Слухай онлайн
Політика

Білий дім відмовився від участі в наступних слуханнях щодо імпічменту

Білий дім заявив, що його представники не братимуть участі в наступному засіданні Комітету з питань правосуддя Палати представників щодо ймовірного імпічменту президента США Дональда Трампа.

Про це йдеться в листі юридичного консультанта Білого дому Пета Кіполлоне до голови комітету Джеррольда Недлера 6 грудня, - передає Радіо Свобода.

У листі Кіполлоне назвав розслідування щодо підстав для імпічменту Трампа, яке ініцювали демократи, ʺповністю безпідставнимʺ.

Водночас лист не містить конкретної причини відмови від участі.

Слухання призначені на наступний тиждень. Їхньою метою є встановити, які конкретно правопорушення, що передбачають імпічмент, є підстави висунути президенту.

Кіполлоне також звинуватив демократів-членів Комітету з питань правосуддя в тому, що вони нібито марнують час Америки ʺцим спектаклемʺ. Він заявив, що ухвалення обвинувачення Трампу за статтями, які передбачають імпічмент, буде дорівнюватиме ʺнерозважливому зловживанню владоюʺ.

ʺЯкий би курс ви не обрали, президент вже заявляв: ʺякщо хочете усунути мене від влади, зробіть це зараз, швидко, щоб ми могли провести чесні слухання в Сенаті і наша країна мала можливість повернутися до своїх справʺ, – написав Кіполлоне, зацитувавши твіт, який Трамп оприлюднив на цьому тижні.

1 грудня Кіполлоне вже надсилав Недлеру листа, в якому повідомляв про відмову Білого дому брати участь у попередніх слуханнях. В Комітеті з питань правосуддя висловили жаль із цього приводу.

У США ведеться розслідування про можливість імпічменту Трампа через звинувачення в тиску на президента України Володимира Зеленського з метою завдати шкоди своєму політичному опонентові Джо Байдену.

Демократи в Конгресі розцінюють це як зловживання повноваженнями.

Трамп називає розслідування ʺполюванням на відьомʺ, вказуючи на розшифровку його розмови із Зеленським як на доказ того, що він не порушив жодного закону. Республіканці підтримують президента.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, експерти-юристи вважають імпічмент Трампа обгрунтованим.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");