Учора, 24 липня, під час засідання Львівського КОДу учасники КОД дуже обурювалися з того приводу, що ВО «Свобода» та Об’єднана опозиція («Батьківщина» та "Фронт змін") ще не подали список своїх претендентів у кандидати для погодження на КОДі.
Головуючий на засіданні Анатолій Забарило пояснив, що партії чекають з’їздів, однак, як аргумент для учасників це не спрацювало. Він також додав, що КОД не може висувати кандидатів, а лише може проводити своєрідну люстрацію.
Учасники ж КОД переконані: їх ігнорують рейтигові політичні сили.
Учасник КОД від Українької платформи «Собор» Степан Середа поставив питання про те, чи доцільно КОДу далі працювати.
«Які подальші правила гри?», - поцікавився Середа.
Юрій Мартинюк (УДАР), який розробляв зобов’язання єдиного кандидата, зазначив: «Чи взагалі має все це зміст? Для чого ми це робимо?»
Отож учасники вирішили, що правила гри треба міняти, і той, хто не встигне пройти люстрацію в КОД, не зможе бути опозиційним кандидатом, і про це розказуватимуть громадськості.
Олександр Страровойт запевнив, що КОД мусить працювати далі, адже «вибори – це лише епізод у боротьбі з диктатурою». Він також додав, що навіть після з’їздів у таборі Об’єднаної опозиції й надалі будуть конфлікти, але КОД мусить працювати далі.
Учасники КОД почали навіть називати об’єднаних опозиціонерів «так званими», але Анатолій Забарило нагадав їм про домовленості щодо відсутності критики між опозиційними політичними силами.
Присутній на засіданні представник «Свободи» Ярослав Мудрий нагадав учасникам об’єднання про первинне призначення КОД, а саме опір диктатурі і наголосив: «Україна в небезпеці. Зараз є реальна загроза втрати державності, а ви про люстрацію і кандидатів у нардепи все говорите».
Це спричинило шалений лемент в КОДі, однак головуючий вчасно навів порядок.
Представник Об’єднаної опозиції також запевнив, що після з’їзду всі кандидати пройдуть люстрацію в КОДі.
Учора ж люстрацію пройшли ще двоє претендентів – Андрій Будулич від УРП, який хоче йти по Сихову, та Микола Тустановський від Української платформи «Собор», який був мером Борислава.
Варто додати, що люстрація у КОДі виглядає дивною, адже кандидатів запитують про такі речі, як віросповідання чи про сімейний статус, натомість дуже скупо цікавляться бізнесом чи родом занять, життєвими орієнтирами та навичками в законотворчій сфері.
Дивує й те, що для того, аби визначитись, пройшов кандидат люстрацію чи ні, учасникам КОДу вистачає від 5 до 10 хвилин.
Підготувала Анна Новик