Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Що чекає на Україну?

Незважаючи на задекларований шлях реформування, в Україні і досі не почалися процеси, які б свідчили про наміри Президента та його команди почати «жити по-новому». Гал-інфо поцікавилося в експертів, політологів, чим загрожує українцям ситуація на валютному ринку та чи вдасться реалізувати програму уряду, а також коли варто очікувати позитивних зрушень.

Політолог Віктор Небоженко вважає, що ситуація на валютному ринку України – це результат діяльності колишнього бухгалтера Порошенка Гонтарєвої (теперішній голова НБУ) та власне Президента Порошенка. Нині ці дві людини несуть повну відповідальність за те, що відбувається на валютному ринку.

«Новий міністр фінансів жахнеться від того, що твориться і від того куди зникли гроші», - сказав він.

За його словами, може початися протистояння між міністром фінансів та главою НБУ, але за Гонтарєвою стоїть Порошенко, тому, на думку політолога, він не дозволить її образити.

Небоженко переконаний, що саме Нацбанк розхитує валютний ринок.

Водночас, за словами політолога, складається таке враження, що Нацбанк націлений  не на реформи, а на «заробляння грошей».

«При цьому треба розуміти, що уряд без грошей нічого зробити не зможе, натомість стане об'єктом гніву громадян. Якщо так станеться, то Порошенко не зможе залишатися в тіні. Отака дилема.

До того ж сьогодні ми маєму таку унікальну форму самоорганізації населення як Майдан. Люди все розуміють, і вони довели, що можуть дуже швидко самоорганізовуватись. Тому для Яценюка, Порошенка та Гонтарєвої важливо нарешті почати втілювати реформи. Народ довго чекати не буде», - переконаний Небоженко.

На запитання, чи вважає політолог реальною вірогідність чергового Майдану, він відповів: «Думаю так. Є надія на нових, ще не цинічних  народних депутатів, які розуміють, що потрібно апелювати до думки громади. Їм варто сформувати рефораторську позицію і апелювати не до капіталісті-олігархів, а до народу. Інакше може бути новий Майдан, але цього разу зі зброєю».

Також політолог звернув увагу на ситуацію в Росії.

За його словами, Росія зацікавлена, щоб ситуація в Україні була на крок гірша, ніж у них. Окрім того, він наголосив, що багато українських міністерств ще й досі перебувають під контролем російської сторони.

«Нині все залежить від демократичності Порошенка. Він має все пояснювати українцям, щоб вони розуміли, що відбувається. Невміння розмовляти з людьми – це стара помилка і Ющенка, і Януковича. Сьогодні, на жаль, ми бачимо повторення цієї помилки з боку Порошенка. Це він має пояснювати людям те, що відбувається, а не політологи, що кожен раз намагаються зрозуміти, що робить влада», - сказав Небоженко.

Політолог Володимир Цибулько наголосив, що існує небезпека, що, урізаючи видатки держави, уряд уріже і купівельну спроможність населення, натомість посилить банки. Нині ж насамперед варто подумати про купівельну спроможність громадян України.

Водночас він зауважив, що хай яка буде ситуація, чергового Майдану очікувати не варто.

«Риторика про черговий Майдан – це риторика тих, хто не може запропонувати кращих рішень, аніж пропонує уряд. Це носії маргінального світогляду.. вони прагнуть заробити політичний капітал на нестабільності. Під час минулого Майдану вони заробили певний політичний капітал, але не змогли його конвертувати в парламентську партію, тому шукають можливість переграти ситуацію», - зазначив політолог.

Він наголосив, що нині частка реально стурбованого населення становить не більше як 3-5%, і чутки про можливі протести надумані.

«Некваліфіковані політики не зможуть вирішити проблеми», - наголосив Володимир Цибулько.

Політолог Олег Соскін переконаний, що програма уряду – це не те, за що боролись українці, вона не відповідає на велику кількість проблемних викликів сьогодення.

«У програмі нема нічого про виконання Європейської хартії, про розвиток місцевого самоврядування. Не йдеться також про розвиток малого та середнього бізнесу. Натомість ця програма передбачає становлення кастового суспільства. Зубожілі люди будуть фіксувати свою бідність.

Нічого також не вказано про те, як звільнити окуповані території. Не йдеться про бездефіцитний бюджет. Натомість йдеться про те, що будуть брати нові кредити», - сказав Олег Соскін.

Він також зауважив, що в Україні намагаються породити нових драконів і вже вималювалось вісім олігархічних кланів, а це посилить зубожіння населення та несправедливість.

Російський політолог Павло Мезєрін наголосив, що необхідно розділити задачі для внутрішньої та зовнішньої політики. Зараз значно більше обговорюють зовнішньополітичні вектори. В України є 5 років для вступу в ЄС та НАТО. Щодо вступу в ЄС, то говорити про п’ять років тут складно, адже потрібно провести чимало внутрішніх реформ.

Натомість, за його словами, зважаючи на те, як за цей рік піднялася українська армія, вступ за п’ять років України до НАТО  є цілком реальним.

«Вступ України до НАТО – це питання виживання України», - сказав він.

З приводу можливості реформування, то політолог наголошує, що все залежатиме від економічної ситуації.

«Російська економіка обвалюється,  і це зачепить Україну, адже українська економіка дуже зав’язана на російській. Зараз в першу чергу необхідно реформувати судову та правоохоронну систему, а також генпрокуратуру. Без кардинальної реформи в цих сферах справи не буде», - сказав політолог.

Фото - ukr-online.com.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ