Сьогодні, 25 липня, із перебігом українсько-американських командно-штабних навчань із залученням військ «Репід Трайдент - 2012» ознайомився військові керівники Сухопутних військ збройних сил країн-учасниць: командувач Сухопутними військами Збройних Сил України генерал-полковник Геннадій Воробйов та заступник начальника штабу командування Сухопутних військ США у Європі бригадний генерал Майкл Білс. Про це повідомив керівник прес-групи навчань «Репід Трайдент-2012» підполковник Володимир Скоростецький
Разом із ними на полігоні перебувала делегація високоповажних осіб, до якої увійшли Командувач Національної Армії Республіки Молдова бригадний генерал Віталій Стоян, командувачі сухопутними військами Сербії та Румунії генерал-майори Мілан Moйсіловіч та Іоан Сорін, генерал-ад’ютант Національної гвардії штату Каліфорнія генерал-майор Девід Болдвін , командувач Сухопутними військами Атлантичного регіону Канади бригадний генерал Крістофер Туррот, члени Київської асоціації військових аташе та інші військові високопосадовці.
Під час візиту високоповажні гості ознайомилися із роботою штабів багатонаціональних бригад, що діють згідно сценарію навчань. А згодом, спостерігали за практичними діями багатонаціональних підрозділів під час занять з миротворчої тематики. Зокрема, увазі високих гостей були представлені дії військовослужбовців під час охорони та оборони важливого об’єкту, організація блокування визначеного району та проведення пошукових дій, несення служби на дорожньому контрольно-перепускному пункті, процедура спеціальної РХБЗ- обробки місцевості та техніки, практичні дії по охороні базового табору, тощо.
Відзначимо, що ці міжнародні навчання відбуваються на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на Львівщині із 16 по 27 липня. І зібрали понад 1400 учасників з армій 16 країн світу.
Відповідаючи на запитання журналістів під час прес-конференції, яка відбулася на одній із навчальних ділянок МЦМБ, командувач СВ ЗС України генерал-полковник Геннадій Воробйов відзначив: « В цьому році ми побачили багато змін на краще. Ці зміни торкнулись, як матеріальної бази, так і вишколу самих підрозділів. Для підрозділів Збройних Сил України подібні багатонаціональні навчання в першу чергу дають можливість відпрацювати взаємосумістність в діях з підрозділами інших країн. В Косово, Ліберії, Конго нам доводиться виконувати завдання пліч о пліч з нашими побратимами по зброї. Друге – це безумовно спілкування і набуття досвіду, який потрібен кожному військовому, бо кожен з нас військових іде своїм шляхом, але якщо ми будемо ділитись своїм досвідом то зможемо досягти більшого успіху!»
Також, командувач Сухопутних військ ЗС України наголосив, що за останнє півріччя підрозділи Сухопутних військ ЗС України здійснили значний прорив у проведенні заходів бойової підготовки
Зокрема, значну увагу приділяють підготовці льотного складу полків армійської авіації.
«Хотів би відзначити, що у підготовці пілотів армійської авіації відбулися зміни на краще. Приділяється першочергова увага ретельній підготовці молодих пілотів, підтримці навичок досвідчених екіпажів. На цей час усі льотчики мають у середньому по 21-22 години нальоту. А ті, хто виконують миротворчі завдання за межами України додали у свій актив льотних годин набагато більше», – відзначив він.
Позитивні зрушення відбулися також й у оснащенні українських воїнів-сухопутників. Генерал-полковник Геннадій Воробйов наголосив, що за останнє півріччя військо отримало два новітніх зразки озброєння. Першим українські військові на озброєння отримали модернізований ударний вертоліт Мі-24, оснащений приладами для нічних польотів. Нещодавно до «строю» став бронетранспортер БТР-4Е українського виробництва, розроблений державним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О.Морозова» у співпраці з вітчизняними підприємствами оборонно-промислового комплексу.
« Ми маємо досить чіткі і структуровані плани на майбутнє щодо розвитку Сухопутних військ ЗС України. Вони стосуються усіх аспектів їхньої підготовки та життєдіяльності. Перед нами поставлено досить високу планку стосовно підготовки військ. Ніяких показух не повинно бути! Лише реальна робота! Має бути постійна підготовка військ . Ідуть вперед наші аеромобільні війська. Виконуються стрибки з парашутом. В порівнянні з минулим роком ми фактично вдвічі збільшили їх кількість. На даний момент вже виконано майже 21 тисячу стрибків. І хотів би сказати, що до другого серпня наші аеромобільні війська рішенням верховного командувача будуть перейменовані у високомобільні десантні війська ВДВ. Таким чином ми сподіваємось, що будуть продовженні традиції. Відповідно командування аеромобільних військ буде називатись командуванням ВДВ», – додав він.
Представник американської сторони бригадний генерал Майкл Білс також зауважив, що навчання серії «Репід Трайдент» надзвичайно корисні для досвіду військовослужбовців країн-учасниць. Американська сторона витратила на їх проведення близько 4,5 мільйонів доларів.
«Наші українські партнери освоїли ці кошти із максимальною користю для справи. Такої ретельної підготовки навчально-матеріальної бази, технічних засобів та інфраструктури полігонів я не бачив давно!, – повідомив він.
Фото - Йосип Марухняк і прес-група навчань «Репід Трайдент - 2012»