Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

57 кроків до євроінтеграції

57 кроків до євроінтеграції. Презентували дорожню карту пріоритетних законопроектів.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій і Прем'єр-міністр Володимир Гройсман презентували в парламенті дорожню карту пріоритетних законопроектів у сфері євроінтеграції України. Участь у заході також взяли Перший заступник глави парламенту Ірина Геращенко, представники комітетів Верховної Ради, уряду та Посол Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі, повідомляє «Голос України».

Дорожня карта, зауважив Голова Верховної Ради, складається із 57 законопроектів, напрацьованих спільно парламентськими комітетами та міністерствами. 20 законопроектів уже готові до розгляду і ухвалення парламентом.

"Питання європейського вибору для нас – знак рівності з незалежністю. Ми розуміємо, що для України це має і важливе символічне значення. Парламент нашого скликання пройшов дуже багато етапів, ми змогли підписати Угоду про асоціацію, але тим не менше, маємо велику кількість законів, які мають бути прийняті Верховною Радою. Вони з різних сфер – з питань безпеки і оборони нашої країни, енергонезалежності, захисту інтелектуальної власності, зняття митних та технічних перешкод у торгівлі, покращення інвестиційного клімату, захист навколишнього середовища. Кожен із цих законів спрямований на те, щоб зробити економіку більш прозорою, залучити більшу кількість інвестицій, зробити міцнішою українську державу перед тими загрозами, які ми маємо сьогодні, коли одна з найбільш мілітарних загроз світу атакує українську державу", – сказав А.Парубій.

Прем'єр-міністр, у свою чергу, подякував главі парламенту за ініціативу презентації, наголосив на необхідності повної синхронізації українського законодавства до сучасного європейського законодавства. "Тому дуже важливо, що ми спільно – Верховна Рада і Кабмін – налаштовані на подальшу взаємодію для досягнення цілей, прийняття необхідних законів. Ці 57 законопроектів різнопланові, але так чи інакше вони впливають на якість життя українських громадян та розвиток національної економіки", – зауважив прем'єр.

У свою чергу Хюґ Мінґареллі зауважив, що події чотирирічної давності змінили долю і майбутнє нашої країни. Але  для того, щоб наблизити Україну до Європейського Союзу економічно і політично, необхідно посилити наші зусилля для  впровадження  Угоди про асоціацію, яка також включає у себе Угоду про створення всеосяжної зони вільної торгівлі. Якщо ми зможемо це зробити – це дійсно змінить ситуацію в Україні", – переконаний він.

За словами Хюґа Мінґареллі, важливо разом впроваджувати цю Угоду не тому, що це правове зобов'язання, взяте на себе Україною, а тому, що це змінить українську економіку. "Україна швидше зможе стати найбільш процвітаючою та найбільш стабільною країною Європи. Тому важливо, щоб ця спільна дорожня карта була впроваджена швидко", – додав він. 

Голос України

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ