Сина депутата Львівської облради від «Свободи», голови постійної комісії з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень Михайла Блавацького учора, 19 квітня, звільнили з митних органів. Блавацький трактує це звільнення, як помсту синові за активну позицію батька-депутата, зокрема, у розвінчуванні зловживань на митниці.
«Сьогодні починаються політичні репресії проти моїх дітей, адже я виступаю проти злочинного режиму», – заявив депутат Блавацький сьогодні ж на прес-конференції.
Блавацький розповів, щ сина звільнили начебто через невідповідне нарахування митних ставок під час розмитнення лінолеуму. «Розмитнювали цей лінолеум по цілій Україні, згідно з рішеннями і дозволами ДМСУ і згідно з ввізною митною декларацією. І нічого злочинного мій син не зробив. Вони розмитнювали лінолеум на Львівщині по 56 центів за кв. м. Вся Україна розмитнювала від 53 до 60 центів. Це була найвища ціна в Україні – 60 центів. Якщо вони звільнили його за те, що сировина одного кілограму ПВХ розмитнюється на лінолеумі по 1,20-1,30 дол., то складової ПВХ в лінолеумі, можливо, 20%. І все це працювало в цілій державі… То якщо сьогодні страждають мої діти через це, то чому?» – поскаржився Блавацький.
За словами Михайла Блавацького, його син працював на митниці 5 років, останнім часом старшим інспектором, дослужився лише до звання лейтенанта. «Невже старший інспектор якоїсь митниці на складі може сьогодні вирішувати контрабандні потоки? Хто в це повірить? Там без дозволу вищого начальства на митниці нічого не робилося», – додав Блавацький.
«Деякі депутати кажуть, що обласні депутати «кришують» митницю. Хай він прийде на сесію і назве їх. Мене це найбільше турбує. Можливо, це їхніх дітей треба наказувати», – зазначив Блавацький.
Крім цього, депутат розповів, що у понеділок звернувся до керівництва Держмитслужби з проханням пояснити підстави звільнення сина. За словами Блавацького, йому передзвонив помічник голови Держмитслужби Калєтніка і запропонував «угоду» – відкликати свій голос під зверненням про відставку Калєтніка, тоді сина не звільнятимуть. «Був дзвінок. Казали – напишіть заяву, що ви відкликаєте свій голос за відставку Калетніка. Я кажу – яка мотивація? А ви напишіть – у зв’язку з тим, що вивчили ситуацію на Львівській митниці, там робота покращилась. Я кажу – моя комісія якраз почала вивчати ситуацію, ви на мільярди доларів обікрали Львівщину, один бюджет області забрали за два місяці. Зупиніться. Я не міняю посаду своїх дітей на свою позицію», – заявив Блавацький.
Відтак, зі слів депутата, вчора, 19 квітня, одразу ж вийшов указ про звільнення його сина. «Мене не цікавить мій син, мене цікавить доля інших людей. Він сам себе захистить… Губернатор заявив, що ні одна людина не буде звільнена, а далі почалися репресії, звільнили 27 осіб. В перший раз звільнили 55 людей. І завозять на їхнє місце людей з кримінальними папками, кримінальним минулим, на яких було заведено десятки справ, вони сьогодні очолюють Львівську митницю. Оце болить мене як депутата. Ворота України хочуть розірвати», – повідомив Блавацький.
Він стверджує, що його син оскаржуватиме звільнення у суді.
Додамо, що 19 квітня у межах робочої поїздки до Львівської митниці перший заступник Голови Державної митної служби України Олександр Дороховський провів службову нараду з керівним складом Львівської митниці. Про це повідомила прес-служба Львівської митниці.
Під час наради було озвучено накази Голови ДМСУ за результатами комплексної перевірки Львівської митниці, яка тривала з 14 по 29 березня.
Згідно з цими наказами, 11 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді пониження у спеціальному званні на один ступень, 27 осіб звільнено з митних органів за порушення присяги державного службовця.
Як відомо, під час комплексної перевірки комісія ДМСУ виявила низку порушень та недоліків у службовій діяльності митниці, а саме з питань дотримання технології митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, недотримання законодавства та нормативно-правових актів у сфері регулювання діяльності пунктів пропуску, неналежного рівня роботи з профілактики та запобігання правопорушенням з боку працівників митниці тощо.
Фото svoboda.org.ua.