Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

«Відродження» - партія конкретних справ, займатися популізмом ми не звикли, - Іван Груник

Чи можемо сьогодні говорити про ренесанс партії «Відродження». Саме про це розмова з керманичем обласної організації партії, заступником начальника Львівської залізниці Іваном Груником.

Одразу нагадаємо, що одним із засновників партії «Відродження» є колишній міністр транспорту України, Герой України Георгій Кірпа. На початку своєї діяльності ця політична сила мала добрий старт і зуміла завоювати підтримку виборців як партія ділових людей, за якими конкретні справи. Однак, після смерті Георгія Миколайовича «Відродження» зникло з поля зору ЗМІ, що призвело до певного забуття. Хоча, як стверджую голова Львівської обласної організації Іван Груник, усі ці роки «Відродження» активно працювало, розширювало партійні осередки, реально допомагало людям.

Скажіть, будь-ласка, на яких політичних, економічних, соціальних засадах базується партія «Відродження»? Чим думаєте завойовувати симпатії виборців?

Найперше, хотів би наголосити, що «Відродження» - це партія, яка стоїть на державницьких засадах і сповідує державницьку ідеологію. Ми завжди відстоювати інтереси України як сильної економічної держави. Це стосується, передовсім, підняття вітчизняної економіки. Досягти цього можна завдяки таким галузям як залізнична, металургійна, хімічна, а також розвиваючи малий та середній бізнес. Нині Україна продає здебільшого лише сировину. Тому сьогодні вкрай необхідно відновити виробництво продукції і налагодити її експорт та попит на внутрішньому ринку. Найперше це стосується машинобудування, текстильної та легкої промисловості. Коли запрацює економіка, тоді можна говорити, що Україна є конкурентноздатною та розвинутою країною. І першими це мають відчути наші громадяни, котрі стануть заможнішими.

Чому так довго не було чути про Вашу політичну силу і чи працювала вона у міжвиборчий період?

Можливо, Ви праві, але займатися популізмом - це не наше. Всі ці шість років ми працювали, здійснювали конкретні справи, які підвищують добробут людей, реалізовували соціальні проекти для тих, хто потребує допомоги. Це - створення нових робочих місць, допомога місцевим громадам, допомога мешканцям, які потерпіли від стихії, безпосередньо підтримували тих, хто найбільше цього потребує. Особливе значення приділяли сиротинцям, бо вважаємо, що діти, позбавлені батьківської опіки, потребують найбільше тепла, уваги та підтримки.

Партія «Відродження» відома як партія Георгія Кирпи? Що робите Ви для того, аби «відбілити» його чесне ім'я, яке, на жаль, було дискредитоване у час помаранчевої влади?

Переконаний, що цю постать «відбілювати» не треба. Оцінку Георгію Миколайовичу люди дали давно. І вона - надзвичайно позитивна. Я неодноразово заявляв, і в засобах масової інформації зокрема, що звання «Герой України», яке присвоєно Георгію Кирпі, повністю відповідає життєвому досвіду, позиції та реальним справам на благо України, які зробила ця людина. Українська держава, наша історія ще не раз повернуться до цієї постаті й оцінять його працю та досягнення. Що стосується Львівщини, то сьогодні партія «Відродження» проводить дуже потрібну акцію щодо присвоєння однієї з вулиць або дворових площ Львова імені Георгія Кирпи. Зараз ми збираємо підписи людей в підтримку цієї ініціативи. І мушу сказати, що мешканці Львова активно підтримують нас. Напередодні Дня Незалежності України наша партія уже звернулася до міського голови Львова та депутатського корпусу з проханням узаконити таку ініціативу. Якщо нинішні депутати міста відмовляться підтримати нас, то я переконаний, що майбутній склад міських обранців ухвалить відповідне рішення і ім'я Героя України Георгія Кирпи буде належно вшановано.

Чи висуватиме Ваша політична сила кандидата на міського голову Львова, чи будете декларувати комусь свою підтримку?

У Львові партія «Відродження» не висуватиме кандидатури на посаду міського голови, але ми активно слідкуватимемо за цим процесом, обговорюватимемо кандидатури усіх претендентів на крісло мера і вже тоді визначимося зі своєю позицією.

Щодо інших міст, то партія «Відродження» висуватиме кандидатів на міських голів. І найближчим часом, після проведення партійних конференцій, ми повідомимо про це через засоби масової інформації.

Який соціальний зріз кандидатів від партії «Відродження»? Який принцип підбору людей, котрі балотуватимуться, знаю, що є кандидати, які вже були депутатами від інших політичних сил, зокрема БЮТ?

Ми висуваємо кандидатами в депутати і підтримуємо тих, за ким стоять конкретні добрі справи, кого шанують люди, хто створив робочі місця, кого поважає громада. І це стосується не лише праці в галузі залізничного транспорту, а освіти, культури, медицини та інших. Кандидатами від нашої партії є директори шкіл, медики, священнослужителі, тобто конкретні люди, які на своїх місцях допомагають громадам, роблять корисні справи, які заслуговують на повагу та подяку.

На який прошарок електорату орієнтуватиметься Ваша партія?

Ми не ставимо за мету завоювати симпатію лише певно частини електорату. Сподіваємося, що наші виборці - це мешканці Львівської області, незважаючи на вік, стать, соціальний статок, статус чи професію. Ми хочемо здобути прихильність усіх. І найперше тих, хто знає нас по конкретних справах, кого ми не залишали у біді, зрештою тих, хто мріє про заможну Україну і Львівщину зокрема. Основним пунктом передвиборчої програми нашої партії є боротьба з корупцією і хабарництвом. Ми переконані, якщо здолати це негативне явище, яке гнітить нас повсюди: чи то при приватизації землі, чи при вирішенні якихось соціальних питань, чи при лікуванні чи навчанні, це суттєво підвищить добробут наших співгромадян.

Львівська залізниця є одним із найбільших підприємств у Західному регіоні, зокрема на Львівщині. На який відсоток голосів виборців партія «Відродження» розраховує до обласної, Львівської міської та інших місцевих рад. Якщо за Вас проголосують лише працівники залізничної галузі та їхні родини Ви маєте певні шанси?

Ми про таке не думали, бо обиратимемося від усіх виборців Львова та області. Я вже казав, що ми не робимо ставку лише на залізничників. Ми відкриті і тому, я переконаний, що наші мажоритарники та кандидати по партійному списку достойно будуть представлені в усіх радах, починаючи з обласної і закінчуючи селищними і сільськими органами місцевого самоврядування. Я переконаний, що виборці врешті зрозуміють, що до влади мають прийти люди реальних справ, господарники, за плечима яких добрі справи для громад, для людей та держави. Час популістів і демагогів минув - це наша позиція.

Чи висуватимуться представники від «Відродження» в усіх округах, включаючи мажоритарку?

Так, абсолютно у всіх. Ми маємо для цього відповідний ресурс шанованих і прагматичних кандидатів, покликаних перемагати на місцевих виборах.

Пане Іване, назвіть кілька знакових чи відомих прізвищ партії «Відродження». Що саме збираєтесь відроджувати на Львівщині коли прийдете до влади. Чи багато, на Ваш погляд, залежить від депутата місцевої ради?

Звісно, що від депутата місцевої ради залежить чимало, адже він має відстоювати інтереси громади. Що ж до постатей, які балотуватимуться від партії «Відродження», то я назву лише декілька: головний лікар Львівської клінічної залізничної лікарні Ольга Палій, полковник залізничних військ пан Руденко, священик церкви Георгія Переможця у Львові отець Стефан та інші. Звісно, що ці люди не є настільки відомі широкому загалу, бо вони не письменники чи артисти, але наші висуванці мають авторитет у територіальних громад і це дає нам підстави очікувати на перемогу у виборчих перегонах.

Розмовляв Ігор Сидоренко.

 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ