Слухай онлайн
Cуспільство

Андрій Садовий акцентував на важливості фінансування освіти з боку держави

Львівський міський голова Андрій Садовий у IT Step University акцентував на важливості фінансування освіти з боку держави

Міський голова Андрій Садовий відвідав ІТ-університет ШАГ (IT STEP University) у Львові та ознайомився з його роботою. Там він наголосив на важливості фінансової підтримки галузі освіти з боку держави, а також озвучив ініціативу міста про щомісячне преміювання найталановитіших науковців.

Андрій Садовий відзначив, що без підтримки освіти немає майбутнього. Відтак, 25% держбюджету повинні скеровувати саме на розвиток цієї сфери. Також важливою є здорова конкуренція між вишами, адже вона спонукає їх до постійного розвитку, що, зрештою, дасть можливість у подальшому позмагатись за позиції у світовому рейтингу. «У країні — близько 300 вишів. Маю пропозицію: через конкурс відібрати із них 10, які отримають фінансову підтримку на розвиток та інновації. А далі вже можна працювати над тим, аби вони увійшли хоча б до 500 найкращих у світі, а згодом — і в сотню», — зазначив він.

Окрім освіти, надважливою є й підтримка розвитку науки в місті, переконаний мер Львова. Так, зараз міська влада готує ініціативу, за якою 50 талановитих науковців упродовж року отримуватимуть по 10 тисяч гривень щомісяця на розвиток своєї діяльності. «Ми хочемо, аби люди, які переможуть у конкурсі, поділились із нами міркуваннями — що можна покращити чи підсилити, — каже міський голова. — Питання освіти — це, насправді, прерогатива держави, але вона, на жаль, не звертає на це уваги. Тож ми багато коштів із бюджету міста повинні перескеровувати на освіту. Цьогоріч — це 33%. Місто — та ж країна, але у меншому масштабі», — додав міський голова.

Комп'ютерна академія «Шаг» — найбільший недержавний навчальний заклад, який спеціалізується на професійній комп'ютерній освіті, та перший ІТ-університет в Україні. На сьогодні працює 55 філій у 18 країнах. В академії навчаються близько 40 тисяч студентів. У грудні 2016 року львівська філія отримала ліцензію від Міністерства освіти і науки та відкрила перший ІТ-університет ШАГ (IT STEP University) у Львові.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ