Сьогодні, 16 липня, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (в Яворівському районі на Львівщині) розпочалися двотижневі українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2012».
Додамо, що такі навчання на Яворівському полігоні проводять ще з 1996 року. Українська сторона надає для цього полігон, американська – необхідне фінансування.
Офіційна церемонія відкриття навчань відбулася на плацу центрального військового містечка. Під час урочистого шикування на щогли було піднято державні прапори країн-учасниць, виконано державні гімни України та США.
У навчаннях братимуть участь військові з 16 країн , це близько 1400 військовослужбовців. Найбільша група – українська. Загалом у проведенні та забезпечення «Репід Трайдент - 2012» задіяно 883 українських солдатів та офіцерів з підрозділів 8 та 13 армійських корпусів Сухопутних військ ЗС України.Серед іноземних представників найбільша група від армії США – 167 військовослужбовці. Другий за кількістю іноземний підрозділ – від Збройних Сил Молдови – 90 військовослужбовців. Інші держави-учасниці представлені менш чисельно. Зокрема, від Збройних СилПольщі – братимуть участь 45 військових, від ЗС Сербії – 43. Уперше, для участі у практичній фазі, до України прибули три взводи від збройних сил Грузії, Македонії та Румунії. Ці невеликі, але мобільні та добре підготовлені підрозділи братимуть участь у практичному проведенні операції повного спектру.
Серед військовослужбовців є й жінки. «У війську ти перш за все солдат.І жінки, і чоловіки користуються однаковими обов’язками та правами»,– наголосив керівник прес-групи навчань, офіцер Регіонального медіа-центру МО України(м. Львів) підполковник Володимир Скоростецький.
Як розповів керівник навчань «Репід Трайдент-2011» генерал-майор В’ячеслав Назаркін навчання ділитимуться на дві фази – навчально-штабне(1-ий тиждень), польове (2-й тиждень). Під час командно-штабної фази навчань, буде виконано значний об’єм різнопланових практичних завдань, метою яких єпідвищення взаємосумісності підрозділів Збройних Сил держав-членів та держав-партнерів НАТО в багатонаціональних операціях. . Метою практичних завдань польової фази – набуття необхідних навичок щодо прийняття рішення, а також планування та здійснення тактичного переміщення військ, проведення заходів обеззараження, протидії саморобним вибуховим пристроям, контролю тактичної обстановки, взаємодії з армійською авіацією , організації вогневої підтримки, проведення операцій зі встановлення безпеки та вільного пересування військ та місцевого населення.
Володимир Скоростецький розповів, що солдати проживатимуть у трьох військових містечках. Відтак, в одному приміщенні житиме 30 осіб. Казарми обладнані сучасною сантехнікою – постійно є гаряча вода. «Працюватимемо в бойовому режимі – підйом о 6.00, відбій о 22.00. Харчуватимуть тричі на день. Тут все смачно», – запевнив він.
За словами В’ячеслава Назаркіна, кожний військовослужбовець матиме можливість показати, на що він здатний. «Головна мета цього заходу – відпрацювання миротворчих завдань»,– наголосив В’ячеслав Назаркін.