Сергій Уваров відомий на Львівщині бізнесмен, який тривалий час обіймав посаду міського голови містечка Винники, що біля Львова. Нині він має можливість придивитися до влади через іншу призму. Особливо з огляду на активні виступи бізнесменів Винник проти теперішнього міського голови Теодора Гудзяка. Нашу розмову Сергій Уваров розпочав зі своїх мерських буднів:
– Якщо проаналізувати діяльність команди, з якою я свого часу прийшов на посаду міського голови Винників, то одразу хотів би звернути увагу, що на той час бюджет міста становив 580 тисяч гривень, коли я йшов з посади ця сума виросла до 9 мільйонів 200 тисяч. На перший план ми завжди ставили господарські питання, робили усе для того, щоб мешканці міста почувалися комфортно. Звичайно, не все вдавалося, але… Насамперед ми бралися за стратегічні для Винників проблем – це будівництво каналізаційної станції, магістральні дороги, дороги низинної частини міста, вуличне освітлення. Уявляєте, перед тим, як я прийшов до влади три місяці вуличного освітлення не було взагалі. У моєї команди завдання було досить чітке: привести до належного рівня комунальне майно, закупили нові технічні засоби, було капітально відремонтовано усю техніку, що перебувала у наявності, повністю налагоджено проблему із вивезенням сміття.
Як мер свій робочий день розпочинав о 6.30. Вважаю, що це було правильно. Разом із керівниками та спеціалістами комунальних служб я об’їжджав усе місто, потім, виявивши недоліки, вказував на терміни усунення, і робота виконувалася чітко.
Разом із депутатським корпусом ми прагнули на прикладі невеличкого міста показати, як можна досягнути бажаних результатів. Мені приємно, що за час моєї каденції у Винниках відродилося будівництво, почав оживати бізнес, бізнес-структурам стало цікаво заходити у місто. Інвесторів найперше цікавило розуміння з боку влади. Звичайно, на початках пересічним громадянам було важко до цього звикнути, але згодом людей вдалося переконати, що тільки спільними зусиллями із залученням інвестицій будемо жити краще. І вже дуже швидко ми розпочали ремонти під’їздів, дахів, магістралей…
- Ви дуже гарно усе це розповідаєте, Але де ж це все поділося? Чому мешканці Винників тепер не задоволені владою, чому бізнесмени нарікають на міського голову?
- Усе залежить від керівника міста. Якщо є порозуміння, якщо є контакт із депутатським корпусом та виконкомом Ради і розуміння потреб мешканців, тоді справа лагодитиметься. А люди, повірте, вимагають небагато: чути опіку з боку влади, почуватися бодай трохи комфортно та затишно, не боятися ввечері пройтися вулицею. Влада має йти назустріч людям, а не ховатися від своїх виборців.
- Ви маєте приклади, що нинішня влада міста цього не робить?
- Мені було дуже приємно, коли нещодавно мене потурбували мешканці вулиці Сагайдачного, яких затопило. Коли я прийшов, то побачив на подвір'ї людей 70 сантиметрів води. Я був у шоці: жінка тримає на руках грудну дитину і запитує: «Як в таких умовах жити далі? Ми пишемо листи, звернення, скарги, але реакція міської влади - нульова!» Хтось із присутніх сказав, що може зателефонувати мерові Теодору Гудзяку та запросити його на місце катастрофи. І що Ви думаєте, пан Гудзяк таки прийшов, оглянув місце, сказав, що подумає, як вирішити проблему водовідведення даної вулиці і городами, по-суті, втік, проігнорувавши клопоти громади. Йому не було чого сказати. А щоб вирішити питання затоплення низинної частини Винників, потрібно 120-140 тисяч гривень. І прикро, що міська влада на сесії невідомо кому роздає великі шматки земельних ділянок, а гроші, а це насправді копійки – на вирішення міських негараздів чомусь не знаходяться.
- До речі, земельні махінації особливо у приміських територіях набувають великих обертів?!
- Коли я працював міським головою, на отримання землі була черга, відповідно до якої, а також згідно з поданими документами вирішувалося це питання, була прозорість. А що робиться зараз! Усе завуальовано. За два дні до сесії міської ради чоловік написав заяву на отримання земельної ділянки і вже її отримав. Я запитую: «А чи правильний цей підхід?» Думаю, що ні. Переконаний, що значну частину коштів за продані на підставних осіб землі, недотримує міська казна, а куди вони йдуть – здогадатися не важко. Тому, коли я прийду до влади, то обов'язково перегляну усі земельні рішення, прийняті мером Гудзяком! Думаю, що 90 відсотків дозволів треба трактувати, як корупція та грубі порушення законів. Я розкажу громаді, хто насправді стоїть за тією чи іншою придбаною земелькою і скільки реально коштів надійшло в бюджет, а скільки пан Гудзяк поклав собі та своїй родині у кишені!
- Чи вірно розумію, що Ви прийняли рішення балотуватися на посаду міського голови Винників?
- Я чоловік самодостатній і, можливо, цих клопотів мені і не треба. Але… Я виріс у цьому місті, тут живе моя родина, діти, друзі. Мені відома тут кожна стежина. Люблю Винники і пишаюся своїм містом. Тому душа болить, коли я дивлюся на розхлябаність та грабування, а це все нинішня міська влада. Теодор Гудзяк на посаді міського голови, і в цьому вже переконалися винниківчани, людина випадкова. Він не вміє наводити лад у господарці міста. Та й, зрештою, містом він не керує. Він прийшов на все готове: капітальний ремонт приміщення, придбаний мною автомобіль тощо. Фактично, Теодор Гудзяк є «весільним генералом», а Винниками «заправляє» його зять Богдан Бень. Депутати міста ходять до нього на поклін, він одноосібно вирішує, як і що робити. А від міської господарки, як і від проблем простих людей, Бень далекий. Тому є й такий результат, бо людина при владі, котра не має внутрішньої дисципліни і поваги, не має власного погляду на розвиток міста, є лише заручником власної кишені – призводить до занепаду та зубожіння. Поїдьте і подивіться хоча б на ту каналізаційну станцію, яку я зі своєю командою з такими зусиллями доводив до ладу: все в болоті, зарослях, за чотири роки там не робилося ні ремонту, ні профілактики. То як вони будуть людям в очі дивитися, з чим вони підуть до громади!? А що робиться з бізнесом! Підприємцям мер Гудзяк дорікає, що вони не роблять інвестиційних внесків, на що бізнесмени справедливо запитують: «Куди підуть ці гроші? В кишені!» Що говорити, коли робиться неякісний ямковий ремонт дорожнього покриття, а гроші списуються, як на капітальний! Нещодавно перевіряло діяльність мера КРУ, і було виявлено масу порушень, через що бюджет міста недоотримав півмільйона гривень. Запитую: чому не порушено кримінальну справу проти Теодора Гудзяка?! Де правоохоронні органи? Вибачте, Уваров після Помаранчевої революції переніс 18 перевірок. Хто тільки не приїжджав: і СБУ, і прокуратура, і РНБО. Порушень, як не шукали – не виявили. А якщо б ці порушення були, то уявіть, де би я був сьогодні! А тут така сума!!! І що?! Гудзяк ходить і сміється, йому до одного місця протоколи КРУ, бо є покровителі в певних владних гілках, які його покривають! Тому, враховуючи численні побажання людей, спостерігаючи безкарність та розхлябаність у місті, я ухвалив рішення – буду балотуватися на посаду міського голови Винників!
- Якщо за Вашого керівництва у Винниках був набагато сприятливіший інвестиційний та господарський клімат, то чому ж до керма у місті прийшли не Ви, а Ваш опонент Гудзяк?
- Це був період після Помаранчевої революції. Люди вірили Президентові Ющенкові та його команді на місцях. Я поважаю вибір громади. Теодор Гудзяк був керівником «Нашої України» у Винниках. Хоча Гудзяк, я переконаний, не переміг на чесних виборах. Мером його призначив суд. Обливання брудом та фальсифікації – ось наслідок приходу до влади Теодора Гудзяка. Винниківчани добре пригадують, як у день виборів на дві години була закрита найбільша у місті виборча дільниця №29, люди стояли в чергах, їх не допускали голосувати. Запитую: «Що у цей час робилося?» По-моєму, питання риторичне!
- Знаю, що депутати Винниківської міської ради свого часу висловили недовіру міському голові Гудзяку і пробували відправити його у відставку. Знову допоміг суд! Але ж нині співпраця чинного мера з депутатським корпусом є плідною. На Вашу думку, як так швидко вдалося помиритися?
- Коли я був міським головою і ставилося питання про мою відставку, а опозиція під час Помаранчевої революції була серйозна, за те, щоб мене відставити було десять депутатів. Опозиційна фракція «Нашої України», фактично, проголосувала за мене. Чого не скажеш про Гудзяка, якого у відставку відправляли його ж колеги-«нашоукраїнці». Випадковість, але через два дні, як Личаківський суд поновив мера Винників на посаді, був заарештований за хабарництво суддя Зварич. Так, у Гудзяка є на нині гармонія з депутатами. Вони порозумілися дуже просто, за допомогою земельних ділянок. Якщо подивитися, на яких підставних осіб депутати отримали землю, то на питання: «Чому нема у мера гармонії з бізнесом, політичними силами, громадою Винників, але є гра в унісон з депутатами, котрі ще вчора були непримиренними опонентами?» – відповідь не забариться. Ви ж подивіться, зять Гудзяка Богдан Бень ніде не працює, Гудзяк є міським головою з невеликою зарплатнею. Знову ж напрошується питання: «Звідки у цих хлопців гроші на шикарні джипи та євроремонти у своїх помешканнях. Де взялися кошти на нове будівництво? Чи не причина у земельних ділянках, котрі з порушенням регламенту так любить «роздавати» мерія?
- Сергію Івановичу, згідно з Вашими словами, у Винниках не все так «чисто», чому раніше Ви не робили ніяких заяв щодо цього?
- Ви праві. Після вибрів міського голови я не робив ніяких прес-конференцій, заяв. До речі, Ви перше видання. якому я даю інтерв’ю щодо ситуації у Винниках. Але крапля вже переповнює чашу терпіння. Тому, маючи велику підтримку мешканців міста, я буду вказувати на порушення та зловживання владою, бо того хочуть ті, хто ще не до кінця зневірився у тому, що у Винниках ситуацію можна змінити на краще. І ми обов’язково це зробимо. Те, що я нині сказав, – лише піввідсотка від того, що чинить влада Винників, тому я мовчати не буду, нехай громада знає про все, щоби знову «не купити» «кота у мішку»!
Розмову провів Василь КОНДРАТЮК.
На фото – так виглядають Винники сьогодні