Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові зріє «асфальтний» бунт

Чиновники Львівської міської ради сприяють незаконному будівництву шкідливих асфальтних заводів. Про це 7 вересня на прес-конференції повідомив голова ГО «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков.

Дмитро Скрильніков запевнив, що будівництво асфальтних заводів на вулиці Шевченка (райони Рясне, Рясне-2 та Левандівки) було розпочато незаконно. Він також дотримується думки, що тут присутні корупційні дії з боку міських чиновників.

«Землю, фактично, купила одеська фірма «Пілігрим-Плюс», але роботи на ділянці здійснює ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Так само, ця ж компанія далі фігурує у всій документації. Таким чином незаконно вони вже звели на ділянці більшість передбачених споруд», - запевнив Дмитро Скрильніков.

Він також додав, що документацію та погодження всіх необхідних структур для «Онура» оформили менше як за місяця, тоді коли процедура передбачає напогодження від кожної структури місяць часу.

«Кожне засідання робочої групи нагадує службу психологічної підтримки. Нас запевняють, що ми мусимо змиритися з існуванням небезпечних об’єктів поруч житлових масивів», - повідомив Дмитро Скрильніков.

Костянтин Орловський, керівник ініціативної групи, яка виступає проти будівництва асфальтних заводів на вул. Шевченка, заявляє: «Мешканці прилеглих територій категорично проти будівництва таких небезпечних об’єктів на території району. Ми звернулися до міської влади з цього приводу. Реакція була наступною: міський голова дав розпорядження про створення робочої групи та подальше припинення робіт на об’єкті. Але ці робочі зустрічі не дали жодного результату. У нас є зафіксовані на камеру докази того, що робіт ніхто не припиняв. Наразі ми зібрали три тисячі підписів, після того, як було скеровано звернення до влади, підписи припинили збирати. Але тепер ми продовжимо цю роботу».

Мешканці прилеглих територій, а це Рясне, Рясне-2 та район Левандівки, обіцяють влаштувати масові акції протесту. Наразі їх стримує домовленість з міською владою про те, що на 15 вересня запланована зустріч з головою робочої комісії. Якщо влада не вирішить це питання, активісти влаштують акції протесту та скерують звернення до СБУ та прокуратури області за фактом порушення чинного законодавства та наявності очевидних корупційних дій. Вони також запевняють, що копію дозволу на початок робіт вони отримували довше, ніж «Онур» погоджував усю документацію. А отримати цей дозвіл та інші необхідні копії їм допоміг депутат Львівської міської ради від партії ВО «Свобода» Андрій Хомицький.

Він же став ініціатором створення робочої комісії. «Я подав депутатський запит до Садового, після того він створив цю робочу групу. Але коли я побачив перелік членів групи, то свого прізвища у ньому не побачив. Мені пізніше сказали, що це була механічна помилка, але я таки добився, що і мене включили до складу цієї робочої групи. Однак на перше засідання мене не запросили, тому на друге довелося йти зі скандалом. Я побачив, що всі представники виконавчих органів в цій групі є упередженими, тобто у цій групі не було нікого, хто б не був «простимульований». Саме ж засідання було трохи смішним, адже його учасники намагалися все звести до емоцій, а на аргументи Дмитра Скрильнікова не мали що відповісти. Зрештою, розмови на основі юридичних документів не вийшло, тому є багато запитань до цього містобудівного обґрунтування та взагалі - до законності цього проекту. Наразі ми почекаємо наступного засідання групи, а далі будемо влаштовувати пікети», – пояснив Андрій Хомицький.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ