Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Війна з Росією  |  Кримінал

15 років за гратами, вивчення на пам'ять Конституції та 99 тисяч доларів на ЗСУ

Від моменту вторгнення РФ українські суди винесли 334 вироки зрадникам, сепаратистам та колаборантам.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані власного дослідження за допомогою сервісу пошуку судових рішень Бабуся.

Найсуворіше покарання отримують обвинувачені за статтею про державну зраду. Варто зазначити, що в умовах воєнного стану злочини проти держави караються суворіше. За статтею 111 ККУ, яка передбачає відповідальність за перехід на бік ворога, здебільшого, проходять військові Л/ДНР. Від початку вторгнення РФ суди винесли вироки 64 особам за цією статтею. В середньому, обвинувачені 15 років позбавлення волі, у деяких випадках — з конфіскацією майна.

Частина бойовиків Л/ДНР, що пішли воювати проти України та опинились у полоні під час бойових дій, здобула покарання за статтею 110 ККУ про сепаратизм. У цьому випадку обвинувачені отримували, в середньому, 8 років за гратами.  

До порушників, які публічно закликали “руський мир” в інтернеті та були обвинувачені у сепаратизмі, судді ставилися м'якіше. За такі дії обвинувачені отримували умовний строк. Загалом за статтею 110 ККУ про сепаратизм станом на початок вересня винесено 75 вироків. 

За півроку війни було винесено лише 19 вироків коригувальникам вогню. Натомість майже кожен вирок передбачає суворе покарання: від 3 до 17 років за гратами. Лише у кількох випадках суди пом'якшили спокуту — для тих, хто не відправляв дані систематично та повністю розкаявся у провині. 

Так, наприклад, цікавий кейс відбувся у справі в Одесі. Обвинувачений, який фотографував позиції військових, визнав свою провину та передав близько 99 тисяч доларів за поточним курсом на ЗСУ. Суд врахував щиросердне каяття та зменшив термін покарання до 2,5 років за гратами

Колабораціоністів, які підтримують РФ та обіймають посади на окупованих територіях, засуджують за статтею 111-1 ККУ. Наразі суди винесли 75 таких вироків. БІльшість покарань за цією статтею позбавляє права обіймати державні посади, в середньому, на 10 років.

Виправдовувачі “руського миру” та збройної агресії здебільшого отримують умовне покарання з іспитовим терміном 2 роки. Наразі за статтею 436 ККУ засуджено 101 особу. 

Судді не полишають надії перевиховати обвинувачених: так, у Кіровограді суддя присудив обвинуваченій у коригуванні вогню та підтримці збройної агресії до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном у 3 роки та зобов'язав вивчити на пам`ять: гімн України, Розділ IX «Територіальний устрій України» Конституції України та прочитати два романи сучасних українських письменників.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ