Учора, 9 квітня, у приміщенні Львівської обласної наукової бібліотеки відбулася зустріч керуючого Львівською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату Митрополита Димитрія із львівською молоддю.
Як повідомили організатори, це вже не перша зустріч православної молоді Львова. Цього разу поговорити про Великий Піст молоді люди запросили Владику Димитрія.
Митрополит зазначив, що сьогодні духовенству замало зустрічатися з вірянами тільки під час Богослужінь, адже багато людей потребує живого спілкування, тому такі зустрічі дають можливість краще зрозуміти один одного, потреби та інтереси.
Загалом на зустріч прийшло близько сотні молодих людей. Вони уважно вислухали слова Митрополита про значення в житті людини Великого Посту, а далі спілкування відбувалося у форматі діалогу.
Піст - оплакування своїх гріхів
«Кожен із нас для себе вибудовує атмосферу Великого Посту. Я ще з дитинства пам’ятаю, як до цього готувалися духовно. Нажаль, ми втратили всі традиції підготовки, коли в домі змінювали лампадки біля образів, закривали вишитими рушниками картини та інші речі побутового змісту, які могли б нас відволікати», - розповів Владика.
Він також зазначив, що сьогодні Піст хибно усвідомлюють лише, як стримання від їжі тваринного походження. Митрополит додав, що часто піст зводиться до дієти.
«Людина накладає на себе Піст у вигляді дієти. Після падіння тоталітарного режиму поститися стало модно. Піст – це оплакування своїх гріхів. В цей час ми повинні найбільше переосмислити своє життя. Піст – це стримання не лише від їжі, але й від пристрастей, від усього того, що нас у житті відволікає», - зазначив Владика Димитрій.
Він пояснив, що коли людина накладає на себе подвиг Посту, то в першу чергу робить це для Бога. Цим не потрібно вихвалятися і не потрібно вказувати пальцем на того, хто не поститься.
«Це критерій
нашої віри. Так ми відносимось до Церкви. Все, що навчає нас Церква, потрібно
виконувати, адже слово Боже – це найбільша істина. У пості ми очікуємо Воскресіння
– це осяяння вічного життя. Ми готуємо себе до цього, щоб радість наша була ще
більшою», - наголосив він.
Відповідаючи на одне із запитань, Владика наголосив, що в сім`ї не варто сперечатись чи сваритись через піст, а краще спробувати знайти золоту середину. Окрім того, він наголосив, що батьки повинні підігрівати атмосферу посту у дітей.
Гординя і самоомана – це гріхи молоді
«У своїх амбіціях людина готова переступити через інших. Гординя і самоомана – це гріхи молоді. Як архієрей, часто розглядаю справи про розлучення. Це прикро говорити, але у нас зруйнований інститут шлюбу. Причиною більшості розлучень молодих сімей є нерозуміння один одного і не бажання поступитися власними принципами та інтересами. Це все – праця Диявола, який робить усе, щоб розвести людей і залишити на поталу гордині. Гординя – перший гріх, у якому треба каятись на сповіді. Це один із найтяжчих гріхів, до якого найвразливіша людина», - зазначив Владика Димитрій.
Гріх легалізували у суспільстві
Як зазначив Владика Димитрій, сьогодні у суспільстві гріх легалізували і роблять все для того, щоб сприймався, як належне, щоб його підкреслити. На його думку, це свідчить про те, що суспільство переживає моральну кризу.
Він додав, що сьогодні є багато побутових питань, які особливо турбують людей – це наркоманія, алкоголізм.
«Суспільство у цьому всьому потопає. Це трагедія нашого часу. Через алкоголізм сьогодні вимирають цілі села і з цим потрібно боротись», - зазначив Владика.
Він також додав, що 22 роки жив у Києві і не бачив там «Алкомаркетів», а у Львові вони вже на кожному кроці.
«Про це варто задуматись. Це ж обличчя Львова. Цього не повинно бути! Зовнішня реклама, коли людина постійно наштовхується на ці вивіски, спонукає до алкоголізму», - додав Владика.
Людина навіть у сім`ї залишається самотньою.
У Владики запитали чи потрібно подавати милостиню тим, хто її просить, адже зараз дуже багато аферистів. Владика Димитрій зазначив, що у Великий Піст особливо потрібно робити добрі діла.
«Поруч із нами живуть люди, які мають багато у чому потребу. Часто вони просто потребують спілкування. Люди похилого віку, які залишилися самотніми, одинокими, і часто для цих людей добре слово є найкращим подаянням. Загалом одна із найбільших проблем розвинутого суспільства у ХХІ столітті – це проблема самотності. Людина залишається самотньою навіть у сім`ї, а це наслідок людського прагматизму, меркантилізму, егоїзму. Немає спілкування з людьми, а добре слово часто здатне людину змінити. Людина виживає у своїй самотності, але без внутрішніх духовних орієнтирів це важко», - наголосив Владика.
Він такого наголосив на тому, що дуже важливо вчитись викладати свої думки на папері. Давати лад роздумам розвиваючи своє художнє мислення.
«У нас практично більше не існує такого жанру, як епістолярна спадщина. Хто зараз кому пише листи? Зараз все замінюють новітні технології та короткі повідомлення. Писати листи – це творити у своїй голові картини. Нажаль, такого жанру вже не існує. Все це зруйновано новими комунікаціями. Люди проміняли живе спілкування, спілкування через красиво викладене слово на короткі повідомлення», - сказав митрополит Димитрій.
Владика Димитрій також закликав молодь читати, адже це дозволить розвиватись інтелектуально та духовно, дозволить формувати думку про навколишній світ, збагатить знання. Як зазначив Митрополит, по тому, що читає людина, видно її духовний світ.
«Іоанн Златоуст каже: «Господу противні не наші гріхи, а те, що ми у них не каємось». Розвивайтесь духовно, приходьте до Храму, живіть з Богом у серці і будьте воїнами Христа», - сказав він молодим людям.
Гал-інфо.
Фото: Лука Карпюк.
Відео з youtube користувача hramlviv.