Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

На Волині відбувся ювілейний «Бандерштат»

На Волині відбувся п’ятий за рахунком фестиваль українського духу «Бандерштат-2011», який цьогоріч, як і вперше, пройшов на території іподрому міста Луцька поблизу центрального парку. Дійство відбувалось два дні – 13 та 14 серпня. Як і всі попередні роки, незмінним організатором «Бандерштату» є всеукраїнська молодіжна організація «Національний Альянс», повідомила прес-служба фестивалю.

Цього року організаторам вдалось зібрати найпотужніший за всю історію фестивалю музичний склад учасників. Крім барда з Рівненщини Володимира Пастушка, участь у концерті взяли гурти TerraKod (Білорусь), Гапочка (Київ), Веремій (Київ), Мерва (Рівне), Андерсон (Київ), Брем Стокер (Рівне), Мартові (Вінниця), Фіолет (Луцьк), Sweetlo (Київ), Ювелір (Луцьк), Ворст (Рівне), ХУч (Львів), CUBE (Луцьк), 4Hours (Луцьк), The Crаbs (Рівне), Безодня, Широкий Лан (Калуш), Спалені Вітрила (Рівне), Етсетера (Суми), 30 паралель (Моршин). Хед-лайнерами дійства стали команди «Хорта», «Димна Суміш» та «Тартак».

В суботу на «Бандерштат» завітав Юрій Шухевич, який поспілкувався з учасниками фестивалю, поділився своєми враженнями про сучасну політичну ситуацію в Україні. В неділю на фестивалі всі бажаючі моглм поспілкуватися із відомим українським письменником Василем Шклярем. Більшість питань аудиторії стосувалися його роману «Залишенець. Чорний ворон». Після зустрічі пан Василь підписував свої книги та фотографувався із шанувальниками.

Протягом фестивалю також відбулись зустрічі із Народними депутатами України Олесем Донієм, Тарасом Стецьківим, В’ячеславом Кириленком, відомим українським економістом Андрієм Новаком, президентом Благодійного фонду «Літопис УПА» Миколою Посівничем, членом УНА-УНСО Ігорем «Тополею» Мазурем, відомою блогеркою Оленою Білозерською, лідером гурту «Тартак» Сашком Положинським, учасниками «справи Сталіна» та ветеранами ОУН-УПА.

Окрім основної музичної сцени на фестивалі вперше була присутня ще й акустична, де виступили понад десяток гуртів з різних міст України. Також в програмі фестивалю були традиційні для «Бандерштату» конкурс на кращого стрільця, нічна ватра, татуювання та боді-арт патріотичного змісту та багато іншого. Літературна частина фестивалю була представлена молодими та вже відомими поетами з різних куточків України.

Традиційно для фестивалю «Бандерштат» Товариство пошуку жертв війни «ПАМ’ЯТЬ» провело військово-історичну реконструкцію бою загонів НКВС із відділами УПА. Згідно легенди війська НКВС увійшовши в село розстрілюють місцевих жителів, підозрюючи їх у допомозі повстанцям. Аби врятувати місцевих жителів відділи УПА наступають на село та звільняють його від радянських солдатів. У відтворенні подій бою було використано вогнепальну зброю яка використовувалась в період Другої Світової війни, яка була заряджена холостими набоями та навіть міномет.

Після військово-історичної реконструкції відбувся наймасштабніший націоналістичний флешмоб в Україні. Учасники фестивалю вишикувалися перед сценою та сформували собою великий напис «Бандера». Кожен мав лист червоного паперу. За командою усі учасники одночасно підняли над головою свої листи, таким чином «зафарбували» напис «Бандера» у червоний колір.

Варто зазначити, що фестиваль був цілком безалкогольний. На «Бандерштаті» не продавалися алкогольні та слабоалкогольні напої, також заборонялося проносити такі напої з собою на територію фестивалю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ