Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

Реорганізація МНС: Шукати туристів у Карпатах найближчим часом буде нікому

Без кваліфікованих рятувальників та водолазів можуть залишитись гірські райони України.

У Криму через реорганізацію звільнилися майже всі досвідчені гірські рятувальники. Їх не влаштували нові умови праці. Тепер вони мусять не лише рятувати життя, а й допомагати відомству заробляти гроші, тобто пиляти дерева, встановлювати кондиціонери та виконувати інші комерційні замовлення. Непродуманість такого рішення вже далася взнаки. Заблукалого у горах туриста шукали сапери та пожежники, а не фахівці з гірського порятунку людей. Відтак туриста знайшли аж за п’ять днів і вже мертвим.

«На жаль новостворений аварійний загін на базі МНС абсолютно неефективна форма діяльності. Люди не навчені для роботи в гірській місцевості», – каже колишній гірський рятувальник, Сергій Надточій.

У міністерстві з надзвичайних ситуацій бачать у звільненні рятувальників фінансовий інтерес, насамперед керівництва кримської бригади. Бо раніше, мовляв, вони могли надавати комерційні послуги різним туристичним організаціям, а нині мусять це робити по-білому, як державна установа. І замість вільного графіку тепер мають чергувати.

Шукати туристів у горах та на річках у Карпатах найближчим часом теж може бути нікому. Водники та гірські пошуковці теж на межі звільнення. Раніше вони підпорядковувались напряму Києву, тепер працюватимуть разом з іншими групами радіаційного-хімічного та біологічного захисту, піротехніками та пожежниками. А ще їм вдвічі скоротять зарплату. Та начальники на місцях запевняють – в кадрових перестановках суцільні плюси.

Водолази ж наголошують – занурюватися ризикуючи життям за тисячу гривень ніхто не захоче.

«Мають працювати, коли видимість під водою 30 см… а у нас гірські течії. Вони дуже сильні. Небезпечно, а він повинен шукати людину», – розповідає начальник річково-координаційного аварійно-рятувального центру, Микола Галько.

Гірським рятувальникам теж зменшили зарплату до тисячі гривень. А ще вони побоюються залишитись без спецобладнання та одягу.

«Дадуть нам бушлати. Це військова одежа, в якій ходять пожежники. Вона намокає. А нам потрібен спеціальний одяг», – говорить заступник командира загону з професійної підготовки, Василь Завалко.

Фахівці попереджають, професійного водолаза можна підготувати не менше ніж за рік, а азам пошуку та порятунку людей у горах навчати нікому. В МНС запевняють, що під час реорганізації нікому з рятувальників зарплати не скорочували.

Попереду – шкільні канікули. В гори підуть дитячі екскурсії. Цього року вже дві сотні туристів губилися в Карпатах. Колишня гірська служба та водники все ще просять врятувати їх, аби вони змогли рятувати людські життя, повідомляють «ФАКТИ», ICTV.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ