Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Очікування змін: молодь на виборах

Усе частіше в останні дні самі у себе запитуємо, де ті очікувані зміни? Відповідь в кожного досить розмита, бо, як правило, найчастіше впадаємо у філософію: чи то люди не на своїх посадах, чи то посади та система якісь не такі. Порятунок все ж бачимо у зміні людей при владі й очікуємо, що на нових місцевих виборах з’являться нові обличчя та молоді люди, які вже мислять по-іншому, не по-совковому.
Фото - Захід.Нет

Ми, в Західноукраїнському представництві Міжнародного Фонду «Відродження», провели опитування серед молодих людей, які не мають досвіду в політиці щодо їхньої участі в нових місцевих виборах.

Так, молоді люди готові йти в політику. Разом з тим, найважливішим ресурсом, який потрібен для перемоги на виборах, вони вважають партійну ідентифікацію, а найменш важливим ресурсом – команду. З одного боку, молоді люди розуміють силу брендового голосування та суть нормативно-правового поля (висунення кандидатів на місцевих виборах може бути лише від  політичних партій),  а також брак досвіду, який можна компенсувати силою партійної команди. З іншого боку, це означає, що політичні партії фактично можуть провести реальне очищення своїх лав, залучити молодих енергійних партійців, отримати величезний людський ресурс, якого майже всі вони потребують. Тому ці вибори – це іспит для політичних партій на готовність змін в середині самих партій.

Найбільшою проблемою, фактором, який буде найбільше заважати молодим людям потрапити до місцевих рад, за результатами опитування, стала відсутність можливостей потрапити у поле зору виборця, заангажованість медіа. Саме тому ці вибори – це також випробування для ЗМІ. Ми всі звикли, що погана влада чи власники медіа змушують журналістів десь там щось розміщати. Але нині нема тої влади, і всі вже добре засвоїли урок, що потрібно брати відповідальність на себе. Об’єктивне висвітлення виборчої кампанії, рівна присутність у медіа всіх кандидатів.

Більше того, і експерти, і молоді потенційні кандидати підкреслюють, що змагальність посилять публічні дебати з виборцями та за їхньої  участі. І тут вже питання до виборців. Чи готові виборці питати кандидатів про плани та програми? Сперечатися про інструменти? Разом планувати та чесно голосувати? Для цього потрібно знати повноваження органів місцевого самоврядування, розуміти, що  насамперед важливо для громади. Ставити питання, відслідковувати обіцянки, вимагати їхнього виконання – теж не проста справа.

Насамкінець додам, що ці вибори до органів місцевого самоврядування – всього лише ще одна проміжна ланка. Але вона дуже важлива, бо покаже нам, чи здатні виживати партії, які зазнають поразок на національному рівні або на якийсь час випадають з місцевої політики, чи може змінюватись партійна організація, чи може змінюватись виборці і чи може молодь в отих структурах нав’язати своє бачення.

Оксана Дащаківська.  

 

 

 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ