Слухай онлайн
Cуспільство

Свято Путіна на Пагорбі Слави

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/20
9 травня у Львові відбувалися заходи зі вшанування пам’яті полеглих воїнів за Україну. Зокрема, представники ветеранських організацій поклали квіти до могил на Пагорбі Слави.

Традиційно зібралися проукраїнські активісти, які заявили, що прийшли, аби унеможливити провокації з використанням червоних прапорів та георгіївських стрічок.

Проте також прийшли ті, які вважають 9 травня святом. Без використання георгіївських стрічок не обійшлося, як і без їх демонстративного спалення.

Цього року на Пагорбі Слави було важко знайти людину, яка б за віком підпадала під статус ветерана Другої світової війни. Адже наймолодшому ветеранові нині мало б бути щонайменше 90 років.

Наймолодшому ветерану на сьогодні має бути 91-92 роки

Зранку людей на Пагорбі Слави було не багато, за правопорядком стежила поліція. Згодом почали підходити групи людей з квітами, які спокійно покладали їх і фотографувались біля пам’ятників. Ніхто їм у цьому не перешкоджав. Все відбувалось без зайвих дискусій.

Непорозуміння сталось із однією жінкою, яка намагалась пройти на  Пагорб Слави з георгіївською стрічкою на квітах. Активісти зупинили її і ввічливо попросили прибрати стрічку і не створювати конфліктних ситуацій. Це спричинило вибух обурення з боку жінки. Активісти намагались пояснити їй, що із цими стрічками сепаратисти на Сході вбивають українських воїнів. Після чого вона почала звинувачувати українців у «нападі на Донбас».

Зрештою, жінка прибрала стрічку, але сипала прокльони на голови українців.

Шокує те, що у  Львові, незважаючи на російську агресію, досі є люди, які із захопленням розповідають про військовий парад 9 травня у Москві. Саме про це мило спілкувалися бабусі на Пагорбі Слави. Одна з яких бідкалася, що сьогодні пропустила це дійство по телевізору. «Завжди дивлюсь парад, від такої краси очей неможливо відірвати», – прокоментувала жінка парад військової техніки, з якої щодня гатять по українських воїнах на Донбасі. Друга нарікала на те, що цього року їй не вдалось особисто побувати на параді на Красній площі, через поганий стан здоров’я.

Діставати естетичне задоволення від параду в країні, яка анексувала Крим та вже третій рік поспіль веде бойові на Донбасі проти держави України, громадянином котрої ти є, - це ж повне нікчемство.  

Далі близько 11.00 на Пагорб Слави прийшли священнослужителі УПЦ МП.  А згодом прибули й представники ветеранської організації для покладання квітів. Серед них ветеранів було не густо, адже всім на вигляд було десь до 70 років.

Разом з ними прибула і жінка з медалями на грудях, яка представилася Галиною Черненко (Козлова). Вона розповіла, що їй було 17 років, коли розпочалась війна і застала їх сім’ю у Харкові. Після чого вона пішла на фронт. А 9 травня 1945 року вона зустріла у Берліні.

Додамо, що разом із представниками ветеранської організації була голова громадської гуманітарної групи Інна Іваночко.  Вона вітала представників ветеранської організації, побажавши «перемоги над фашизмом».

Після покладання квітів представників ветеранської організації організовано вивезли автобусом. Своєю чергою активісти влаштували акти показового спалення георгіївської стрічки, яку вони знайшли на Пагорбі слави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ