Слухай онлайн
Cуспільство

Бібліотекам чотирьох районів Львівщини передали комп’ютери

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/2
Цього року стартував проект "Дія.Цифрова освіта", який дає можливість навчатись цифровим навичкам в онлайн та оффлайн форматі. Про це інформує пресслужбі ЛОДА.

В межах проекту Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з Офісом Президента України, спільно з партнерами допомагає регіональним та сільським бібліотекам із технічним обладнанням, зокрема, забезпеченням комп’ютерною технікою.

Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Іван Собко урочисто передав майже сто комп'ютерів бібліотеками Сокальського, Радехівського, Кам’янка-Бузького та Золочівського районів, а також Славській ОТГ.

"Приємно, що напередодні зимових свят можемо передати чергову партію комп'ютер. За ініціативи Офісу президента та Міністерства місяць тому ми приймали на Львівщині поважну делегацію зі спонсорською допомогою. Львівщина отримала 300 комп'ютерів. Ми їх перевірили, налаштували, забезпечили програмним продуктом. Це можливо не той рівень, який має бути у наших бібліотеках, але це вже перший крок, який змусить нових голів ОТГ звернути увагу на бібліотеки. Адже бібліотеки - не лише приміщення з книгами, це має бути простір для розвитку. Вкотре говорю про те, що комплексна програма розвитку культури подана на розгляд обласної ради. Ми максимально збережемо мережу та не допустимо жодних ліквідацій. Голови ОТГ мають працювати над тим, аби прийняти відповідні програми підтримки розвитку культури, де бібліотеки мають бути прописані окремою фінансовою стрічкою", - наголосив Іван Собко.

Наприкінці листопада комп'ютери уже передали для сільських бібліотек Миколаївського району, Тростянецької та Розвадівської ОТГ.

"Технічне оснащення районних бібліотек як ніколи на часі. Компютеризація - це зараз питання життя, адже сучасність ставить свої вимоги. Бібліотекарі мають вміти те, що вміють діти, тоді бібліотеки посідатимуть гідне місце в системі культури. Часом бібліотеки є єдиним місцем, де молодь може зібратись, поспілкуватися, тому мусимо розвивати ці місця і створювати там комфорт", - зазначив директор обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник.

Вчора комп‘ютери передали у бібліотеки Жидачівської, Жовківської, Яворівської, Кам’янка-Бузької, Новокалинівської, Ходорівської, Жовтанецької, Вільшанецької, Дублянської отг та міста Самбора.

Важливо, що Програма "Дія.Цифрова освіта" передбачає два напрямки. Це, окрім підтримки розвитку бібліотек та освіти в Україні, підтримка прийомним сім’ям і дитячим будинкам сімейного типу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ