Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Андрій Юраш став Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані

Президент України Володимир Зеленський призначив 14 грудня посла України в Ватикані. Ним став 52-річний релігієзнавець з Черкащини Андрій Юраш.
Андрій Юраш

Відповідний указ оприлюднили на сайті ОПУ.

"Призначити Юраша Андрія Васильовича надзвичайним і повноважним послом у Ватикані", — йдеться в документі.

У минулому Андрій Юраш очолював департамент у справах релігій і національностей Міністерства культури.

Крім того, він викладає у Львівському національному університеті імені Івана Франка та Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова.

Андрій Васильович Юраш (нар. 17 січня 1969; Шпола Черкаської області) — український релігієзнавець, політолог, експерт з питань державно-церковних взаємин, соціології та географії релігії, східної християнської традиції, державної етнополітики, прав національних меншин; доцент Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (2014—2020 рр).

Закінчив з відзнакою у 1992 році факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

1 грудня 1992 року зарахований на посаду викладача-стажиста кафедри теорії і практики журналістики. З 1995 року — переведений на посаду асистента цієї ж кафедри.

З 1993 по 1996 виконував обов’язки заступника декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи. З 1 вересня 1999 року працює на кафедрі радіомовлення і телебачення.

1996 року він вступив до Національної спілки журналістів України. Від 1997 року є членом Всеукраїнської асоціації релігієзнавців (від 2007 року — член правління), став одним із засновників Міжнародної Асоціації з Вивчення Релігії у Центральній та Східній Європі (ISORECEA).

Розпорядженням Глави Секретаріату Президента України від 9 березня 2006 року був призначений членом Робочої групи з питань свободи віросповідань при Президентові України.

У листопаді 2014 року призначений директором Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (керував до його ліквідації у 2020 році).

У вересні 2020 року очолив відділ у справах релігій Секретаріату Кабміну.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ