Слухай онлайн
Економіка

Апельсиновий сік подорожчав до 34-річного максимуму

Ціна ф'ючерсних контактів на постачання апельсинового соку досягла максимального рівня за 34 роки на торгах у Нью-Йорку після того, як американські регулятори попередили про майбутню заборону на поставки соку і апельсинів з Бразилії у зв'язку з використанням фунгіцидів.

Трейдери почали готуватися до скорочення запасів апельсинового соку в найбільш несприятливий період для американського ринку - в середині зими, коли апельсинові сади Флориди можуть постраждати від різких заморозків, повідомляє Кореспондент.

Котирування січневого ф'ючерсу на заморожений концентрований апельсиновий сік підскочила за підсумками торгів на біржі ICE Futures 10 січня на 9,7% - до $ 2,1275 за фунт(454 г), максимальної позначки з листопада 1977 року. Березневі і травневі контракти, які більш активно торгуються, подорожчали за день на граничні 20 центів.

З початку року ціна на апельсиновий сік на нью-йоркській біржі зросла вже на25,9%.

Крім того, за даними міністерства сільського господарства США, американці стали пити набагато менше апельсинового соку: споживання знизилося на 25% за останнє десятиліття, а раніше США були світовим лідером із закупівель цього товару.

Варто,щоправда, зазначити, що дослідження, проведене журналом Grocer, показало, що продукти харчування в наш час коштують приблизно в 13 разів дешевше в порівнянні з їхньою вартістю 150 років тому. Найбільш помітна різниця - в ціні імпортованих фруктів.

Зараз у магазині ананас можна купити в середньому за 1,72 фунта (2,65 долара), тоді як у 1862 він коштував 5 шилінгів, що з урахуванням інфляції еквівалентно 149фунтам (230 доларів) у наш час. Виходить, що ціна1862 була на 8553% вище.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ