Слухай онлайн
Економіка

Агропромисловий комплекс Львівщини потребує близько 300 млн грн кредитів на цей рік

Агропромисловий комплекс Львівщини потребує близько 300 млн грн кредитів на цей рік. Про це йшлося на робочій зустрічі з питання ролі банків у соціально- економічному розвитку області, яку учора, 1 лютого, провів голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк. Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

«За підсумками зустрічі буде створено робочу групу з представників Львівської ОДА, управління економіки ЛОДА, ЛОР, керівників силових та контролюючих органів, банківських установ щодо напрацювання пропозицій до ВРУ з внесення змін до Законів України, Кабміну - зі змін до нормативно-правових актів, які стосуються банківської сфери. Робоча група зустрічатиметься раз у квартал для обговорення проблем банківського сектору», - повідомив М. Цимбалюк. Голова ЛОДА також відзначив позитивні тенденції економічного розвитку держави: «Позиція НБУ дає підстави говорити про розширення кредитної бази фінансових установ».

«Важливим питанням є залучення кредитів у розвиток сільського господарства. Головне управління агропромислового розвитку Львівської ОДА повинно доносити інформацію до відома мешканців села про можливість отримання кредиту, надавати необхідну інформацію щодо оформлення бізнес-планів для його отримання. Те саме стосується і кредитування по енергозберігаючим проектам, проектам розвитку інфраструктури до Євро-2012», - зазначив голова Львівської ОДА. М. Цимбалюк. Голова ЛОДА повідомив, що представникам банків протягом 10 днів буде розіслано інформацію про інвестиційні проекти, які реалізовуються на Львівщині.

За словами начальника головного управління агропромислового розвитку Львівської ОДА Дмитра Мороза, агропромисловий комплекс Львівщини потребує близько 300 млн грн кредитних коштів у 2011 році. Він також зазначив, що відповідно до державної програми підтримки будівництва великих комплексів, 50% кредиту повертатиме держава: «Йдеться про комплекси, де вирощуватимуть не менше 500 голів великої рогатої худоби, 1000 свиней, 1 млн птиці. Цього року у Львівській області за цією програмою передбачено збудувати три комплекси, наступного - п'ять».

Представники банківських установ під час розмови з представниками влади наголошували, що банки мають ресурс, для того, аби проводити кредитування, але працюватимуть виключно із надійними клієнтами. Банкіри також зазначали, що банківський сектор зустрічається з труднощами у роботі з судовою гілкою влади при розгляді рішень, які пов'язані із неповерненнями кредитів. Щодо сільського господарства, то за їх словами, мешканці сіл, фермери, наразі, не знають, як юридично правильно підготовити документацію для оформлення кредиту.

Участь у зустрічі взяли перший заступник голови Львівської обласної ради Петро Колодій, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П'ятак, начальник управління НБУ у Львівській області Іван Гаврилець, голова правління Асоціації банків Львівщини Олександр Іванов, представники банківських установ області, а саме на нараді були присутні представники Львівського обласного управління ВАТ «Державний Ощадний банк України», ЛФ АТ «Райффайзен банк Аваль», Західного регіонального управління ПАТ КБ «Приватбанк», ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Фольксбанк», ЛФ АТ «Український інноваційний банк», ЛФ АТ «Брокбізнесбанк», ПАТ «Промінвестбанк», ПАТ «Укргазпромбанк», ЛТУ ЗРД АТ «Укрсиббанк» та інших.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ