На початку 2018 року Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА запрошував до участі у конкурсі: «Деревина для енергії: Конкурс кращих практик використання деревної біомаси для виробництва енергії у Львівській і Закарпатській областях». Ціль конкурсу - підтримка та розповсюдження практик, ідей та інновацій у використанні деревини для енергії. Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА.
Серед 14 учасників перше місце у конкурсі «Деревина для енергії: Конкурс кращих практик використання деревної біомаси для виробництва енергії» здобула Бориславська ЗОШ № 9 і отримала інноваційний гранд у розмірі 1300 швейцарських франків, які використають для побудови приміщення для зберігання палива для реконструйованої котельні.
Тоді ж за допомогою робочої групи було створено відео «Борислав. На шляху до енергонезалежної громади», в якому відображено місцеві потреби щодо використання енергії та пропоновані інноваційні рішення. У цьому 10-ти хвилинному ролику громада Борислава представляє свої «енергетичні реалії», пропонуючи креативні рішення щодо заготівлі та подальшого використання енергетичної деревини. Це промо-відео про енергетичне минуле, сучасне та майбутнє Борислава з субтитрами на англійській мові.
За допомогою цього відео учасники програми мають на меті надихнути сусідні громади та стимулювати обговорення сталого використання біоенергії в Україні та за її межами.
Конкурс реалізувався в межах проекту «Визначення можливостей зеленої енергії в Українських Карпатах». Проект був націлений на підтримку переходу українського гірського регіону до надійного незалежного енергопостачання в майбутньому шляхом оцінки сталого енергетичного потенціалу деревини і пошуку можливостей ефективного використання місцевих відновлювальних джерел енергії.
Проект «Визначення можливостей зеленої енергії в Українських Карпатах» є частиною проекту Kooperation in der Waldforschung Ukraine-Schweiz 2017-2020, підтриманого Швейцарським Секретаріатом Досліджень, Освіти та Інновацій. Проект реалізується у партнерстві між Швейцарським Федеральним Інститутом Дослідження Лісу, Снігу та Ландшафту WSL, Національним Лісотехнічним Університетом України, ГО Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА», Центром розвитку та навколишнього середовища Бернського Університету.