Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Гуманітарка для Майдану не може перетнути Львівську митницю: Попазогло віднікується

Сьогодні, 6 лютого, Комітет Майдану Львівщини пікетував Львівську митницю Міндоходів, бо на кордоні не пропускають гуманітарну допомогу для Майдану.

Біля установи зібралося понад 20 осіб, мітингарі тримали в руках плакати з написами «Митниця, не виконуй злочинні накази», «Дякуємо полякам», «Ганьба бюрократам», «Митниця з народом».

Нагадаємо, що, як вже повідомляв Комітет Майдану Львівщини, ще 30 січня автобус із Любліна, який перевозив гуманітарну допомогу для потреб київського Майдану, не зміг перетнути кордон України у Раві-Руській. Митники не пропустили автобус, апелюючи до неналежно заповнених проїзних документів з боку польської сторони. Відтак, волонтери повернулися назад до Польщі і розвантажили автобус на місцевому складі у Перемишлі. І вже звідти намагались везти гуманітарну допомогу особистими автомобілями, завантажуючи по 25 кг. Але вже з 4  лютого митники, керуючись усними вказівками, без посилання на відповідальну особу, почали завертати навіть приватні автівки, які перевозили по кілька десятків кілограм теплих речей. 

Отож, сьогодні, 6 лютого, до пікетників вийшов представник Львівської митниці та запросив ініціативну групу з кількох осіб на перемовини з керівництвом.

З начальником Львівської митниці Міндоходів Сергієм Попазоглом спілкувався член робочої групи ВО "Майдан" Валерій Веремчук. Сергій Попазогло заявив, що ніякої гуманітарної допомоги вони не затримували і що Львівську митницю ніхто не звертався для відповідного оформлення цієї допомоги.

Водночас Валерій Веремчук зауважив, що громадяни мають право ввозити на територію України до 50 кг особистих речей, сума вартості яких не перевищує 500 євро. У відповідь митники пояснили: «Якщо їхати з таки речами як особистими - в приватному порядку і говорити, що ви везете гуманітарну допомогу, то постане питання, хто є її отримувачем».

Валерій Веремчук наголосив, що днями активісти вирушать на митницю, щоби спробувати звідти забрати допомогу для майданівців. Водночас Сергій Попазогло  заявив, щоби вони в особистому порядку зверталися до нього, якщо виникатимуть якісь питання.

Також на митниці кажуть, що оформлення вантажів гуманітарної допомоги Львівською митницею Міндоходів здійснюється протягом 4 год. за умови наявності рішення Мінсоцполітики про визнання таких вантажів гуманітарними, пред’явлення товарів та подання в установленому порядку митної декларації і всіх необхідних документів.

Згодом прес-служба ГУ Міндоходів у Львівської області поширила таку новину: 

"Львівська митниця Міндоходів офіційно заявляє, що всі процедури митного оформлення гуманітарних вантажів, які надходять в Україну, здійснюються виключно у рамках чинного митного законодавства. Тому звинувачення, які поширюють деякі засоби масової інформації, про нібито „блокаду Міністерством доходів і зборів України гуманітарних вантажів” не відповідають дійсності.

Так, 30 січня в пункт пропуску «Рава-Руська» із Польщі прибув мікроавтобус IVECO з польською реєстрацією з вживаними речами вагою 1200 кг. Документів, які б підтверджували, що цей товар є гуманітарною допомогою, у водія не було (не було вказано донора та утримувача гуманітарної допомоги,зареєстрованого в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги). Враховуючи те, що без сплати митних платежів на митну територію України можна провозити товар у кількості,що не перевищує 50 кг та на суму 500 євро на одну особу, за вказаний товар необхідно було сплатити мито. Перевізник відмовився це зробити, тому повернувся до Польщі.

31 січня цей мікроавтобус з двома пасажирами та водієм, які перевозили особисті речі, було пропущено на митну територію України через пункт пропуску «Шегині».

Оформлення вантажів гуманітарної допомоги Львівською митницею Міндоходів здійснюється протягом 4 годин за умови наявності рішення Мінсоцполітики про визнання таких вантажів гуманітарними, пред’явлення товарів та подання в установленому порядку митної декларації і всіх необхідних документів. Випадків затримки оформлення вантажів з гуманітарною допомогою за наявності митної декларації та всіх необхідних документів хоча б на годину немає.

Нагадуємо, що рішення про визнання вантажів гуманітарною допомогою ухвалює Міністерство соціальної політики України. Міндоходів, своєю чергою, митне оформлення таких товарів здійснює першочергово відповідно до чинного законодавства.

За наявності адресата „гуманітарки” в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги такий вантаж не затримується на кордоні, а у першочерговому порядку скеровується в митниці за місцезнаходженням їх одержувачів та передається останнім на тимчасове зберігання. Митне оформлення такого вантажу здійснюють після отримання всіх необхідних дозволів та документів.

Загалом упродовж 2013 року на адресу благодійних організацій Львівщини надійшло 236 вантажів із гуманітарною допомогою від 114 донорів. Орієнтовна вага вантажів понад 560 тис. кг. Жоден із вантажів не було повернуто донорам".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ