Волонтери-зоозахисники закидають працівникам ЛКП "Лев" жорстоке поводження з тваринами, комерціалізацію своє роботи, переповнення кліток тваринами, використання заборонених препаратів для евтаназії. Про це активісти розповіли під час прес-конференції.
За словами волонтерів, у травні 2014 року громада Львова запропонувала нову людину на посаду керівника ЛКП "Лев", проте стикнулась з колективним спротивом міської адміністрації та депутатів. В результаті тривалих переговорів у міськраді було вирішено, що Наталія Місьонг, представник зоозахисної громади, може зайняти місце заступника директора ЛКП.
"Ми повині зрозуміти, що чиновники, котрі покривали вбивства тварин перед Євро-2012, а також відкрито саботують усі пропозиції громади, не звітують щодо своєї діяльності, вони не можуть займатись цими питаннями", - вважає Наталія Вишневська, експерт Західноукраїнського товариства захисту тварин.
Також волонтери наголошують, що попри постійні скарги від ЛКП "Лев" на надмір тварин, підприємство продовжує відловлювати собак, навіть поза межами міста. "24 червня був виїзд у Новояворівськ, там відловили 16 собак. В результаті, у клітках, розрахованих на три тварини, утримують по 5-6 собак. Це робиться навмисно", - стверджує Ю.Микитюк.
Львівське товариство захисту тварин спільно із Західноукраїнським товариством захисту тварин звернулось з вимогами до мера міста Андрія Садового щодо звільнення директора ЛКП "Лев" Богдана Маркова.
Також вони вимагають провести відкритий конкурс на заміщення посади, враховуючи під час його проведення думку зоозахисної громади. Вимагають підпорядкувати ЛКП "Лев" управлінню екології, провести процедуру переатестації всіх працівників підприємства та ветеринарного відділу Львівської міської ради.
Своєю чергою Богдан Марків запевнив, що всі зміни на підприємстві впроваджуються в міру надходження коштів. Також він пообіцяв представникам ЗМІ та волонтерам-зоозахисникам через місяць запросити усіх на підприємство та продемонструвати його роботу у новому форматі.
За його словами, протягом місяця ЛКП "Лев" придбає потрібні ліки для стерилізації 30-40% тварин. Також тваринам проведуть вакцинацію та виготовлять усі належні документи.
Скасування "Дня відкритих дверей", в рамках котрого всі охочі могли б забрати тварин додому, Богдан Марків пояснив неможливістю забезпечити належну безпеку перебування людей на підприємстві, неналежними санітарними умовами у вольєрах в зв’язку з їх переповненістю.
Фото - Сергій Бобра, Гал-Інфо.