Підставою для початку перевірок, стало ґрунтовне дослідження ГО "Центр громадського моніторингу та досліджень" та звернення експертів Центру до контролюючих органів.
Західний офіс Державної аудиторської служби України (ДАСУ) з 19 березня 2018 року розпочав моніторинг закупівель Управління капітального будівництва ЛОДА щодо будівництва амбулаторій первинної медичної допомоги у сільській місцевості у Львівській області.
"Інформація, отримана від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 9 цього Закону", – йдеться в наказі ДАСУ.
Раніше "Центр громадського моніторингу та досліджень" виявив безпрецедентну кількість порушень під час проведення тендерів на будівництво медичних амбулаторій. Експерти Центру з’ясували, що з 40 укладених угод, 27 переможців торгів вибрали з порушеннями. Основні порушення – невідповідність документів тендерній документації та змова на торгах.
Замовником у всіх закупівлях виступало управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації. На думку голови правління ЦГМД Мирослава Сімки, воно виявилось не готовим до таких об’ємів одночасних закупівель. А залучення сторонніх консультантів для проведення тендерів, не лише не вирішило проблему, але й поглибило її.
"Ми все частіше фіксуємо випадки, коли, так званий, незалежний консультант пов’язаний з одним із учасників торгів та водночас консультує замовника щодо проведення торгів. Це ставить під питанням об’єктивність такої закупівлі та несе потенційні корупційні ризики", – пояснював Сімка.
Майже дві третини угод на будівництво амбулаторій у Львівській області укладені з порушеннями
Нагадаємо, у Львівській області заплановано побудувати 43 амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Будівництво відбувається в рамках загальноукраїнської програми та фінансується за кошти субвенції з державного бюджету. В бюджеті Львівської області на реалізацію програми станом на серпень 2018 року було передбачено 377 млн грн.
В процесі моніторингу службовці ДАСУ фіксуватимуть порушення законодавства замовником при проведенні закупівлі. Вони повинні надати висновки, а в разі підтвердження порушень, приписи щодо їх усунення. Приписи ДАСУ є обов’язковими до виконання замовником, в даному випадку УКБ ЛОДА.