Слухай онлайн
Cуспільство

Журналісти оголосили 48-годинний ультиматум у відповідь на блокаду. Фото

У перший день дії нових «законів про диктатуру» журналісти понад двох десятків загальноукраїнських та місцевих газет сьогодні у Львові продовжили протестні акції, вимагаючи в державних органів негайно припинити фінансову блокаду видань, що займають чітку суспільно-політичну позицію. Акцію журналістів друкованих видань сьогодні, 22 січня, підтримали працівники декількох телеканалів, радіостанцій, інформаційних агенцій.

Цього разу журналісти принесли із собою порожні  кастрюлі і щодуху били по них металевими ложками. У руках вони тримали плакати: "Стоп цензурi!", "Нi диктатурi", «Протестуємо проти блокади!». 

Журналісти оголосили ультиматум,  вимагаючи до кінця дня цієї п’ятниці розблокувати  і здійснити розрахунки з ними у повному обсязі. Учасники акції  передали  також вимогу представнику обласної адміністрації підготувати подання на  на звiльнення з посади керівника регіонального відділення місцевої пошти Василя Веселого і зазначили у заяві, що ця людина «не здатна забезпечити роботу держпідприємства та має низькі морально-етичні якості».  

Як відомо, керівники редакцій раніше заявили, що інструментом тиску на них обрано саме пошту, яка заблокувала розрахунки із газетами. Сьогодні Василь Веселий утретє  уник зустрічі з редакторами, хоча у понеділок призначив двом із них зустріч на 10.00 та 11.00. Втім, у зазначений час охорона пошти заявила, що пан Веселий відсутній на робочому місці.

«Керiвник пошти, чиї накази би він не виконував,  несе пряму вiдповiдальнiсть за ситуацiю, яка склалася. Якщо, винен -- маєш вибачитись, i пояснити, що буде далi.А вiд нього немає навiть спроби вести дiалог " – підкреслили організатори акції. 

Після акцiї пiд примiщенням "Укрпошти" журналiсти колоною вирушили до примiщення обласної державної адмiнiстрацiї. Тут вони, окрім іншого, скандували гасла «Стоп цензурі!», «Ні – диктатурі!», протестуючи проти уведених від сьогодніу дію «законів про диктатуру» та вимагаючи припинити тиск на журналістів. 

«Коли в країні на наших очах відбувається драма, ми не не можемо мовчати, тому окрім економічних гасел, ми підняли політичні» -- сказала головний редактор газети «Високий замок» Наталя Балюк. 

«Ми бачимо усі ознакового вибіркого переслідування видань  економічними методами у найбільш опозиційному регіоні країни. Але тут мова йде не про наші вузькі професійні інтереси, у заложники взято сотні тисяч читачів, які  вже наступного тижня можуть не отримати улюблених видань. Ми зробили три спроби вирішити проблему у конструктивній площині, однак  майже безрезультатно. За нашим спільним рішення вважаємо, що це дає нам моральне право сформулювати ультиматум. Ми зобов’язані захистити інтереси декількох мільйонів  наших читачів, а також наших працівників, їх родин»-- заявив головний редактор газети «Експрес» Ігор Починок.

Керівники видань підтвердили, що чекатимуть виконання їхніх вимог до кінця дня п’ятниці. А у понеділок оголосять про перехід  до  більш  активного захисту своїх законних прав.

Експрес онлайн

Фото - Павло Паламарчук

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ