Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура  |  Історія

«11 друзів Коновальця»: Інститут нацпам'яті презентував серію арт-плакатів

На фестивалі «Історія.UA» до Дня захисника України Інститут національної пам’яті презентував серію арт-плакатів «Військова еліта Української революції 1917-1921 років». Про це йдеться у повідомленні Українського інституту національної пам'яті.

Ідею арт-плакатів Інститут втілив спільно з освітньою платформою «Експертний Корпус» з «прицілом» на військових та ліцеїстів. До набору увійшло 12 постерів із зображенням легендарних старшин, які стояли біля витоків української армії. Відвідувачі уже встигли жартома охрестити цю добірку постатей – «11 друзів Коновальця». Компанію Євгену Коновальцю склали: Петро Болбочан, Олександр Удовиченко, Дмитро Вітовський, Петро Франко, Всеволод Петрів, Михайло Омелянович-Павленко, Олекса Алмазів, Михайло Білинський, Василь Тютюнник, Марко Безручко та Христина Сушко.

«Завдання наших плакатів показати всім, що це були такі ж люди, як ми, але разом з тим, вони здатні були піднятися над буденністю, здатні були пожертвувати своїм життям. Ми на них сьогодні маємо рівнятися. Саме такий творчий і новітній підхід зробить ці постаті ближчими до наших сучасників», – переконаний Голова Інституту Володимир В’ятрович.

«Коли ми робили лекції для військових, то завжди проводили серед них опитування, щоб дізнатися, чого не вистачає воякам, що вони хочуть почути ще, з чим не згодні тощо. Переважна більшість військових вказувала, що не вистачає візуального матеріалу. Так і виникла ідея створити історично вивірені і візуально привабливі портрети командирів» – говорить засновниця «Експертного Корпусу» Тетяна Швидченко.

Художник Михайло Дяченко, відомий своїми роботами над серіями портретів сучасних військових, волонтерів та бранців Кремля, допоміг реалізувати задум. Науковим консультантом серії виступив відомий реконструктор Владислав Куценко.

Михайло розповідає: «Зображення, з якими доводилося працювати, були переважно старими світлинами. Найцікавіше було працювати над портретом Петра Франка, адже, як таких його фотографій у летунській формі не було, тож доводилося збирати його образ по деталях».

«Я служив у Збройних Силах і можу сказати, що в наших казармах нема жодного достойного плакату, а лиш різна радянська символіка. Солдати та офіцери часто нічого не знають про українських військових діячів минулого, а тим більше не знають, як вони виглядали. Саме тому нам важливо було долучитися до втілення цього проекту», – зізнається представник студії графічного дизайну «Warta» Ярослав Копаниця

«Боротьба українців за свободу в минулому – це надзвичайно цінний досвід для нас сьогодні, коли знову доводиться відстоювати незалежність та територіальну цілісність із зброєю в руках. Українська революція 1917-1921 років подарувала нащадкам цілу когорту  вояків та командирів, патріотів та професіоналів, які можуть бути прикладом для виховання нинішніх солдат та офіцерів», – підсумовує начальник Управління популяризаційно-просвітницької роботи Інституту Олена Халімон.

Арт-плакати «Військова еліта Української революції 1917-1921 років» стали продовженням серії проектів Інституту, присвячених темі війська та військовим традиціям – раніше широкій громадськості була презентована виставка та плакати «Воїни. Історія українського війська», що демонструє історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення.

Комплекти арт-плакатів «Військова еліта Української революції 1917-1921 років» у першу чергу будуть поширені серед військових частин, бібліотек та навчальних закладів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");