Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Районні відділи освіти «вбиватимуть» повільно

2 грудня у Львові відбулися громадські слухання проекту Положення про управління освіти. Проект представила в.о. начальника освіти управління освіти Львівської міськради Катерина Гороховська. Обговорення тривало півтори години. Прийшло близько 150 працівників освіти, представників громадських організацій та профспілок.

Освітяни висловили чимало зауважень. Їхня суть: реформа освіти потрібна, але не така, вона, по суті, нічого не змінює.

Отож, найважливіші пункти нового положення озвучила в.о. начальника управління освіти Катерина Гороховська.

Управління хоче залишити за собою право призначати керівників навчальних закладів, натомість районним відділам освіти буде делеговано право призначати на роботу учителів, заступників керівників навчальних закладів та інших педагогічних працівників.

Також питання щодо організації харчування та проведення закупівель у навчальних закладах міста може перейти до управління освіти..

«Головним розпорядником коштів ми бачимо управління освіти Львівської міської ради, яке їх розподілятиме у 6 районних відділах... Структурними підрозділами управління освіти залишаються централізована бухгалтерія, господарська група та навчально-методичний центр», – повідомила Катерина Гороховська.

«Ми пропонуємо, абиу начальника управління освіти було три заступники: перший займатиметься розвитком освіти, другий – фінансово-економічними питаннями, та третій заступник вирішуватиме питань функціонування освіти. Заступник з питань розвитку освіти (перший) керуватиме структурою, яка функціонуватиме при управлінні освіти міста і до якої ввійде три сектори: адміністративно-правовий сектор, сектори освітньої політики та національного виховання та охорони дитинства… Заступник з функціонування освіти (третій) працюватиме з відділами освіти, які ми пропонуємо залишити(у залі залунали оплески). Усі шість районних залишиться з бухгалтеріями та господарськими групами. За райвідділами збережуть статус юридичних осіб», – сказала чиновниця.

За її словами, збереження за районними відділами освіти статусу юридичних осіб забезпечить надання ефективних освітянських послуг, сприятиме належній кадровій політиці і гарантуватиме контроль за діяльністю закладів освіти. Також цедозволить на відповідному рівні організувати харчування та оздоровлення школярів, позашкільні табори.

Тобто, контролюючим органом залишиться управління освіти, райвідділи виконуватимуть тільки функціональні обов’язки.

Отож, за словами Катерини Гороховської, зміни структури призведуть до зростання автономії навчальних закладів та їх демократії.

«Те що прописано у проекті, це тільки фасадні зміни. Для чого цей весь шум? Але добре, що провели громадське обговорення, хоча обговорювати фактично нема що. Мене дивує, чому розростається міське управління, при тому що воно не отримає додаткових функцій. Тобто, ми отримаємо більшу кількість керівників, заступників. Від цього почнеться дублювання функцій. Ідо кінця навчального роки матимемо додатковий шум: що робити?Цей проект може бути тільки перехідним етапом», – сказав голова вільної профспілкиосвіти і науки ЛьвівщиниАндрій Соколов.

«Як нині трясе освіту у Львові, я ще такого не пам’ятаю. Приймали формулу Огури і скасовували її. Нарешті шляхом консультацій прийшли до якоїсь системи. Хочу, аби експерименти з освітою припинились. Цих зміннедостатньо», – сказав депутат Львівської міськради Юрій Кужелюк.

Він наголосив, що головне нововведення – районні відділи освіти забрали зпідпорядкування районних адміністрацій.

Водночас під час громадського обговорення депутатка Львівської міськради Лариса Василишин презентувала свою програму: «По-перше, потрібно зменшити кількість ланок організаційної структури управління. Також слід позбутися дублювання функцій, оптимізувати управлінський вплив, подолати відсутність персональної відповідальності».

За її словами, освітянська галузь має підпорядковуватися безпосередньо департаменту гуманітарної політики.

Також вона сказала, що перш ніж затверджувати нову структуру освіти у місті потрібно реформувати саму систему виконавчих органів в цілому.

Загалом освітяни так і не пристали на жодне рішення.

Нагадаємо, що попередній варіант проекту реформи освіти передбачав скасувати всі шість районних відділів освіти, натомість їхні повноваження хотіли передати управлінню освіти міської ради. Але та реформа не втілилась у реальність через протестипрацівників освіти.

Начальником у це час був Володимир Огура, якого згодом звільнили через підроблений диплом про вищу освіту.

Марія Роговська.

Фото - zaxid.net

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ