Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Відтермінування Президентом виборів викличе хвилю народного обурення: дилема Порошенка

Президент України перебуває в складній політичній ситуації. Найперше питання, яке стоїть на порядку денному – це вирішення кризи на Сході. Про це йдеться у щотижневому аналітичному вісникуМіжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) «Inside Ukraine».

 АТО було недостатньо ефективним, а мирний план врегулювання був проігнорований терористами ще на стадії його оголошення. Більше того, переговорні канали із застосуванням Медведчука-Кучми-Шуфрича теж не спрацювали.

Частина політичного істеблішменту як варіант вирішення проблеми вимагає запровадження військового стану на Сході. За цих умов дострокові парламентські вибори можуть бути проведені не раніше весни 2015 року. Відтермінування Президентом виборів викличе хвилю народного обурення та серйозно послабить його позиції. На даний момент він не має власної політичної сили в парламенті, а тому не може ефективно просувати свої рішення. Окремим питанням порядку денного є ухвалення державного бюджету, від якого залежатиме виконання вимог міжнародних донорів і економічна ситуація в країні загалом. Для ухвалення державного бюджету потрібен дієздатний парламент і можливість ухвалювати потрібні рішення.

Крім того, в суспільстві наростає соціальне незадоволення, яке спричинене ростом цін на комунальні послуги, інфляцією, зниженням купівельної спроможності та зубожінням. На фоні падіння ВВП, зобов’язань перед МВФ та іншими фінансовими структурами, уряд буде урізати всі можливі статті витрат, в тому числі соціальні.

Окремою латентною проблемою, яка не вирішується урядом, є неконтрольовані міграційні процеси та біженці. У східних регіонах без води, опалення та належного комунального забезпечення залишаються сотні тисяч людей. Це також може спричинити соціальний вибух і гуманітарну катастрофу.

Іншою важливою проблемою для Президента є відсутність реформ. За чотири місяці урядом не було закладено навіть основи для їх реалізації. Практично всі позитивні зміни в Україні відбуваються через тиск міжнародних організацій під загрозою втрати фінансової підтримки. Виходить, що реформи потрібні не уряду чи Президенту, а іноземним структурам, які є найбільш дієвими лобістами запровадження цих змін.

Весь комплекс піднятих питань потребує нагального вирішення і координації дій зі сторони Президента. «Політика зволікання» тільки збільшить градус напруги в українському суспільстві. Про це йдеться у щотижневому аналітичному віснику Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) «Inside Ukraine».

Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ