Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

2014: Тріумф і трагедії

Для українців 2014 рік став справжнім випробуванням. Криваве завершення Революції гідності, анексія та окупація Криму, війна на Сході. Гал-інфо вирішило пригадати події, які назавжди змінили пострадянську Україну.

Чит. також: «2014: Кривавий фінал Януковича та окупація Криму»

Навесні в Україні стартувала президентська кампанія. 2 квітня кандидат у президенти Петро Порошенко в інтерв’ю західній пресі пообіцяв продати свій бізнес: «Якщо мене оберуть, я продам Roshen. Як Президент України я хочу і буду дбати виключно про добробут країни», - сказав політик.

З’явилися повідомлення політиків про те, що нової хвилі російської агресії варто очікувати в травні.

3 квітня уряд РФ у зв'язку з односторонньою денонсацією угод із Україною щодо Чорноморського флоту, зокрема харківських угод, скасував пільговий митний збір на газ для України, що передбачає підвищення ціни на газ на 100 доларів - до 485 доларів за тисячу кубометрів.

На Донбасі відбуваються перші сепаратистські мітинги з вимогою провести референдум за приєднання до Росії.


6 квітня о 23.40 за київським часом, в смт. Новофедорівка в офіцерському гуртожитку двома пострілами впритул з автомату АК-74 військовослужбовець окремого батальйону морської піхоти ЧФ РФ молодший сержант Зайцев Є.С. застрелив майора Карачевського Станіслава Володимировича (1981 р.н.), який проходив службу в одній з військових частин ВМС ЗС України та готувався до виїзду на материк.

6 квітня представники проросійських сил в Донецьку захопили приміщення ОДА і почали підготовку до розпуску обласної ради та створення «народної ради». Всі ці процеси очолили путінські гастролери з Росії. Уночі 7 квітня група невідомих осіб проникла до приміщення обласного управління СБУ Донеччини.


7 квітня сепаратисти захопили будівлю Харківської ОДА, однак силовики звільнили приміщення від злочинців. Тим часом в Одесі Самооборона самотужки затримала сепаратистів.

В ЗМІ з’явилася інформація, що сепаратистів курують люди Ахметова та Єфремова.

Перед захопленою Донецькою ОДА виростають барикади.


9 квітня Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію із засудженням дій Росії по анексії Криму від України і критикою російських пропозицій щодо федералізації України.

11 квітня регіонал Олег Царьов заявив, що готовий очолити сепаратистський рух на Донбасі.

12 квітня російські диверсанти почали захоплювати райвіділки міліції, а під Слов’янськом з’явилися «зелені чоловічки Путіна». Сепаратисти захопили  райвідділок у Словянську без жодної протидії міліції.

15 квітня на засіданні Верховної Ради спікер Олександр Турчинов повідомив, що на півночі Донецької області розпочалася антитерористична операція (АТО).

16 квітня Верховна Рада прийняла Постанову контртерористичної операції на Сході України.

Тим часом з’являються все нові докази писутності на території  Донбасу російських військових.

29 квітня відбулося захоплення адмінприміщень в Луганській області. На Донбасі почали з’являтися російські спецслужби, військові та техніка без розпізнавальних знаків.


Вночі 2 травня у Слов’янську в межах антитерористичної операції загинули вертолітники, які служили у Бродах на Львівщині. Сили АТО почали звільнення захопленого терористами міста.

Поступово дестабілізація ситуації почалася в Одесі. 2 травня під час зіткнень між активістами Майдану і проросійськими бандитами в Одесі загинув активіст, учасник маршу за єдність України.


Ввечері відбувся підпал одеського Будинку профспілок, що спричинив масову загибель людей.

Після травневих свят самопроголошені незаконні утворення ДНР та ЛНР під дулами автоматів проводять референдуми щодо від’єднання від України. Кількість біженців з окупованих територій зростає. Однак, очікування терористів щодо приєднання цих територій до Росії не справджується. На окупованих територіях розруха та голод.

Після так званих референдумів терористи разом з російськими найманцями пішли в активний наступ на позиції сил АТО. В травні терористі підступно обстріляли табір бійців 51-ї бригади під Волновахою. Почастішали зсідки та напади на українські блокпости. Російські терористи та найманці нападаючи прикриваються мирним населенням, як живим щитом.

Львівські десантники 80-ї бригади мужньо тримали оборону Луганського аеропорту. З травня бої за аеропорт стають все запеклішими. Позиції десантників обстрілювали і зі сторони терористів, і зі сторони РФ.

25 травня українці обрали нового Президента. Ним став Петро Порошенко, за якого виборці віддали 54,7% голосів.


7 червня відбулася церемонія інавгурації Президента. Вона відбулась не без інцидентів - вартовий впустив зброю перед президентом.

У червні бойовики збили літак Іл-76 у Луганську, внаслідок чого загинули 49 українських військових.

27 червня президент України Петро Порошенко у Брюсселі підписав економічну частину угоди про асоціацію з Євросоюзом.

17 липня російські бойовики збили малайзійського авіалайнера Boeing 777 на Донбасі.

Світова спільнота рішуче засудила Путіна, який звинуватив у катастрофі українських військових, а Держдепартамент США поклав на Путіна відповідальність за авіакатастрофу малайзійського літака. Громадськість побачила незаперечні докази того, що літак збили з російського «Бука» з позицій терористів.

В липні регулярна армія ЗСУ ведуть запеклі бої у всіх напрямках. Намагання відрізати бойовиків від постачання боєприпасів та зброї з РФ залишаються марні. Особливі жорстокі бої точилися на кордоні Донецької та Луганської областей  з РФ. Через помилку командування частини 24 ОМБР, 72-ї ОМБ та 79-ї бригади потрапили в котел на кордоні і залишилися відрізаними від основних сил ЗСУ.  Затиснуті в кільце вони цілий місяць були під обстрілами як терористів з контрольованих ними територій України, так і з російської території.


У найскладнішій ситуації опинилася 72-га бригада під Червонопартизанськом. Майже знищені цілодобовими обстрілами частина бійців оточеної бригади іде на територію Росії, щоб вийти з оточення. Частина, яка залишилася, приймає рішення йти на з’єднання з іншими оточеними бригадами та разом прориватися з оточення. Лише в серпні із значними втратами оточені бригади з’єдналися з іншими регулярними частинами ЗСУ.

29 липня ЄС ввів у дію третій пакет санкцій проти Росії, які стосувалися нафтогазової індустрії, фінансового, оборонного та технологічного секторів.

В серпні відбувся ще один котел. Один із найжорстокіших бої відбувся під Іловайськом. Одним з найжорсткіших та найжахливіших боїв став "Іловайський котел". Терористи оточили наших військових та обіцяючи «коридор» накрили бійців щільним вогнем. Українці і досі не знають скільки бійців загинуло під час цього бою, за попередніми даними йдеться про дві сотні солдат, але винних посадовців так і не покарали.

В Україні знову оголошують мобілізацію, а президент пропонує «мирний план». 26 серпня в білоруському Мінську Порошенко домовлявся з Путіном про припинення вогню, однак російські регулярні війська продовжували без перешкод вїзджати на територію України.

5 вересня у Мінську, де проходила зустріч тристоронньої контактної групи Україна - Росія – ОБСЄ, був підписаний протокол щодо припинення вогню на Донбасі. Умовою було звільнення з полону чимало українських військових.

16 вересня Верховна Рада України синхронно з Європарламентом ратифікувала угоду про асоціацію з ЄС.

26 жовтня відбулися позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради України. До парламенту пройшов президентський Блок Петра Порошенка, «Народний фронт», «Самопоміч», Радикальна партія Ляшка та Опозиційний блок. По мажаритарці до парламенту пройшло чимало комбатів, у тому числі лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош.

Після формування коаліції місця в уряді були запропоновані іноземцям: грузин Олександр Квіташвілі став міністром охорони здоров'я, американка Наталя Яресько – міністром фінансів, литовець Айварас Абромавічус – головою Мінекономіки. Посаду заступника міністра МВС Арсена Авакова зайняла грузинки Ека Згуладзе.

Загалом, 2014 рік став найбільш кривавим для Незалежної України, але водночас він став тріумфом непереможного українського народу та його мужнього війська.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ