Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Економіка

Бюджет Львова: як розставити пріоритети у воєнний час?

В пропонованому бюджеті Львівської громади на 2025 рік, можна віднайти додаткові кошти на підтримку Сил Оборони.
Тетяна Шевченко

Тетяна Шевченко, депутатка Львівської міської ради від Євросолідарності, поділилася з читачами Гал-інфо своїм баченням щодо розподілу коштів у бюджеті Львівської громади на 2025 рік. Вона наголосила на необхідності раціонального використання ресурсів, особливо в умовах війни, коли пріоритетність витрат має бути ретельно переглянута.

"Я повністю підтримую завершення розпочатих раніше інфраструктурних проєктів. Якщо ми їх не закінчимо, то втрачаємо кошти і час. Бо проєкти доведеться або консервувати, або доопрацьовувати. Зокрема освіта має безліч початих і незакінчених проєктів", - зазначила в коментарі Тетяна Шевченко.

Водночас варто збільшити фінансування господарських питань на рівні районних адміністрацій, адже більшу частину робіт в місті, які необхідні його мешканцям, роблять саме райадміністрації. Однак такі витрати - “не приносять піару”.

Однією з важливих тем, яку також підняла Тетяна, є витрати на програми, які, за її словами, іноді виглядають невчасними чи надмірними. 

"У нас дуже багато місцевих програм, але кожна витрата грошей має приносити відчутну користь громаді — приплив інвестицій, розвиток молоді, підтримку спортсменів, що виступають на міжнародних рівнях", — зазначила вона. Проте, на думку депутатки, частина програм могла б бути поставлена на паузу, аби сконцентруватися на нагальніших потребах громади в часі війни. Однак Тетяна Шевченко не впевнена, що така пропозиція знайде підтримку серед її колег-депутатів.

Критика також торкнулася підтримки бізнесу. Шевченко вважає, що всі витрати на ваучери для підприємців, які надавались в попередні періоди, повинні пройти сувору інвентаризацію для розуміння їх успішності та результатів. 

"Маємо розуміти, чи вони дали результати: чи зросли податкові надходження, чи збільшилась кількість працевлаштованих", — пояснила вона.

Наостанок депутатка висловила сумніви щодо нових масштабних проєктів, які місто планує реалізувати у час війни. 

"Для мене незрозуміло, як ми будемо реалізовуватись як "Молодіжна столиця Європи 2025" - статус який ми отримали нещодавно. Це велике та важливе питання, адже це промоція і міста і України загалом. Але чи в часі війни ми зможемо це реалізувати?", — підсумувала Шевченко та закликала до перегляду фінансування програм і зосередження на критично важливих для громади питаннях.

Зазначимо, Тетяна Шевченко у 2022 році під час повномасштабного вторгнення росії на територію України пішла на фронт, санінструктором у 103 окремій бригаді ТрО ЗСУ. Де і проходить службу на даний час, як головна медична сестра у званні старшого сержанта.

Нагадаємо, 19 грудня у Львові пройде сесія Львівської міської ради, на якій планують затвердити бюджет громади на 2025 рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ