Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Чому і як звільнили страйкарів євростадіону у Львові

Спершу з'явилась інформація про страйк будівельників стадіону у Львові через борг із зарплати, згодом усіх шокувала новина про те, що страйкарів звільнили. Відтак, у центрі уваги опинилось ВАТ "Комфортбуд", адже йшлося саме про її працівників. За фірму заступився голова правління Андрій Гнатишак.

Передусім Гнатишак спростував інформація про те, що начебто «Комфортбуд» незаконно звільняє або скорочує працівників у Львові на об’єкті до Євро-2012.

Гнатишак пояснив, що загалом на «Комфортбуді» працюють близько 800 робытників, 75 з них – на будівництві львівського стадіону. При цьому половину працівників оформлено на постійній основі, інші – за цивільно-трудовими угодами, які підписуються на виконання певних робіт тривалістю від 1 до 4-х місяців. По завершенні вказаних термінів їм виплачують винагороду за фактично виконану роботу.

Гнатишак вважає, що галас навколо робітників, що працювали на зведенні стадіону і яких начебто незаконно звільнили з «Комфортбуду», роздмухали штучно. За його словами, у цих будівельників завершився контракт, тому їх перевели у кадровий резерв фірми. Щойно з’явиться робота, робітників буде запрошено на нове будівництво. Гнатишак заперечив, що їх звільнили за активну участь у страйку, який виник у зв’язку із заборгованістю із зарплати. А намагання створити скандал пояснив відчаєм залишитися без роботи, «бо тепер вкрай важко знайти місце роботи, де б виплачували зарплату».

З іншого боку, Гнатишак здивований, чому робітники звернулися із проблемами одразу до ЗМІ, а не до нього. Він, мовляв, буває на об’єкті на планових нарадах тричі на тиждень. «Я абсолютно доступний. До мене часто підходять робочі зі своїми питаннями», – розповів голова правління.

За словами Гнатишака, наразі підприємство вимушено брати будівельників на роботу на контрактній основі, бо «немає стабільного портфелю замовлень на наступний рік». Будівельна галузь і надалі перебуває у кризі. «На жаль, компанія не завжди має можливість переводити людей на інші об’єкти», – зазначив Гнатишак.

Водночас він повідомив, що станом на 12 грудня на «Комфортбуді» заборгованості нема, заробітна плата повністю виплачена, включно за листопад. Це підтверджено актом перевірки, що здійснила Територіальна державна інспекція праці у Львівській області від 9 грудня. «Заборгованість спричинив несвоєчасний розрахунок генерального підрядника ("Альтком") з нашою компанією в листопаді», – пояснив голова правління.

З іншого боку, Андрій Гнатишак вважає, що місцева влада Львова не вживає заходів, які б сприяли розвиткові будівельної галузі у місті. Саме так Гнатишак відреагував на вчорашню заяву міського голови Андрія Садового, який закликав «Комфортбуд» «мати повагу до тих людей, кого приймаєте на роботу, і треба виконувати обіцянки, бо люди відпрацювали чесно, за чесну роботу вони мали отримати вчасно зарплату».

Гнатишак заскочений такими висловлюваннями Садового, адже торік останній вручив «Комфортбуду» відзнаку «Лице міста в будівельній галузі». А цього року 26 березня на відкритті торгівельно-розважального центру "Кінг Кроз", який збудував «Комфортбуд», «Андрій Іванович роздавав подяки і інвесторам, якого ми залучили, і нам, будівельникам, за якісну та сумлінну працю, і за такі вагомі кроки зі створення робочих місць, за будівництво об’єкту, який відповідає найвищому європейському рівню».

«І розповідати тепер, що підприємство не поважає своїх робітників, коли підприємство в умовах фінансової кризи щосили намагається зберегти робочі місця, дорожить тими фахівцями, тим кістяком, який ми все таки зберегли. Офіційна цифра: у 2008 році нас було 2 тис. робітників. Станом на сьогодні – 800. Але ми їм надаємо робочі місця, платимо зарплати. Тому голослівні заяви місцевої влади просто є смішними. Якщо Андрій Іванович бажає поспілкуватися з робітниками нашого підприємства і особисто переконатися, чи люди задоволені, які відгуки в людей про наше підприємство, і які ми об’єкти ведемо, як господарюємо і виживаємо за важких умов фінансової кризи, ми можемо організувати це на будь-якому об'єкті, що залишилися». – зазначив Гнатишак.

Голова правління наголосив, що влада Львова не допомагала залучати місцеві будівельні організації до підготовки об’єктів до Євро-2012. Як приклад він навів історію із «скандальновідомою «Азовінтекс».

«2008 року дуже активно велися дебати про те, хто має будувати євроарену у Львові, які підприємства мають включити у тендери. «Комфортбуд» також подав заявку на будівництво цього об'єкту. На жаль, місцева влада здійснила такі кроки, коли на будівництво було заведено скандальновідому фірму "Азовінтекс", яка просто не справилася із будівництвом цього об’єкта. Вона не збиралася наймати місцеві будівельні організації. Переоцінюючи свої можливості, планувала невідомо скільки будувати цю арену… Наші неодноразові звернення до міського голови Садового, інших органів місцевого самоврядування ні до чого не призвели. І доля цього об’єкта з "Азовінтексом" була відома. І тільки з приходом іншої влади, за реального сприяння центральної влади було змінено "Азовінтекс" на реального будівельника, шановану фірму "Альтком", – розповів Гнатишак.

За його словами, "Альтком" – «фірма дуже кваліфікована, має досвід у будівництві таких об’єктів і провадить правильну політику на території Львівщини». «Вона залучила місцеві органцізації до виконання підрядів на єврооб'єкті. І вчинила дуже правильно. Тому що ресурс місцевих будівельних організацій у нас є великий і його треба використовувати з користю для цього об’єкта», – додав голова правління «Комфортбуду».

Завдяки роботі "Альткома" був надолужений графік з відставання, по деяких видах роботи – графік випередили. «Жодних сумнівів щодо вчасної здачі в експлуатацію арени нема», – впевнений Гнатишак.

Разом з тим, бідкався Гнатишак, у будівельну галузь Львівщини не йдуть інвестиції. У зв’язку з фінансовою кризою його компанія сьогодні зводить лише три об’єкти в області. При цьому «впевненості у завтрашньому дні немає».

«Ми не бачимо якихось тендерів, реальних кроків інвесторів щось спроектувати, щось збудувати, створити робочі місця. Ситуація з інвестиціями вкрай погана. Реакція місцевої влади дивна, бо замовчуються проблеми галузі. Криза економічна замовчуються. Напевне не вигідно порушувати таку тему, бо це треба буде подивитися самому на себе, зробити критичні висновки щодо діяльності низки керівників. Це не вигідно, на цьому піару не заробиш і поваги від людей. Простіше перекривити ситуацію», – сказав голова правління.

Гнатишак також розповів, що жодного разу не спілкувався із губернатором, зокрема, в період, коли на підприємстві виникла заборгованість із заробітної плати. (Нагадаємо, через несвоєчасний розрахунок генерального підрядника (Альтком), що будує євроарену у Львові, з субпідрядником – Комфортбудом – у листопаді). «Таких ініціатив ніколи не було з його сторони – зібрати керівників, скажімо, будівельної галузі. Принаймні мені про це невідомо. Можливо, з представниками інших галузей було. Якби губернатор збирав будівельників, ми би прийшли, пояснили свою позицію, можливо, щось би порадили», – додав Андрій Гнатишак.

Зі слів Гнатишака, контакт з облдержадміністрацією здійснювався через заступника голови ЛОДА Губицького.

Щодо перспектив підприємства наступного року, то Гнатишак сказав: «Ми в пошуках нових робіт. Беремо участь у багатьох тендерах…. Якщо не буде сприяння інвесторам, нових об’єктів у Львові не буде», – певен голова правління «Комфортбуд».

Гнатишак наголосив, що потрібно сприяння на рівні влади з іпотечним кредитуванням, хоча би для будівнитва індивідуального житла або для реалізації програм соціально доступного житла, «яке в інших країнах підтримало галузь».

Водночас, за його словами, сьогодні жодна з програм для стабілізації галузі, що декларувала влада, не працює: ані молодіжне будівництво, ані житло для військових. Гнатишак каже, що не реалізована також програма по об’єктах, готових на 75%, які торік держава мала дофінансувати. «Всі підприємства виживають як можуть. Кожний сам за себе і кожний сам переймається і працює зі своїми проблемами», – заявив будівельник.

Будівельна компанія "Комфортбуд" заснована в 1999 році надає широкий спектр будівельних послуг. У місті Львові компанія вела і веде будівництво та реконструкції ряду об'єктів житлової та комерційної нерухомості: супермаркетів «ВАМ», King Cross Leopolis, торгових центрів «Шувар» та «Фокстрот», офісного центру «Оптіма Плаза», заводів для компаній «Росан-Пак» та «Хенкель Баутехнік Україна», житлових комплексів по вул. ген. Юнаківа та пл. князя Святослава, житлових будинків на вул. Сахарова, Круп'ярській, Демнянській тощо. Загальна кількість об'єктів будівництва, на яких була задіяна компанія, перевищує 100.

Гал-інфо.

Фото gazeta.ua.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ