У Львівській національній музичній академії створили ініціативну групу з викладачів та студентів, яка планує найближчим часом провести акцію протесту з вимогою відставки ректора Ігоря Пилатюка. Про це Гал-інфо повідомив Євромайдан Львів.
У заяві-повідомленні, яке надійшло на електронну адресу Гал-інфо, сказано: «Завдяки протестові понад 170 львівських музикантів удалося не допустити блюзнірства: колишня довірена особа Януковича, неодноразово звинувачений у корупції Ігор Пилатюк не диригуватиме на концерті пам’яті Небесної Сотні. Однак на цьому музиканти зупинятись не планують: вони вимагають негайної відставки Пилатюка з посади ректора Львівської національної музичної академії».
Ректора звинувачують також у тісній співпраці з владою, завдяки якій він в рекордно короткі терміни захистив дисертацію, у працевлаштуванні близьких родичів, кон’юнктурності: «Перед першим та другим турами виборів Президента України 2004 року Ігор Пилатюк був довіреною особою провладного кандидата Віктора Януковича. Згодом, коли почалась Помаранчева революція, публічно зрікся співпраці з Януковичем та демонстративно з’їздив на Майдан», йдеться в заяві.
Сам Ігор Пилатюк у розмові з кореспондентом Гал-інфо запевнив, що всі звинувачення на його адресу можна розцінити як своєрідне «полювання на відьом», мета якого – посісти посаду ректора академії. Для цього, каже він, його опоненти не гребують навіть шантажем: «З певною періодичністю фінансові документи академії перевіряють, результати перевірок передають в прокуратуру. Якимось чином документи перевірок потрапляють до певних людей. Хоча нічого крамольного там немає».
Ректор наголосив, що ніколи не був членом жодної партії, а за попередньої влади просто виконував обов’язки ректора академії, керував навчальним закладом. Лише в цьому і полягала його співпраця з владою.
«Завершується термін моєї каденції на посаді ректора. Подібне вже траплялося, коли завершалася попередня каденція, але ректора у нас вибирає колектив, і я тоді отримав 97 % підтримки. Тому якщо хтось хоче стати ректором, нехай і виступить перед колективом, представить свою програму. Що стосується мене, то я не знаю, чи продаватиму кандидатуру цього разу», – сказав він.
Що стосується концерту пам’яті Небесної Сотні, то, як зауважив Ігор Пилатюк, питання про те, що саме він диригуватиме оркестром, не вирішене: ректор не знає, чи матиме змогу через зайнятість брати участь в репетиціях.
«Цей концерт, пам’яті Небесної Сотні, був моєю ідеєю, щоб гідно вшанувати загиблих на Майдані. Але я не знаю, чи зможу бути присутній на репетиціях, тому від самого початку не стояло питання, що диригувати оркестром повинен саме я», – зазначив він.
Ігор Пилатюк запевнив, що люди, які начебто підписали листа з вимогою його відставки, телефонували йому і розповідали, що їхнє прізвище з’явилося під листом без їхнього відома і згоди.
Одна з них - скрипалька Настя Дудар, випускниця академії. Вона запевняє, що не підписувала листа. За її словами, соцмережі у Фейсбук стволи групу "Бойкот Пилатюку" і внесли її туди без її згоди.
«Я не знаю, яким чином мене додали у цю групу, однак тепер чомусь не можу себе звідти видалити», – сказала вона Гал-інфо.
Фото - Вголос