественні Літургії у храмах області, удосконалять знання з української мови.

Учнівські делегації візьмуть участь у різдвяних дійствах, ознайомляться з історією, культурою нашого краю, побувають у музеях Львівщини, також будуть організовані екскурсії до Олеського, Підгорецького замків, у музей Івана Франка с.Нагуєвичі (Дрогобицький район), у музей Петра Сагайдачного с.Кульчиці (Самбірський район), літописних давньоруських міст Львів, Бужеськ та Плісненсько (Буський район), поїздка в зимові Карпати (Урицькі скелі), до м.Трускавця, у музей-заповідник «Розточчя» – Страдецька гора – НПП «Яворівський – стежка Івана Франка».

Додому діти повертатимуться 8 січня. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ