Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У селі біля Львова поховали Лесю Гонгадзе. Фото

Сьогодні, 2 грудня, на цвинтарі села Брюховичі, що біля Львова, поховали матір відомого журналіста Георгія Гонгадзе Лесю Гонгандзе.

Лесі Гонгадзе не стало на 69 році життя 30 листопада близько 4 ранку після важкої хвороби. 

"Вона хворіла, але дуже мужньо трималась. Ми мали пропозиції, щоб скерувати її в лікарню. Вона відмовилась, вирішила залишитись вдома. Це особлива жінка. Я щасливий, що в житті з нею був знайомий. Вона не плакала, не жалілась, вона жила, вірила у свого сина, у всіх нас, вона постійно згадувала своїх онуків. Донька українського патріота, яка виховала чудового сина – справжнього захисника української національної ідеї, державності та незалежності. Сім’я Гонгадзе – це сьогодні приклад для нас усіх. Приклад справжнього патріотичного виховання", - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Леся Гонгадзе (Корчак) була корінною львів’янкою. Її батько Теодор Корчак був першим радіотехніком у Західній Україні. Сама Леся Гонгадзе – медик за фахом.
Відспівували Лесю Гонгадзе у Преображенській церкві на вулиці Краківській, яку вона постійно відвідувала. Попрощатися з нею прийшли понад 400 львів’ян.

На бажання родини Лесю Гонгадзе поховали поблизу Львова на цвинтарі селища Брюховичі поруч з могилами її батьків. “Родина Гонгадзе — це приклад для нас усіх правдивого патріотичного виховання”, – сказав  мер міста Львова Андрій Садовий.

Львівська міська рада взяла на себе фінансові витрати на похорон Лесі Гонгадзе.

Вона пережила свого сина Георгія на 13 років і до останнього відмовлялася визнавати, що "таращанська тіло" належить йому. 

Георгій був засновником та першим головним редактором інтернет-газети «Українська правда». Його вбивство викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після «касетного скандалу», та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України. За найпоширенішою версією, до захоплення та вбивства журналіста причетні високопосадовці, наближені безпосередньо до Леоніда Кучми, який нібито особисто віддавав накази щодо викрадення Гонгадзе. 21 березня 2011 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти Президента України (1994–2005 рр.) Леоніда Кучми у рамках справи про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе.

30 серпня 2011 під час судового засідання Олексій Пукач зізнався, що власноруч убив Георгія Ґонґадзе, однак не визнає своєї провини в знищенні документів зовнішнього спостереження за Ґонґадзе в 2003 році. За його словами, це робили підлеглі під час його відпустки.[6]Під час цього ж судового засідання Пукач назвав замовників вбивства. За його словами, ними були Леонід Кучма, Володимир Литвин та Юрій Кравченко.

29 січня 2013 року колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач за вбивство Георгія Гонгадзе засуджений до довічного ув'язнення з конфіскацією майна і забороною займати державні посади.

Мати журналіста до останнього вважала, що замовники вбивства її сина уникли покарання. 

Фото - Павло Паламарчук

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ