Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

50 тисяч українських військових пройшли навчання у рамках місії ЄС

Спочатку місія передбачала проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 тисяч військовослужбовців ЗСУ

За останніми даними Брюсселя, у рамках місії ЄС, штаб-квартира якої знаходиться у Польщі, були проведені навчання вже для 50 тисяч українських військових. Про це повідомило Польське радіо

Нагадаємо, що Рада Євросоюзу започаткувала Місію ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine) у жовтні 2022 року. Її мета полягає в посиленні військових спроможностей Збройних сил України задля захисту територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також задля захисту цивільного населення.

Як підкреслює кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька, місія розвивається швидше, ніж очікувалося. Спочатку вона передбачала проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 тисяч військовослужбовців ЗСУ в різних місцях на території держав-членів ЄС. Однак, як очікується, до кінця літа 2024 року, вишкіл завершать 60 тисяч осіб, тобто в 4 рази більше. Багато солдатів проходять навчання в Польщі. Передусім це пов’язано із близькістю кордону та можливістю швидкого перекидання підготовлених солдатів з України на передову.

Польща не єдина країна ЄС, яка пропонує проведення навчань. Вишколи відбуваються в межах Європейського Союзу і з міркувань безпеки не можуть бути проведені в Україні.

Навчальна місія відбувається краще запланованого, чого не можна сказати про доставку боєприпасів. Нагадаємо, що Євросоюз обіцяв передати Україні мільйон штук боєприпасів до березня, але швидко виявилося, що втілити це в життя неможливо. Новий план передбачає, що Україна отримає оголошену кількість боєприпасів до кінця 2024 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ