Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією  |  Політика

Наша стратегія у війні із Росією – це відсутність стратегії, – Ігор Луценко

«Наша теперішня стратегія – це відсутність стратегії. Це очікування, що конфлікт вирішиться сам собою», – зазначив у коментарі «Гал-Інфо» народний депутат України, громадський діяч Ігор Луценко, відповідаючи на запитання щодо можливого розвитку російсько-українського протистояння.

Народний депутат висловив переконання, що Росія готується до масштабного наступу на Україну.

«Все йде до того, що Росія збирається вступити у величезну війну, більш масштабну. Вихід з ПАРЄ – логічний крок у цьому контексті. Думаю, що вони ще із чогось вийдуть, але це уже другорядні питання, адже все вирішиться в ході силового протистояння», – сказав Ігор Луценко.

Він наголосив, що підвищення ставок – це стала стратегія Російської Федерації.

«Сьогодні «днр» та «лнр» переходять до примусової мобілізації людей, які потрапили під їхній гніт. Це крок, спрямований на підвищення ставок. Власне, вони завжди керувалися такою логікою. Весь час підвищують ставки. Дедалі залазять у майже невиправні речі. В цьому контексті слід розглядати й загальну мобілізацію. Вони налаштовуються на велику континентальну війну», – сказав Ігор Луценко.

Народний депутат висловив жаль з приводу відсутності в України чітко визначеної стратегії у протистоянні з Росією.

«Наша теперішня стратегія – це відсутність стратегії. Це очікування, що конфлікт вирішиться сам собою. Бракує розуміння, що це всерйоз і надовго, можливо, й назавжди. Звідси й вагання: ані війна, ані мир, ні переговори, ні бойові дії. Одним словом, ні те ні се. Я не проти апеляцій до миру. Потрібно казати: у нас є мирний план, у нас є навіть два мирних плани, ми страшенно мирні люди. Але так виходить, що на нас весь час наступають, а ми кричимо про мир, про якісь дурні Мінські угоди. У такий спосіб цілком дезорганізується тил. Людям даються неправильні посили, що от-от все скінчиться. Ну, там ще трохи пострілюють, але незабаром перестануть. Але насправді все навпаки», – сказав Ігор Луценко.

Народний депутат зазначив, що Україні давно треба було збудувати захисну лінію впродовж всього кордону з Росією, а також переформатувати збройні частини.

«По-перше, треба було давно збудувати потужний укріпрайон, який тягнувся би від Білорусі й аж до Криму. Потрібно, щоби впродовж всього цього периметру стояли потужні укріплення, які дозволили б нам якомога довше протриматись. Якщо мати нормальний укріпрайон, то з такою інтенсивністю наступу, з якою вони намагалися, наприклад, пройти Донецький аеропорт, ми могли б досить довго утримувати позиції. Щоб пробити одну лише цю позицію, вони потребували концентрації всіх їхніх зусиль. Тож якби в нас таких точок було багато, було б простіше. Питання часу для нас – основне. Коли відбудеться інтенсифікація бойових дій, нам потрібно протриматися, поки Захід ухвалить усі необхідні рішення для надання нам реальної військової допомоги.

По-друге, треба модернізувати армію, переформатувати військові частини. Готувати їх під ті завдання, які стоять на порядку денному. Отже, укріпрайон плюс боєздатні частини. На жаль, як казав Андрій Білецький (командир батальйону «Азов», народний депутат, – Гал-інфо.), за чотири місяці нічого не було зроблено. Це його цитата, це не я сказав», – зазначив Ігор Луценко.

Він наголосив на безперспективності винятково оборонної стратегії, за якої бойовики непомітно «віджимають» місто за містом, а українська армія лише захищається.

«Ми відмовилися від формування ударнихгруп. Але якби, припустимо, біля Горлівки стояла ударна група чи дві, то ніхто не штурмував би Донецький аеропорт. Адже треба було б відволікати сили, щоб захищатися від удару. А коли наша армія стоїть смирненько, то йде штурм за штурмом. Ця війна має бути маневреною. Своїми маневрами ми стримуємо їхні маневри. Тож має бути міцна лінія оборони, яка буде стримувати удари, і має бути можливість контрударів», – підсумував Ігор Луценко.

Народний депутат зазначив, що чекати на негаразди в Росії, які відернуть її від України, не варто. Єдиний дієвий засіб убезпечення від агресії Путіна – стати сильними.

«Коли Путін зупиниться? Коли помре, наприклад. Я не бачу, яким чином путінська Росія зміниться, якщо не буде дуже серйозних соціальних перетворень. Тобто, звісно, може відбутись палацовий переворот, внаслідок якого прийде хтось іще гірший за Путіна. Я не бачу в нинішніх умовах, що спонукає Росію змінити політику. Санкції можуть подіяти років через 5-7. Тому питання лише у нас. Коли ми станемо сильними, тоді Росія зупиниться», – резюмував Ігор Луценко.

Фото - www.novostimira.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ