Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Дитячий ревмокардіологічний санаторій у Львові закриють, а приміщення продадуть

Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
1/10
Комунальний дитячий ревмокардіологічний санаторій у Львові планують закрити, а його приміщення загальною площею 704 кв м продати за якомога більшу суму. Згодом, близько 75% цих коштів планують передати дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» на розвиток реанімації, а решту – на потреби Західноукраїнського центру дитячої імунології.

Про це сьогодні, 13 жовтня, під час огляду стану приміщень цієї медичної установи та перевірки наповненості пацієнтами повідомила директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, інформує кореспондентка Гал-інфо.

За її словами, впродовж останніх 3-4 років санаторій не виконує плану навантаження навіть на 50%. Перш за все, це пов’язано з тим, що в Україні значно зменшилась кількість пацієнтів з серцево-судинною патологією, а лікування можна проводити навіть в домашніх умовах. Окрім цього, на думку чиновниці, для санітарно-курортного лікування необхідні особливі умови, наприклад, гірська місцевість, ліс або море, а в умовах міста санаторій просто не виконує власних функцій.  

«Ми розглядали можливість облаштування тут реабілітаційного центру, але для цього потрібно все руйнувати і будувати заново. Нам набагато більш потрібен онкологічний центр для дітей на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, але зі всіма сучасними технологіями. Ми б хотіли, щоб у нас був онкологічний центр, що відповідає європейським стандартам – де були б стерильні блоки, безпека для персоналу, інфекційний контроль і так далі. А для таких інвестицій потрібно щось робити», - пояснила Ірина Микичак.

Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
1/1

Як повідомив заступник голови ЛОР Володимир Гірняк, позиція облради полягає в тому, щоб провести максимально широке обговорення із залученням громадськості, взяти до уваги думки всіх сторін і ухвалити рішення.

«Ми провели громадські слухання, де були озвучені різні позиції: продати з аукціону і гроші вкласти в медицину або не продавати і залишити приміщення за галуззю. Я особисто звернувся до громадських активістів, журналістів і запросив їх надавати свої пропозиції. Оскільки не можна допустити того, що через три роки будівля, яка не використовуватиметься, просто завалиться», - сказав він.

«Я хочу наголосити, що кінцеве рішення ще не прийняте. Я запитав у Ірини Микичак чи потрібне це приміщення медицині, на що почув відповідь, що воно не потрібне. Можливо, воно потрібне соціальному захисту чи якомусь освітньому закладу. Але слід чітко розуміти, що майно потрібно використовувати ефективно», - пояснив Гірняк і додав, що остаточне рішення приймуть тоді, коли буде консенсус.

Як додала Ірина Микичак, зараз санаторій перевели на простій, а його працівникам виплачують дві третини від зарплатні. До слова, в установі працює 32 особи, більшість з яких – це персонал, що відповідає за господарство. Разом з тим, заклад має лише одного лікаря, а також кількох представників середнього і молодшого медперсоналу. Річний бюджет установи – понад 2 мільйони на рік (зарплата, медикаменти тощо).

Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
1/1

Максимальна кількість дітей, яку може вмістити санаторій, – це 60 осіб. Стільки пацієнтів заклад має лише влітку, а в осінньо-зимовий період кількість дітей складає не більше 30 (хоча сьогодні, 13 жовтня, на території не було жодної дитини). Пацієнти, яких направили на лікування до ревмокардіологічного санаторію, перебувають там один місяць абсолютно безкоштовно. За словами в.о. головного лікаря установи Ольги Островської, коли дитина поступає до закладу, її оглядають і призначають лікування. Пацієнти можуть приймати як звичайні вітаміни, так і проходити спеціальні фізичні процедури.

Як відомо, загальна площа санаторію складає 704 кв м. Загалом тут є 6 палат, які вміщають до 10 ліжок. Санаторію належать дві окремі будівлі, а також подвір’я і склад. Варто наголосити, що земельна ділянка, на якій розташований медзаклад, є власністю міста.

Фото: Марія Шевців, Гал-інфо
1/1

Як підсумувала голова департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, цю установу в будь-якому випадку закриють, принаймні таке рішення, на її думку, повинна винести Львівська обласна рада.

«Ми зацікавленні в тому, щоб обласна рада прийняла рішення про відкритий продаж приміщення за максимально високою ціною. Тоді ці кошти можна було б вкласти в розвиток дитячої медицини», - заявила чиновниця ЛОДА.

Варто додати, що внаслідок реорганізації усі працівники санаторію будуть переведені в «Охматдит». Разом з тим, майно, яке перебуває на балансі кардіоревматологічного санаторію, пропонують виставити на продаж шляхом аукціону. Виручені кошти скерують на потреби галузі охорони здоров’я Львівщини. Зокрема, на сучасне реанімаційне відділення у лікарні «Охматдит» та на розробку проекту спорудження сучасного дитячого онкоцентру.

Марія Шевців, Гал-інфо.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ