Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Львів’яни долари не продають, швейцарські франки – не скуповують

Незважаючи на кризовий стан фондового ринку, львів’яни не панікують: жодного ажіотажу навколо обмінних пунктів не спостерігається.

Керуюча львівського міського відділення «Студентське» «Приват Банку» Олександра Філіпович зазначила, що ажіотажу щодо продажу-купівля валюти нема. «Стався лише один випадок. Минулого тижня до нас звернулася клієнтка, що перебувала у декреті. Вона вирішила всі гроші, які були на соціальній картці (виплати на дитину), перевести у валюту. Не знаю, можливо ця клієнтка піддалася паніці, яку сіють ЗМІ, або ж просто вирішила, що таким чином зберігати гроші безпечніше», – розповіла вона.

Касир одного з пунктів обміну валют наголосив, що ситуація до кризи і нинішня ідентичні. Жодних змін не відбулося. Якогось особливого попиту на конкретну валюту не простежується.

«Розмови про ажіотаж навколо обміну валют абсолютна спекуляція. У Польщі усі масово скуповують швейцарські франки. Але все лише наслідок цієї спекуляції. Люди просто з переляку не знають, що робити. Все-таки найнадійніша купюра – долар. Швейцарські франки надто дорогі , щоб їх скуповувати», – зазначив Михайло Малиняк, представник польської брокерської компанії, що працює на фондових ринках .

Начальник відділення «Укргазпромбанк» Руслан Жовнір заперечив можливість ажіотажу навколо швейцарського франка, який нібито може перекинутися до нас з Польщі. « В Україні не так вже і багато швейцарських франків, тому їх не так просто скупи. До того ж, наші люди все-таки найбільше довіряють долару або євро», - зазначив він.

«Ми не простежуємо якогось ажіотажу у зв’язку із кризою. Трішки більше почали продавати долари, але це не відбувається масово. Знаю, що в Польщі нині дещо великий попит на швейцарські франки, в нас поки що такого нема. Можливо, така тенденція чекає й нас, оскільки Польща зовсім поруч, але певно не набере аж таких масштабів. До того ж франк – валюта специфічна. Наші люди більшою мірою звикли зберігати свої заощадження в євро або ж у доларах. Швейцарські франки в нас попитом не користуються», - поділився враженнями представник одного з львівських банків. Він наголосив, що в Західному регіоні попри фінансову кризу ніхто не панікує.

Начальник-керівник з роздрібного бізнесу «UniCredit Bank» розповів Олександр Качмар, що серед клієнтів їхнього банку "валютний" ажіотаж спостерігається, коли змінюється курс валюти в обмінниках. «От нині і спостерігається деякий наплив клієнтів, які купують і продають валюту. Все-таки якась паніка є», - додав він.

Нагадаємо, що з початку серпня фондові ринки у світі почали різко падати через побоювання інвесторів можливості нової хвилі світової кризи, викликаної на цей раз ймовірними проблемами з обслуговуванням боргів у США і Європі.

Додамо, що попередня криза вибухнула восени 2008 року. Вона була спричинена кризовим станом на ринку нерухомості США.

Станом на сьогодні долар опустився на найнижчий рівень за всю історію щодо швейцарського франка. У Польщі громадяни масово переводять свої активи у цю валюту. 

Соломія Головіна.

Фото - maklera.net

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ