Щоб відновити очне навчання на Львівщині в районах області організують виїзні наради керівництва департаменту освіти ЛОВА із керівниками відділів освіти територіальних громад та керівниками навчальних закладів.
Зустрічі на місцях дають можливість розглянути особливості повернення до очного навчання в розрізі кожної громади та кожного закладу освіти.
Відповідні наради вже провели у громадах Яворівського, Самбірського, Дрогобицького та Стрийського районів.
"Наше завдання - докласти максимум зусиль, аби розпочати навчальний рік в очному форматі. Діти повинні піти до школи та здобувати якісну освіту”, - наголошує директор департаменту освіти Львівської ОВА Олег Паска.
Відновлення навчання в очному форматі можливе лише за умови наявності бомбосховищ, які облаштовують у підвальних приміщеннях навчальних закладів. Окрім цього, в багатьох школах дотепер проживають внутрішньо переміщені особи, а частину шкільних автобусів передали на потреби армії. Це питання, які громади мають вирішити до початку нового навчального року.
Керівники закладів освіти отримали розпорядження облаштувати укриття відповідно до санітарно-технічних норм, розробити план переселення внутрішньо переміщених осіб із будівель навчальних закладів та підготувати школи до початку навчального року.
"Необхідно зробити усе можливе, щоб з 1 вересня навчання відбувалося у звичному режимі та було безпечним для учасників освітнього процесу. Враховуючи небезпечну ситуацію в країні, відкриття шкіл можливе лише за наявності укриттів на випадок обстрілів", - коментує Олег Паска.
Другим важливим питанням, яке обговорюють під час виїзних нарад є створення на Львівщині мережі професійних ліцеїв. Керівники відділів освіти звітують про проведену роботу з формування мережі ліцеїв у територіальних громадах.
Нагадаємо, що, відповідно до вимог законодавства, кожному учню має гарантуватися право на вибір відповідного навчального профілю. Мережа ліцеїв охопить усю Львівщину. Так у 14 громадах Стрийщини створять 17 таких закладів, у 6 громадах Яворівщини – 9.
При цьому мають виконуватись умови та принципи організації безпечного інклюзивного навчання, створення сучасного цифрового освітнього простору, профілізація старшої профільної школи та охоплення у районах усіх профілів навчання.
Також на виїзних нарадах розглядають питання щодо проведення підсумкового оцінювання, видачу документів про освіту, охоплення навчанням внутрішньо переміщених дітей, відпустки працівникам освіти.