Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

АМУ розробила посібник, який допоможе контролювати додержання законодавства про працю

АМУ розробила посібник, який допоможе контролювати додержання законодавства про працю. Про це повідомили в Офісі реформ у Львівському РВ АМУ.

Місцеве самоврядування отримує більше ресурсів та управлінських повноважень, а значить і більше можливостей впливати на різноманітні аспекти життя громади. Так, наприкінці 2016 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (1774-VIII), яким до відання виконавчих органів  міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад було віднесено здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та накладення штрафів за його порушення. Про це розповіла консультант з бюджетних питань Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Ярослава Пишник. 

За словами Ярослави Пишник, норми цього закону дозволяють об’єднаним територіальним громадам та загалом органам місцевого самоврядування працювати над виведенням з тіні заробітної плати, що є великою проблемою як ОМС, так і держави в цілому.

«Що таке виведення заробітної плати з тіні? Це, по-перше, майбутні пенсії працюючих, а по-друге, це додаткові надходження до бюджетів органів місцевого самоврядування. І ці доходи ОМС можуть спрямувати на ремонт доріг, дитячих садочків, шкіл, утримання інших об’єктів соціальної сфери», – зазначила консультант.

За її словами, можливо, не усі органи місцевого самоврядування використовують можливості цього закону. Відтак Асоціація міст України спільно з Державною службою України з питань праці розробили методичні рекомендації «Здійснення органами місцевого самоврядування контролю за додержанням законодавства про працю».

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, коментуючи видання методичних рекомендацій, сказав: «Наше видання покликане допомогти органам місцевого самоврядування підвищити ефективність діяльності у сферах контролю за додержанням законодавства про працю, урегулювання ситуації щодо конкурентних умов малого та середнього підприємництва, «детінізації» зайнятості та збільшення надходжень до місцевих бюджетів».

Методичні рекомендації підготовлено та видано в рамках проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», який реалізується Асоціацією міст України та Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад у співпраці з Норвезьким інститутом міських і регіональних досліджень за фінансової підтримки Міністерством закордонних справ Норвегії.

Посібник та інші видання АМУ доступні на сайті організації у розділі Бібліотека.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ