Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура  |  Здоров'я

У палаці Бандінеллі відкрито виставку «Скарби підземного Львова»

Учора, 20 грудня, у Львові у палаці Бандінеллі відбулось відкриття виставки «Скарби підземного Львова». Вперше для огляду громадськості археологи представили декілька сотень артефактів, які були знайдені за останні дванадцять років під час розкопок на території середмістя Львова. Виставка дає можливість на мить доторкнутись до минувшини: побачити, як жили наші предки, чим користувались у побуті і як розважались. Про це повідомили в НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

Виставка містить матеріали археологічних розкопок, які проводили на території Львова з 1999 по 2011 рік працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Найбільше експонатів представлено з чотирьох об’єктів: ділянок на вулиці Федорова, 23-25 та 22-28, території на розі вулиць Краківської та Вірменської, а також з ділянки на площі Міцкевича, 10. Найдавніші знахідки, що представлені на виставці, датуються ще давньоруським часом, тобто приблизно ХІІ століттям, «найновіші» - належать до зламу ХІХ та ХХ століть.

На виставці можна побачити вироби з кераміки різних століть, металевий посуд, якому понад п’ять сотень років, різноманітні люльки, голки, ножі та багато іншого. Серед найцікавіших знахідок, без сумніву, культові речі, які, ймовірно, датуються ще давньоруським часом. Йдеться про стародавні енколпіони (складні нагрудні хрести княжої доби, у яких, здебільшого, містились мощі святих), хрестики та медальйони.

Водночас виставка «Скарби підземного Львова» є своєрідним публічним звітом роботи НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, який цього року святкує свій 20-літній ювілей.

- Про ранній період життя міста відомо небагато. У писемних джерелах натрапляємо, здебільшого, на згадки про найславетніші або найдраматичніші сторінки його історії. Водночас повсякденне життя залишилося поза увагою давніх літописців. Дуже часто ці прогалини можуть заповнити лише археологічні дослідження. Копітка праця львівських археологів упродовж останнього двадцятиліття дозволила нам більше зрозуміти непростий шлях становлення та розвитку нашого міста. Однак досі більшість результатів досліджень залишається недоступною для огляду громадськості. Ця виставка – можливість представити львів’янами тагостям міста матеріальні свідчення нашої багатої історії, - сказав Олег Осаульчук, директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України

У відкритті виставки взяли участь: Олег Осаульчук, директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України; Лідія Карпенко, начальник управління охорони нерухомої культурної спадщини департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України; Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради; Василь Івановський, начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА.

Виставка відкрита щодня, окрім середи, з 10.00 до 17.00.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ