Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Економіка  |  Cуспільство

Лише спільно збудуємо успішний Львів – Андрій Садовий

Для Андрія Садового це вже п’ятий День міста на посаді міського голови. Мера можна критикувати, можна вказувати на його огріхи, однак звинуватити у бездіяльності не наважиться ніхто. Друга поспіль перемога на виборах свідчить, що за популярністю серед львів’ян Андрій Садовий мало кому поступається. Каже, що його рейтинги – це результат роботи команди.

-Андрію Івановичу, 7-9 травня Львів відзначатиме день міста. Які особливості цьогорічного святкування і які досягнення останнього року Ви відзначили б?

- Цього року Львів не відзначає ювілей, хоча ця дата – 755 років – є для нас знаменною. Отож одразу запрошую всіх львів’ян та гостей взяти участь в урочистому параді, який пройде центральними вулицями. Ближче до обіду біля міської ради вперше за останнє століття пролунає «Мелодія міста», яку написав відомий композитор Юрій Ланюк. Її виконають львівські сурмачі. Маємо також джазові варіації, котрі будуть презентовані на фестивалі «Альфа-джаз» у червні. Загалом святкування буде дуже цікавим. Відбудеться урочиста сесія міської ради, нагородимо найкращих і назвемо Почесного громадянина Львова, Львів’янина року, а також Родину року. Одним словом, це буде надзвичайно радісне свято.

Коли ж аналізувати минулий рік, то багато чого сталося! Це вибори Президента, вибори міського голови та депутатів міської ради. Я вкотре дякую львів’янам, що довірили мені другий термін керувати містом. До того ж торік дуже багато вдалось зробити, було відремонтовано багато доріг, будується стадіон, летовище, злітна смуга. Власне, мені не зовсім етично говорити про те, що зроблено, але львів’яни бачать все на власні очі і можуть висловити свою думку. Якщо б я працював погано, то вдруге мером не обрали б!

- Цьогоріч День міста збігся зі святкуванням Дня перемоги… 2010-го Ви не взяли участі у відомому параді… Чи не остерігаєтеся конфліктів між різними політичними і громадськими організаціями цього разу? Тим паче, що представники «Русского единства» мають намір марширувати у Львові під червоними прапорами?

- Чи відомо Вам, що у колишньому Радянському Союзі до 1960 року Перемогу взагалі не святкували? Це святкування є доволі суперечливим, адже, маючи кількаразову перевагу у танках та літаках, Радянський Союз зазнав нечуваних мільйонних втрат людей. Знову ж таки, перемогу над фашизмом здобули прості люди. І я низько схиляю голову перед ними. Як і позаторік, і торік, 9 травня я піду на Пагорб Слави, покладу квіти та вшаную тих, хто віддав життя у боротьбі з фашизмом.

Ніяких великих парадів у Львові, звичайно, не буде! Міська рада прийняла ухвали про заборону на території міста фашистської та радянської символіки. Як на мене, то нам вже давно треба розрізняти тих, хто насправді воював із фашизмом, і ідеологію зла, яка нищила людей та нашу церкву.

Щодо бажання когось приїжджати до Львова, то завжди радо вітаємо туристів, які хочу пізнати наше місто і наш край. Однак ми не будемо вітати людей, котрі приїжджають до нас з поганими намірами. Саме тому міська рада звернеться до суду з проханням заборонити на території Львова заходи, що можуть зашкодити мешканцям міста святкувати День перемоги, День міста та День матері!

- Свого часу Львівська міська рада створила прецедент, висловивши недовіру меру Любомирові Буняку. Нещодавно цей приклад наслідували Чернівці. Які стосунки із фракцією «Свобода» і чи не боїтеся імпічменту?

- Це питання я розділив би на дві частини. Перше. Міського голову можна відправити у відставку лише з причини порушення Конституції України. Будь-які інші спроби та аргументи не матимуть кінцевого успіху. Щодо Любомира Буняка, то є рішення суду, який його виправдав. Переконаний, що подібне рішення буде і стосовно міського голови Чернівців, якщо він звернеться з позовом до суду.

Якщо ж говорити про партію чи фракцію «Свободи», то я тісно співпрацюю з ними… Як і з іншими партіями, які мають фракційне представництво у Львівській міській раді. З усіма вибудовую рівні відносини в інтересах громади Львова. Це є доволі непроста співпраця, але вона є. І я буду робити все можливе, щоби громадяни міста могли пишатися Львовом.

- Які стосунки із центральною владою? Чи не заважає радикальна націоналістична позиція влади Львова, йдеться і про «Свободу», вести діалог із Києвом щодо фінансування?

- Діалог з Києвом веде міський голова Львова. Моя позиція є українською, патріотичною. Я не маю у діалозі жодних проблем. Але проблема в іншому: на сьогодні в державі є серйозний брак фінансових коштів. Навіть Львів, незважаючи на свій скудний бюджет, має вилучення 65 мільйонів гривень до державного бюджету. Це є нетипово, враховуючи, що місто готується до «Євро-2012» і 90 відсотків усіх пам’яток ЮНЕСКО знаходиться у Львові!

Але діалог є і я ставлю гостро питання і Президенту, і Прем’єру, і віце-прем’єрам та міністрам. За мною громада Львова і відступати нема куди. Свої права ми мусимо захищати!

- Чимало скептиків ще й досі заперечують проведення «Євро» у Львові, мовляв, не встигнемо. Які основні проблеми у підготовці до чемпіонату є ключовими?

- Є два основні об’єкти: стадіон, де відбудуться футбольні матчі, і термінал та реконструкція смуги. Там ведуться планові, системні роботи. Наприкінці року відкриємо стадіон і термінал, злітно-посадкову смугу. І тоді вже зможемо приймати не лише європейські, але й міжконтинентальні лайнери. Назагал, вважаю, що ми достатньо ефективно рухаємося. Звісно, меж досконалості нема, але роботу цю оцінюю позитивно. Є проблеми із фінансуванням реконструкції доріг, але основні магістралі будуть готові. Для мене «Євро» – це можливість покращити життя львів’ян і зробити Львів більше відомим у світі.

- Нещодавно підприємці Львова, які протестували біля стін Ратуші наводили статистику, що у Львові земля найдорожча. Скажімо, порівняно з Донецьком, майже вдвічі і в півтори рази – порівняно з Києвом. Це справді так?

- Ні! Базова ставка 470 гривень однакова як у Львові, так і в Донецьку. У Києві ця сума на десять гривень більша. Беручи до уваги те, що за рівнем конкурентоспроможності Львівщина посідає перші позиції в Україні, відтак, вартість землі у нас також має бути високою. Добре це чи погано, але такі реалії. Тому за землю та її оренду треба платити. Тим паче, що ці кошти надходять до бюджету та розподіляються на освіту та медицину міста. Ми повинні до життя у Львові ставитися відповідально. Той, хто заробляє, має ділитися з тим, хто обслуговує. Вчитель повинен отримувати стабільну зарплату, медик має отримувати стабільну зарплату, слід закуповувати нове медичне обладнання, ремонтувати дороги. А чого це робити, як не з податків?!

Питання в іншому. Багато підприємств свого часу понабирали земельних ділянок, а тепер не знають, що з ними робити: і відмовитися не сила, і платити не хочуть. І саме вони досить часто зчиняють галас та збурюють громаду. А для тих підприємств, котрі створюють робочі місця, буде персоніфікована допомога, адже нині робоче місце на вагу золота.

- Колись промисловий гігант Львів нині фактично втратив свою славу, а більшість країн та міст насправді багатіють все ж таки за рахунок експорту виробленої продукції? Чи працює влада над цим питанням?

- Хочу заперечити вашу тезу. З часу свого заснування Львів був містом ремісників, малого та середнього бізнесу. В часи радянської індустріалізації було збудовано багато підприємств, але Союз розпався, замовлення припинилися, а потім нефаховий підхід до підбору кадрів та приватизація завдали місту великої шкоди. Але на сьогодні у нас успішно розвивається харчова промисловість, ми навіть є лідерами тут з багатьох показників. Легка промисловість також на підйомі, машинобудування, ЛАЗ. І давайте розглянемо два нових напрямки розвитку: ІТ-технології та туризм. Кажу це не випадково. Я неодноразово наводив цифри, що в ІТ Львів має сьогодні близько 6 тисяч працівників, кожен з яких отримує в середньому 25 тисяч доларів. Це ринок 150 мільйонів доларів щорічно. Це мало чи багато? А це лише старт. Знову ж таки туризм. Нині маємо ріст на рівні 40 відсотків іноземних туристів. Хто ще може в Україні цим похвалитися?! Не кожне європейське місто має таку добру тенденцію. Днями відкрився новий авіарейс «Львів – Прага», є багато інших перспектив, але над цим ще треба багато і серйозно працювати.

Чимало відомих закордонних компаній, якщо конкретно, то більше як чотири, мають зацікавлення бути представленими у Львові, але і ми маємо до цього бути підготовленими. Чимало власників, які придбали львівські підприємства, вважають, що натрапили на золоту жилу. Насправді це не так, бо усе треба розчищати, будувати нові споруди і здавати їх під ключ, а вже потім віддавати приміщення в оренду тим фірмам, котрі можуть створювати робочі місця.

- На вашу адресу є багато різних звинувачень у тому числі й стосовно незаконного відчуження землі та нерухомості, особливо, у центральні частині міста. Колись у Львові кожен будинок мав свого власника і його ім’я було загально відомим. Чи не планує влада розробити відкритий реєстр власників будинків?

- Плануємо. І коли ми це зробимо, то реєстр буде публічним для всіх міщан, щоби вони знали: чий будинок, чия власність, хто орендує, за яку ціну. Також будемо говорити, які у кого борги, щоб не ховалися, будемо дивитися чи чисто біля будинку. В старі час, якщо біля будинку було брудно, то поліцейський застосовував не лише словесні, але й інші аргументи. А ми чомусь усі чекаємо на чудо, сподіваємося, що хтось це зробить за нас. Якщо це спільна власність, то повинне бути об’єднання співвласників, де люди разом мають господарювати. Усе залежить від нас.

Що ж до звинувачень, то я завжди прошу конкретики. Бо під час виборів виливається чимало бруду, а потім ті, хто це робив, успішно ховаються. Такі вже неетичні у нас правила жанру.

- Ремонт доріг. Де найближчим часом чекати реконструкції?

- Цьогоріч ми розпочали ремонтну кампанію скоріше, аніж у попередні. 25 березня з вулиці Липинського. І мені приємно констатувати, що до Великодня цю магістраль завершили. Тепер тривають роботи на вулиці Городоцькій. Цей ремонт буде цілий рік, і ми хочемо максимально більше відремонтувати на цій ділянці львівських доріг. Починаємо також Проспект Чорновола, далі вулиця Шевченка, аж до в’їзду до Львова. Якраз у стадії реконструкції дорога «Львів – Краковець», тому й мусимо на вулиці Шевченка зробити якісний ремонт. У проекті також ремонт Чупринки, Коновальця, Мельника, далі – вулиця Личаківська. У планах є вулиці Зелена та Пасічна. Однак усе буде залежати від фінансування. Цього року ми розпочали, по суті, будівництво двох нових магістралей – це вулиця Ряшівська, яка з’єднає новий термінал летовища з вулицею Кульпарківською, та вулиця Вернадського. Таким чином ми зробимо перший відрізок від Стрийської до стадіону. Дуже великий об’єм, звичайно, буде чимало незручностей для водіїв, але нема на то ради. Хочу зазначити , що при реконструкції доріг, буде розглядати можливості окремої розмітки для роверистів.

- Відповідно до декларації торік ви заробили менше, аніж ваша дружина. Не дорікає?

- Працюючи в органах місцевого самоврядування, не можу більше заробляти. Дружина є представником нашого родинного бізнесу. Фактично, ці кошти, які вона отримує, дають стабільність нашій родині. Ми завжди спільно приймаємо всі рішення. Нема такого, що це мої, а то її гроші. У нас спільні діти і усе спільне, проблеми і радощі.

- Щодо постаті Андрія Садового. На вас нарікають, вам докоряють і звинувачують, але все одно підтримують та голосують. За даними соціологічної групи «Рейтинг», у популярності ви не втрачаєте, на відміну навіть від ваших опонентів на попередніх виборах на посаду міського голови Львова. Отож, вас підтримує більше як 51% львів'ян. У чому секрет успіху?

- Я б не дуже звертав увагу на рейтинги, бо вони як львівська погода.

- Але ж є результати голосування львів’ян?

- Це є оцінка праці, яку ми спільно робимо у місті. Що вартий один Садовий? Це одна людина. Є фахівці, яких я запросив на роботу у міську раду. Є чимало львів’ян, які хочуть позитивних змін. Ми працюємо всі разом. Тому ці результати – то оцінка спільної праці. Я живу у місті, яке дуже люблю і хочу, щоб спільно ми зробили його кращим. Сьогодні такий шанс є, це «Євро», завтра, дасть Бог, будемо змагатися за зимову олімпіаду 2022 року. Я завжди кажу, що тільки праця і ще раз праця дає результат! Інших чинників успіху не буває.

- Яким ви бачите Львів через п’ять років, ваші побажання з нагоди дня міста.

- Хочу, щоб ми надали змісту відомим словам. Усі львів’яни вважають себе патріотами. А що ми вкладаємо у це поняття? Хотів би, щоб сенсом патріотизму була любов один до одного, щоб ми думали, як допомогти, а не зашкодити, щоб у кожному будинку була злагода між сусідами, аби керівники поводилися з підлеглими, як зі своїми дітьми, щоби ми думали про завтрашній день. Зичу, щоб були всі здорові, щасливі, щоб розуміли, що, крім нас з вами, ніхто у Львові порядку не наведе. Маємо 20 років Незалежності України, маємо багато героїв, але не маємо досвіду успішного господарювання. І хто як не ми, львів’яни, повинні показати нашій державі, як це правильно треба робити. Це стосується кожного з нас! Ми повинні бути разом і спільно будувати успішний Львів! Усіх щиро вітаю з Днем Львова!

Іван Хас, «Гал-інфо».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ