Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Янукович, Тимошенко, Яценюк, Тігіпко та Тягнибок - політики очима виборців

Соціологічна група «Рейтинг» розпочала новий проект «Риси політиків». Старт проекту присвячений новому політичному сезону.

 В аналізі використані дані за травень-червень 2011 року, а отже до того, як Тимошенко потрапила в СІЗО і до початку об’єднавчих процесів між Тігіпком і  Партією регіонів та чергових спроб до об’єднання опозиції. Наступна хвиля цього дослідження планується на жовтень-листопад.

Отж, спершу "Рейтинг" дослідив риси політиків, чиї партії початку літа формували першу п’ятірку рейтингу: В.Янукович, Ю.Тимошенко, А.Яценюк, С.Тігіпко та О.Тягнибок.

В.Янукович та Ю.Тимошенко – це, передусім, сильні лідери (так вважають 20 і 26% опитаних українців відповідно). За цією позицією вони мінімум вдвічі випереджають як С.Тігіпка, так і А.Яценюка та О.Тягнибока. Що цікаво: обох, і Ю.Тимошенко і В.Януковича вважають сильними лідерами як на Заході, так і на Донбасі.

В.Янукович має команду професіоналів (14%) і за цією позицією йому значно поступаються решта. Щодо інших рис, які на думку опитаних, притаманні чинному главі держави більше ніж іншим, то це віруюча людина (8%), надійний (5%), здатен знаходити компроміси з опонентами (8%).

Водночас, Ю.Тимошенко говорить зрозумілими словами (11%), турбується про таких як я (6%), захистить державу (5%). Однакова кількість опитаних вважають, що В.Янукович та Ю.Тимошенко гідно представляють Україну у світі (10%), виконують свої обіцянки (8%), дбають про сімейні цінності (4%).

С.Тігіпко – знає як керувати економікою (13%).

А.Яценюк – може принести зміни (13%), має ефективну програму розвитку країни (8%).

О.Тягнибок – патріот (11%), піклується про національні традиції та культуру (10%).

Це все стосується позитивних рис. Натомість значна кількість опитаних відзначили і негативні риси політиків.

Так, 37% опитаних зауважили, що В.Янукович турбується лише про владу, майже стільки ж (35%) – аналогічної думки стосовно Ю.Тимошенко, 27% - стосовно С.Тігіпка, по 22% - стосовно А.Яценюка та О.Тягнибока. Що цікаво: знайшлась достатня кількість опитаних як на Заході, так і на Донбасі, які вважають, що В.Янукович і Ю.Тимошенко турбуються лише про владу. Так, майже чверть опитаних на Заході і понад 40% на Донбасі такої думки про Ю.Тимошенко. І одночасно майже 30% на Донбасі і майже 50% на Заході такої думки відносно В.Януковича.

На жаль, лише від 1 до 3% опитаних вважають, що названим вище п’яти політикам притаманна така риса як чесність. Водночас 34% опитаних вважають, що Ю.Тимошенко – говорить неправду, майже стільки ж (31%) – аналогічної думки відносно В.Януковича, 19% - відносно С.Тігіпка, по 14% - відносно А.Яценюка та О.Тягнибока. Майже 40% мешканців Півдня, Сходу і Донбасу вважають, що Ю.Тимошенко говорить неправду. Аналогічно майже 40% мешканців Заходу, Півночі і Центру такої ж думки відносно В.Януковича.

Майже однакова кількість опитаних (близько чверті) вважають, що В.Янукович та Ю.Тимошенко схильні до корупції. 12% такої ж думки відносно С.Тігіпка, по 9% - відносно А.Яценюка та О.Тягнибока.

Варто зауважити, що по 10% опитаних не змогли визначитися щодо рис, притаманних В.Януковичу та Ю.Тимошенко. Значно більше виявилось невизначених щодо рис С.Тігіпка (20%), А.Яценюка (24%) та О.Тягнибока (26%), які для виборців ще відносно нові політики, і відповідно мають кращі шанси проявити себе з позитивної сторони або повноцінно так і не розкритися.

Досить цікавим виявився аналіз рис політиків очима виборців їхніх партій – те, за що власне їх підтримують.

Отже, на думку прихильників Партії регіонів, В.Янукович – це сильний лідер (49%), який має команду професіоналів (39%), знає як керувати економікою (37%) та виконує свої обіцянки (33%).

На думку прихильників партії Батьківщина, Ю.Тимошенко – це сильний лідер (57%), який гідно представляє Україну у світі (40%), говорить зрозумілими словами (40%) та виконує свої обіцянки (33%).

Таким чином В.Янукович та Ю.Тимошенко в очах своїх виборців мають спільні риси: вони сильні лідери і виконують власні обіцянки, хоча у Ю.Тимошенко ці риси розвинуті краще. Разом з тим політики мають і відмінні риси: В.Янукович – має команду професіоналів і знає як керувати економікою, а Ю.Тимошенко – гідно представляє Україну у світі та говорить зрозумілими словами. І хоча В.Янукович знає як керувати економікою, прихильники Ю.Тимошенко вважають, що саме вона більше турбується про таких людей, як вони. Водночас В.Янукович більше здатен знаходити компроміси з опонентами, він більш надійний і віруюча людина, натомість Ю.Тимошенко – захистить державу і турбується про сімейні цінності.

Мають спільні риси в очах виборців своїх партій і С.Тігіпко та А.Яценюк. Вони обидва знають як керувати економікою (С.Тігіпко більше – 53% проти 49%), можуть принести зміни (А.Яценюк більше – 51% проти 40%), мають ефективну програму розвитку країни (А.Яценюк – 42%, С.Тігіпко – 38%). В обох політиках їх виборці мало цінують їх лідерські якості.

Разом з тим ці політики мають і відмінності. До головних рис С.Тігіпка, на думку його виборців, входить наявність команди професіоналів (39%) і цим він схожий до сприйняття В.Януковича його виборцями. Водночас в А.Яценюку більше цінують здатність говорити зрозумілими словами (46%) і цим він схожий до сприйняття Ю.Тимошенко, при цьому майже не бачать команди (лише 16%).

А.Яценюк більше здатен знаходити компроміси з опонентами і більш надійний і в цьому він схожий до сприйняття вже В.Януковича. Натомість у С.Тігіпка більше цінують здатність виконувати обіцянки і гідно представляти свою країну і цим він схожий до сприйняття Ю.Тимошенко.

О.Тягнибок, для виборців Свободи, передусім, патріот (57%). В ньому також цінують те, що він піклується про національні традиції (48%), його лідерські якості (47%) та здатність принести зміни (47%). Він віруюча людина і цим він схожий до сприйняття В.Януковича, говорить зрозумілими словами і виконує обіцянки – і цим схожий до Ю.Тимошенко, може принести зміни – і цим схожий до А.Яценюка. Натомість практично не розвинуті такі риси як вміння керувати економікою, він не здатен знаходити компроміси з опонентами і не має ефективної програми розвитку країни.

Довідка.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше як 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше як 2%, для значень близьких до 10% - не більше як 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%. Терміни проведення дослідження: 26 травня – 2 червня 2011 р. Розподіл областей: Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька. Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська. Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська. Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь. Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська. Донбас: Донецька, Луганська.

Фото - tsn.ua
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ