Notice: Undefined offset: 1 in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/readnews.php on line 622

Notice: Undefined offset: 1 in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/readnews.php on line 627

Notice: Undefined offset: 1 in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/readnews.php on line 628

Notice: Undefined offset: 1 in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/readnews.php on line 630
Новини Львова: In memoriam: Герої, які загинули у боротьбі з COVID-19
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

In memoriam: Герої, які загинули у боротьбі з COVID-19

У неділю, 21 червня, ми відзначатимемо День медичного працівника. Як правило, у такі святкові дні прийнято розповідати про здобутки та досягнення медпрацівників, про важливість їхньої місії та сумлінну працю для людей. Однак, цього року День медичного працівника став насправді особливим, адже святкуватимемо його у надзвичайних умовах.

Пандемія COVID-19 стала одним із найбільших викликів ХХІ ст. Ніхто не був готовим до такого розвитку подій. Найрозвинутіші країни зіштовхнувшись із цим явищем не змогли вчасто відреагувати і попередити біду, адже ніхто не може бути готовим до такого.

У квітні невидимий фронт пандемії перемістився на нашу територію. Українські лікарі та медсестри, молодший медичний персонал докладають усіх сил, аби зупинити, локалізувати та подолати смертоносну інфекцію. Часто, навіть, ціною власного життя…

Медичні працівники стали справжніми героями, які щодня входять у вогнища інфекцій усвідомлюючи усю небезпеку для себе. Лікарі ургентних лікарень продовжують приймати пацієнтів не маючи гарантів, що пацієнт не є інфікованим. Це великі ризики на які йдуть медичні працівники, але інакше вони не можуть. Коли людина потребує допомоги лікар полишить все, адже у будь-яку пору дня чи ночі він завжди залишається тим, хто клявся допомагати людям.

Україна сьогодні вражає сумною статистикою. Усього, станом на 19 червня, захворювання підтверджено у 5877 медичних працівників. На жаль, щонайменше 40 з них померли від ускладнень COVID-19.

За інформацією директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, станом на 18 червня, на Львівщині на COVID-19 захворіло 609 медичних працівників.

За кількістю хворих медиків у Львові лідирує Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова – 122 випадки. У Львівській обласній клінічній лікарні захворіло 66 медиків.У Центрі екстренної медичної допомоги – 55 осіб.У Львівському обласному госпіталі інвалідів війн та репресованих ім. Ю.Липи – 44 хворих медика.

За весь час на Львівщині одужало 281 медпрацівник. Зафіксовано 6 летальних випадків.

У цей день хочеться пригадати наших колег, які заплатили найвищу ціну у ліквідації наслідків пандемії. Навіки у нашій пам’яті вони залишаться Героями, які самовіддано і жертовно виконали свій професійний обов’язок.

ІВАН ГАЙДА

Начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, полковник медичної служби Збройних сил України, лікар вищої категорії, який з перших днів війни на Донбасі врятував життя багатьох наших військових. Помер 18 червня у віці 58 років внаслідок ускладнень спричинених COVID-19.

ГАЛИНА ЮЗИЧ

Медична сестра відділення судинноії хірургії Львівської обласної клінічної лікарні. Їй було 55, з них майже 35 віддала праці в обласній лікарні. Жінка лікувалася у Комарнівській міській лікарні, мала важкі супутні захворювання, але у вкрай важкому стані була доставлена у інфекційну лікарню. Вона відійшла у вічність 6 червня.

РОМАН КРІЛЬ

Старший фельдшер підстації екстреної медичної допомоги мСокаль, який близько 40 років віддав роботі у службі екстреної медичної допомоги. Протягом тижня він боровся з коронавірусною інфекцією, перебуваючи в лікарні у вкрай важкому стані, проте врятувати його не вдалось. Про смерть колеги повідомили 31 травня.

ІРИНА ФЕДОРИШИН

Лікарка-анестезіолог, яка понад 37 років пропрацювала у Львівській обласній клінічній лікарні. Ірина Михайлівна, яка за довгі роки своєї професійної діяльності врятувала не одне людське життя.Її боротьба також була тривалою. З початку травня вона перебувала на лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні, але, на жаль, стан її погіршився і вона була переведена в реанімаційне відділення та підключена до апарату ШВЛ. 25 травня, на 64-му році життя вона відійшла у вічність.

ЖАННА ГАРАСИМ’ЯК

Сестра – господиня у 1-шої міської клінічної лікарні ім. Князя Лева. Їй було 48-річна, родом із с. Великий Дорошів Жовківського району. Підтверджений діагноз на коронавірус жінка отримала 4 травня. Медики діагностували у хворої також двобічну пневмонію. Стан пацієнтки погіршувався і за два дні її перевели з лікарні Князя Лева у 8-му міську лікарню. Хвора весь час була в реанімації. А останні три дні — на штучній вентиляції легень. Відійшла у вічність 15 травня

МАРІЯ ЛЮБІНСЬКА

Молодша медична сестра Центру легеневого здоров’я у Львові. Їй було 60 років, родом із  Яворівського району. Вона захворіла 7 квітня і лише 12 квітня звернулась за допомогою медиків за місцем роботи. Раніше лікувалась самотужки, та одразу ж після звернення хвору госпіталізували. Померла 22 квітня від ускладнень спричинених COVID-19.

Вічна пам’ять усім медичним працівникам, які віддали своє життя у боротьбі із страшною недугою.

Закликаємо колег із інших регіонів України долучитися до нашої ініціативи і спільними зусиллями зробити меморіал загиблих від пандемії медпрацівників.

Голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ