Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Львівська обласна рада ухвалює рішення без кворуму

Учора, 11 липня, під час сесії Львівської обласної ради після обідньої перерви депутати ухвалювали рішення без кворуму. Отож, залишається не зрозумілим для чого депутати йшли на вибори та здобували депутатські мандати, адже частина з них скоро забуде дорогу до обласної ради.

Нагадаємо, що учора ж після завершення перерви голова облради Олег Панькевич попросив депутатів зареєструватися, вкотре наголосивши на тому, щоб реєструвалися тільки фізично присутніх у залі депутати. Відтак, на табло висвітилася цифра «82». Водночас на цей момент за підрахунками кореспондента Гал-інфо, в залі було не більше як 54 депутати – для кворуму потрібно 59 депутатів.

По тому Олег Панькевич попросив провести реєстрацію ще раз і звернувся до керівників фракцій з проханням зібрати картки депутатів, яких нема у сесійній залі. Реєстрація показала 67 депутатів. Усвідомлюючи нереальність цієї цифри, голова облради попросив працівників апарату звірити підрахунок – полічити депутатів в ручному режимі. Виявилось 57 депутатів. Далі Олег Панькевич попросив почекати ще двох депутатів для кворуму. В цілому збір народних обранців тривав близько півгодини. (Нагадаємо, минулого сесійного засідання виникла така ж ситуація: тоді Олег Панькевич змушував депутатів реєструватися тричі).

Щойно зал наповнився, депутатами продовжили розгляд порядку денного. Однак депутатського терпіння на довго не стало і ряди обранців почали поволі рідіти. Повністю оголився правий фланг, де сидять представники фракцій «Відродження», УНП, Народного руху України, Партії регіонів. Дещо менше порідів лівий фланг, де представлені політичні сили «Наша Україна» та «Фронт Змін». Депутатський центр тримався тільки на представниках ВО «Свободи» та двох депутатах «Удару». Депутати від «Сильної України» проігнорували сесійне засідання і не з’явилися на розгляд жодного з питань.

Коли наприкінці сесійного засідання почали розглядати таке важливе для громади питання про функціонування Львівського міського сміттєзвалища, то депутати по одному почали покидати сесійну залу, залишаючи по собі тільки картки для голосування. Коли Олег Панькевич оголосив про голосування рішення за основу, то проголосувало 74 картки з 81 зареєстрованої. В той же час паралельно журналісти нарахували присутніх в залі 54 депутати. Однак через те, що депутати не витягли картки своїх колег, на сесійному табло не висвітився напису «Сесія не правомочна».

По закінченню сесії керівники деяких фракцій так відреагували на зауваження журналістів стосовно відсутності кворуму: «Ви ж журналісти, от і пишіть про це. У нас в раді є більшість, а це вже її проблеми». Однак представники більшості, саме й становили основний масив з тих 54 депутатів.

Минулого пленарного засідання була така ж ситуація. Тоді Олег Панькевич так прокоментував це для Гал-інфо: «Ми розуміємо, що обласна рада – це колегіальний органі і вплинути на депутатів є досить складно, тому ми тепер звертаємося до їх свідомості. У світі є відповідні механізми, зокрема, голосування відбитками пальців, та інші новітні технології. Звичайно, що в нашому випадку ми такого не застосуємо. Механізм – це те, що сьогодні було застосовано. Будемо намагатися дисциплінувати через комісію з питань депутатської етики. Зрештою, на минулому сесійному засіданні теж був відсутній кворум, і я написав листи до голів фракцій, думаю, що сьогодні це теж мало певний результат», – пояснив Олег Панькевич.

Однак, наступне пленарне засідання показало, що і звернення голови обласної ради до керівників фракцій жодного ефекту не мало. Звичайно, на початку сесійного засідання в залі було більше депутатів, але на завершення рада повністю втратила кворум. Звідки коріння цієї проблеми?

Політолог, президент суспільно-гуманітарним консорціумом "Генеза" Любомир Скочиляс вважає, що риба гниє з голови і депутати беруть приклад зі своїх колег у Верховній Раді. Однак, політолог не відкидає й варіанту літнього періоду та відпусток.

«Літо – це пора відпусток і досягнути присутності достатньої кількості депутатів це досить складно. Однак якщо така тенденція зберігатиметься й надалі, то це можна буде пояснити вже іншими моментами. Наприклад те, що в облраді є чітко виражена більшість однієї політичної сили, дає можливість приймати рішення, які ініціює саме ця політична сила, решта ж депутатів почувають себе в такій ситуації статистами. Щось подібне ми й спостерігаємо у Верховній Раді, тільки з іншою політичною силою», – вважає політолог.

Він також додав, що спад інтересу депутатів до сесії можна пояснити тим, що в раду прийшло дуже багато новачків, і вони ще не змогли до кінця усвідомити себе народними обранцями.

Політолог не вважає таку позицію депутатів політичним бойкотом, адже на сесії не розглядали надважливих питань. Однак він зауважив, що на політичні питання депутати збираються краще, ніж на господарські.

Нагадаємо, що Львівська обласна рада складається із 116 депутатів. ВО «Свобода» має 41 представника, «Фронт Змін» - 18, Партія регіонів – 10, НРУ – 8, «Наша Україна» - 7, Партія промисловців та підприємців України – 6, «Відродження» - 6, УНП – 5, «Сильна Україна» - 4, Народна партія – 3, «Удар» - 3, КУН – 2 та три позафракційні депутати.

Анна Новик.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ