Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відбувся І-й Відкритий легкоатлетичний напівмарафон пам'яті Героя України Романа Шухевича

1/3
13 жовтня під патронатом народного депутата України Олега Канівця у Львові відбувся І-й Відкритий легкоатлетичний напівмарафон пам'яті Героя України Романа Шухевича. Організатори змагань: спортивний клуб «Ультра», Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце» та Федераціялегкої атлетики Львівської області. Повідомила прес-служба благодійного фонду.

У ньому взяло участь 135 спортсменів з усієї України. Найстарший марафонець з 1934 року народження. Стартували легкоатлети від Львівського оперного театру через проспект В. Чорновола гарною лісовою дорогою на смт. Брюховичі та зворотньо. Незважаючи на дощ бігуни долали дистанцію без проблем. У результаті тільки один спортсмен зійшов з дистанції.

На фініші усі учасники змаганьотримали пам’ятні медалі. Переможців та призерфів пробігу в абсолютній першості (1-3 місце, чоловіки та жінки окремо) народний депутат України Олег Канівець нагородив кубками, дипломами та грошовими преміями. Першими подолали дистанцію: Тарас Сало (м. Львів), Артем Третьяк (м. Ужгород) та Олександр Головницький (м. Ковель).

Народний депутат України Олег Канівець переконаний, що героєм для української молоді, символом українського спортсмена має бути український спортсмен-воїн – легендарний командир легендарної армії, вояк, що присвятив боротьбі за Незалежність України, громадянин, організатор, бойовик, пластун, спортовий рекордист, український спортсмен – генерал Тарас Чупринка – Роман Шухевич.

«Був колись у Львові у 1922 році пластовий спортивний гурток «Ясний Тризуб». Одним із засновників цього товариства був молодий гімназійний учень – Роман Шухевич. А в 1924 році він був одним із засновників Карпатського Лещетарського Клубу», - зазначив парламентар під час офіційної частини нагородження марафонців.

Спортсмен Роман Шухевич також відомий як футболіст гімназійного спортивного клубу «Русалка», він один із тих патріотів, які організовували масовий вступ старших пластунів до Українського Студентського Спортового Клубу. Він і активний учасник у всіх доступних тоді українській молоді видах спорту: таких, якими ми сьогодні називаємо баскетбол, волейбол. На IV Запорізьких Іграх у Львові в 1923 році, команда Романа Шухевича зайняла ІІ місце в естафеті 4х100 метрів в складі: Підгайний, Маґаляс, Ґрекі, Роман Шухевич. На цих самих змаганнях 18-річний Шухевич пробігає вперше в історії українського спорту дистанцію 400 метрів через бар’єри, встановлюючи наш перший рекорд в цій ділянці.Ще один рекорд встановив атлет у запливі на 100 метрів».

«Французи мають Жана Буена, срібного призера Олімпіади в бігу на 5000 метрів, світового рекордсмена в бігу на 3000 м та 10000 м, що загинув у Першій світовій війні і ім’ям якого названо спортивний клуб і паризький Палац спорту, де проходять регбійні змагання. За нагороду в його честь щорічно проводиться легкоатлетичний Меморіал Жана Буена, де змагаються найкращі легкоатлети світу. Німці вшановують свого атлета Рудольфа Харбіга, рекордсмена світу в бігу на 400 м і 800 м, що загинув у Другій світовій війні. Його іменем названо стадіон у Дрездені. Поляки щорічно проводять меморіал Януса Кусочиньського, олімпійського чемпіона в бігу на 10000 м, одного з організаторів Варшавського підпілля. Наш Роман Шухевич теж достойний, щоб його ім’ям назвали марафон. Мабуть, всі рекорди Романа Шухевича колись були перевершені. Крім одного – того, який установив Шухевич-Чупринка, розбудувавши антибільшовицьке підпілля і проживши в боротьбі аж до дня, який він освятив своєю кров'ю – 5 березня 1950 р. в Білогорщі біля Львова», - наголосив Олег Канівкць.

Керівник змагань, президент СК «Ультра» Ярослав Кондюх зазначив, що організатори планують зробити напівмарафон традиційним щорічним. Більше того, у 2014 році провести вже марафон з дистанцією 42 км. Мета заходу залишиться незмінною: вшанування пам’яті Героя України Романа Шухевича; пропаганда фізичної культури, спорту та здорового способу життя; налагодження дружніх стосунків між спортсменами із різних регіонів України та країн-сусідів; популяризація легкоатлетичних пробігів, як найпростішої форми змагальної діяльності для усіх любителів бігу, як професійних спортсменів так і аматорів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ