Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Західна Україні - як потужний потяг - повинна затягнути всю Україну в ЄС, - Шемчук

Учора, 22 травня, голова Львівської ОДА Віктор Шемчук прочитав лекцію студентам-політологам Львівського національного університету імені Івана Франка. Він розповів студентам про принцип роботи Львівської ОДА та налагодження співпраці з Львівською обласною радою.

Під час зустрічі він багато жартував та розповів про своє життя та кар’єру.

«Для того, щоб досягнути чогось у житті потрібно чесно працювати, сумлінно виконувати свої обов’язки, цього навчали мене мої батьки», - сказав Віктор Шемчук студентам.

За його словами, після призначення головою Львівської ОДА він повернувся додому, адже саме Західну Україну вважає малою батьківщиною.

«Мені багато співчувало після призначення, багато хто казав, що я їду працювати у складний регіон, але я їхав працювати додому», - сказав Шемчук.

Він також розповів, що в Криму часто чув на свою адресу «бандерівець», натомість після призначення на Львівщині у пресі його називали «данєцкім».

«Ярлики у нас вміють та люблять клеїти», - підсумвав Шемчук.

Ми живемо у задзеркаллі

«Ті, хто у Києві є в опозиції, на Львівщині – це влада і навпаки. Ми живемо у задзеркаллі», - сказав Шемчук.

За його словами, співпрацю між Львівською ОДА та обласною радою можна налагодити, маючи бажання, і додав, що наразі в цьому напрямку все вдається.

Він додав, що Львівщина повинна стати відкритою для Європи.

«Перспектива євроінтеграції на Львівщині значно сильніша, ніж на Сході України. Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Закарпаття та інші західні регіони, як потужний потяг, повинні затягнути усю Україну в ЄС», - сказав Віктор Шемчук.

Губернатор – це професійний жебрак

Він також визнав, що часто є несправедливість при розподілі між регіонами бюджетних коштів.

«Як приклад, можу вам навести такий факт, що на ремонт доріг на Львівщині, автодор, який я не люблю, визначив необхідну суму 800 млн грн на 2013 рік. В результаті ми отримали 300 млн грн, з яких 270 млн грн повинні повернути як борг за 2012 рік. Натомість, найбільше отримали Донецька та Дніпропетровська області», - сказав Шемчук.

Він також додав, що варто розуміти те, що є базові території, які дають електоральну підтримку чинній владі – це території Східної України. Отож, такий розподіл роблять для того, щоб не втратити цю електоральну підтримку та якоюсь мірою розрахуватися за неї.

Він наголосив, що не згодний із таким розподілом, адже Львів справедливо вважають столицею Західної України: «Львівщина одна із тих областей, яка не є дотаційною, не є збитковою і мала б отримати з бюджету ту суму, яку заслуговує».

«Найкращий губернатор – це професійний жебрак. У мене корона не впаде, я готовий у Києві просити кошти на Львівщину», - сказав Шемчук.

Натомість він також наголосив, що така ж ситуація при розподілі бюджету спостерігається на Львівщині: «В області теж є регіони впливу різних політичних сил, хто має більше влади, той краще може лобіювати інтереси того чи іншого району. Ми живемо у задзеркаллі», - наголосив Віктор Шемчук.

Він також висловив думку, що в контексті адміністративних реформ варто створити муніципальну міліцію, або ж поліцію. На його думку, цей орган буде дуже дієвий та ефективний. На центральному рівні така муніципальна міліція розслідувала б злочини загальнодержавного рівня.

Шемчук переконаний, що роботу цих підрозділів можна адаптувати до нового КПК.

Він також розповів, що перед ним ніхто не ставив жодних завдань, призначаючи на посаду голови Львівської ОДА, але водночас наголосив, що багатьом не подобається, що йому вдалося налагодити співпрацю з Львівською облрадою.

«Порядок наводити буду, але тиснути на органи місцевого самоврядування - не збираюсь», - заявив Шемчук.

Він також зазначив, що припускає й таке, що нормальна робота з Львівською облрадою буде до січня, а вже потім депутати увійдуть у виборчий процес.

«Депутатам потрібно буде показати, що влада погана, не дієва, і це зрозуміло», - сказав Шемчук.

Легко бути націоналістом у Львові

«Легко бути націоналістом у Львові, а побудьте націоналістом в Криму. Добре бути націоналістом у комфортному середовищі, але в Криму і на Сході це середовище інше», - сказав Шемчук.

Він пояснив, що особисто відчув у цьому різницю, коли впроваджував діловодство українською мовою в Криму, працюючи прокурором.

Підсумовуючи, у коментарі журналістам Віктор Шемчук зазначив, що йому було цікаво поспілкуватися із студентами та давати відповіді на їхні часом гострі, але дуже актуальні запитання.

Він зазначив, що буде радий, якщо студенти-політологи долучаться до проектів Львівської ОДА.

Анна Новик.

Фото: Олег Вівчарик, Прес-центр Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ