Слухай онлайн
Cуспільство

Забудовник переконує у законності будівництва в парку Хмельницького

Виконком Львівської міської ради, скасувавши наказ про затвердження вимог до архітектурно-планувальної частини реконструкції офісних приміщень на вул. Лижв’ярській, 42, діяв з порушеннями чинного законодавства, - висновок із розмови з екс-депутатом Львівської облради Олегом Баляшем, дружину якого звинуватили у самовільному будівництві.

«Реконструкція споруди на вул. Лижв’ярській, 42 – цілком законна, - пояснивОлег Баляш. – Ми маємо всі документи, котрі це підтверджують. Моя дружина придбала приміщення площею 735 квадратних метрів у приватну власність в одного із підприємств. На поверхневому плані придбаної споруди чітко видно, що приміщення було офісним центром: є поділ на офісні, кабінети. Відтак, говорити про якісь зловживання під час її купівлі – абсурдно. Землі у парковій зоні ніхто не захоплював – ми придбали уже існуючий офісний центр», - зазначив він.

За словами екс-депутата, надалі події розгорталися у цілковито законній площині: після придбання будинку, ухвалою сесії Львівської міської ради від 03.12.2009 року № 3137 «Баляш Оксані надали земельну ділянку у користування площею 0,10 га на вулиці Лижв’ярській, 42 терміном на 10 років без права зміни конфігурацій земельної ділянки для обслуговування адміністративного будинку за рахунок земель житлової та громадської забудови». Згодом, 31 грудня 2009 року, був укладений договір оренди земельної ділянки, згідно з яким кожного року відрахування до міського бюджету становлять 30 тис. гривень. Опісля департамент містобудування Львівської міської ради видав наказ про затвердження вимог до архітектурно-планувальної частини реконструкції офісних приміщень з розширенням за рахунок надбудови. Підписав цей документ директор департаменту містобудування ЛМР Андрій Павлів, який нині, чомусь, відхрещується від свого підпису.

«Аналогічно ми виконали всі архітектурні норми до цього проекту, - продовжує пан Баляш. - Після того проект пройшов державну експертизу(!),отримали відповідний дозвіл від Галицької районної державної адміністрації облаштувати будівельний майданчик. Жодних «зайвих» споруд нині там немає – є кілька вагончиків для будівельників, а також працює будівельний кран. А 18 листопада 2011 року ми отримали декларацію про початок будівельних робіт від Держархбудконтроль. Після завершення будівництва, ділянку, яка нині огороджує будівельний майданчик, ми вивільняємо. І це нормальна практика, адже у Львові ведеться чимало будівництв, котрі подекуди займають навіть проїжджу частину дороги. І претензій ніхто нікому не висуває», - зазначив Олег Григорович.

Однак, незважаючи на усі дозволи, виконком у розпал будівництва скасовує ухвалу Львівської міської ради. І в той час, коли депутат Віра Лясковська лякає підприємця судами, компанія уже нині оскаржує рішення виконкому у судовому порядку.

«Всі ми з вами серйозні люди, і у гру «дав-забрав» ніхто бавитися не буде», - зазначив пан Баляш.

Тим більше, галас довкола переобладнання будівлі зчиняє саме пані Лясковська, яка ще у недалекому минулому сама активно забудовувала паркову зону.

«Давайте пригадаємо з вами будівництво такого відомого усім нам «Романтика» на території парку імені Б.Хмельницького. А цей заклад, виявляється, побудований під керівництвом тієї ж таки Віри Лясковської, яка ще за радянських часів не боялася забрати у громади міста частинку зеленої зони та облаштувати там ресторан для гулянок. Мало цього, разом із дружиною нині покійного першого секретаря обкому партії СРСР Віктора Добрика нині «екстра-патріотка» Віра Лясковська перерізала стрічку на відкритті «Романтика». До цього закладу навіть у ті буремні часи була прокладена дорога територією парковою зоною для більш зручного пересування».

Не витримують логіки також звинувачення фірми у демонтажі старої будівлі та побудови на її місці абсолютно нової. У проекті, який наголошуємо пройшов усі необхідні погодження, закладено облаштування високих підвалів для зберігання архівної банківської документації. Однак, коли було розпочато розчищення підвалів, з’ясувалося, що частина фундаменту у будівлі обвалилася. Саме тому було прийнято рішення знести стару частину фундаменту, аби будинок не розвалився. Про це свідчить і той факт, що нині споруда відповідає проекту, котрий пройшов державну експертизу.

«Мене дивує позиція місцевої влади, яка під час виїзного засідання з питання реконструкції будівлі по вул. Лижв’ярській нас, як власників приміщення, не повідомила про це. А що стосується парку імені Б.Хмельницького, то нині майже всі приміщення, розташовані на його території - у власності приватних структур. То де ж були ті горе-чиновники, котрі нині намагаються показати свою бурхливу діяльність у той час, як у громади Львова забирали майно. Адже навіть приміщення адміністрації парку ... взято у оренду (!) - залишилися на балансі лише старі гаражі та атракціони. То можливо, зловживання треба шукати там, а не на цілком законній реконструкції?», - риторично запитав Олег Баляш.

Олесь Закальський, "Львівський портал"

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ